מגיע להם: מיזם לשילוב לוחמי צה"ל בהייטק

מיזם חדש של המועצה הציונית בישראל יחד עם הילמ"ה ישלב לוחמי צה"ל בתעשיית ההייטק המשגשגת. עו"ד עוז חיים מנכ"ל המועצה הציונית בישראל: "זו תוכנית חשובה המשלבת ציונות וחדשנות, הקצינים והלוחמים הללו ראויים לקבל מאיתנו בחזרה

סגל הפיקוד וסיפורי החיילים. צילום: שי וקנין
סגל הפיקוד וסיפורי החיילים. צילום: שי וקנין

על רקע השיח התקשורתי בתקופה האחרונה על העדפת בוגרי 8200 והיחידות הטכנולוגיות בחברות היי-טק, פרויקט חברתי חדש נועד לקדם לוחמים/ות משוחררים להכשרה והשתלבות בעולם ההיי-טק.

תכנית תבור 575 החדשה של הילמ"ה- הייטק למען החברה בשותפות המועצה הציונית בישראל נועדה לסייע ללוחמים וללוחמות משוחררים להדביק את הפערים הטכנולוגיים מול בוגרי היחידות הטכנולוגיות אחרי השחרור, ולהשתלב בתפקידים מובילים בתעשיית ההיי-טק. זוהי תכנית הכשרה והשמה מואצת לפיתוח תוכנה, המשלבת בתוכה שנה ניסיון מעשי בפיתוח פרויקטים עבור המגזר הציבורי והחברתי.

בוגרי היחידות הלוחמות אשר סיכנו את עצמם במהלך השירות הצבאי מוצאים עצמם בעת השחרור מהצבא בעמדת נחיתות בשוק התעסוקה ביחס לחבריהם בוגרי היחידות הטכנולוגיות. בעוד שהאחרונים "נחטפים" מייד עם השחרור לחברות ההיי-טק המובילות וזוכים לתנאים מפליגים, חבריהם הקרביים שגם להם נתוני איכות גבוהים וכישורי הובלה ומנהיגות, יכולים להשתלב בעיקר במשרות עם שכר לא גבוה.

"תבור 575 היא התוכנית היחידה המשלבת כניסה לעולם ההיי-טק יחד עם מציאת משמעות בעבודה ויצירת אימפקט משמעותי על אוכלוסיות שלמות" אומרת מירב ישראלי-אמרנט, סמנכ"לית השותפויות של הילמ"ה. "בתוכנית מקבלים הכשרה מקיפה וצוברים ניסיון מעשי בפיתוח פרויקטים חדשניים עבור המגזר הציבורי והחברתי – משרדי ממשלה, רשויות מקומיות, בתי חולים ועמותות. בנוסף להכשרה עיונית ומעשית, התוכנית כוללת עבודה בשכר במשך שישה חודשים שבמהלכה יצברו הלוחמים/ות ניסיון נוסף כג'וניורים. עם סיום התוכנית משתלבים במשרות פיתוח בהילמ"ה או בחברות הייטק אחרות".

בתוכנית שותפים גם חברת סינמדיה, חברת רד וזרוע העבודה עם מנהל מעסיקים. בימים אלו החלה ההרשמהם לתוכנית באתר הילמ"ה, כאשר היא תצא לדרכה באוקטובר 2022.

עו"ד עוז חיים, מנכ"ל המועצה הציונית בישראל אומר: "אנחנו שמחים להיות שותפים בתוכנית חשובה זו המשלבת ציונות וחדשנות ומעניקה ללוחמים משוחררים הזדמנות שווה להשתלב בעולם ההיי-טק להיות חלק משוק העבודה המתחדש. הלוחמים שיתקבלו לתכנית יקבלו הכשרה שתציב אותם בשורה אחת עם בוגרי יחידות הסייבר השונות. הקצינים והלוחמים הללו ראויים לקבל מאיתנו בחזרה".

השארת תגובה