שיתוף פעולה רפואי: סורוקה ו-HIT

הסכם לשיתוף פעולה בתחום החדשנות הרפואית נחתם בין סורוקה מרכז רפואי אוניברסיטאי ל – HIT – המכון הטכנולוגי בחולון

סורוקה
סורוקה

סורוקה מרכז רפואי אוניברסיטאי מקבוצת כללית חתם על הסכם לשיתוף פעולה עם HIT – המכון הטכנולוגי חולון. במסגרת שיתוף הפעולה, יעבדו צוותי סורוקה יחד עם סטודנטים ואנשי סגל מהמכון הטכנולוגי, על פרוייקטים משותפים בעולם החדשנות הרפואית, וישלבו את הידע הקליני, את הניסיון ואת המומחיות של אנשי סורוקה, עם יכולות הפיתוח והידע של אנשי HIT בתחומי מערכות מחשוב ומידע.

ד"ר עמית פרנקל, רופא בכיר במחלקה לטיפול נמרץ ומנהל החדשנות בסורוקה: "אנו  נמצאים בתנופה אדירה בתחום החדשנות. בית החולים מקיים שיתופי פעולה עם מגוון רחב של גופים, שביניהם  תעשיות בטחוניות, מוסדות אקדמים, וחברות הזנק. תוך שיתוף פעולה מול גופים אלה,  אנחנו מנביטים רעיונות ומביאים אותם לכדי פיתוח, כאשר מטרת העל היא קידום של עולם הרפואה ושיפור השירות הרפואי למטופלים שלנו. שיתוף הפעולה עם המכון הטכנולוגי בחולון יניב פירות בעתיד הנראה לעין, תוך מיצוי היכולות המשותפות לשני הגופים".

ירדן נבו, משנה למנהל סורוקה: "חיבור העולמות של המומחיות ההנדסית האקדמית מחד יחד עם הדאטה הידע והמומחיות הקלינית מאידך צפויים להביא ליתרון תחרותי ופריצות דרך משמעותיות.

שיתוף הפעולה יביא תועלת רבה למרכז הרפואי, לאיכות ההוראה ולאיכות הטיפול הניתנים לתושבי הנגב".

ד"ר רפאל ברק ברכאן סגן נשיא לחדשנות, יזמות ובינלאומיות ב HIT  – המכון הטכנולוגי בחולון: " מכון טכנולוגי חולון רואה חשיבות רבה בהסכם שתוף הפעולה עם סורוקה, מהמרכזים הרפואיים הגדולים והמובילים בארץ, וזאת לנוכח קיומה של תכנית אקדמית ייחודית וחדשנית ברפואה דיגיטלית ב- HIT. התכנית מיועדת להכשיר את דור הרופאים הבא בישראל לעולם הטכנולוגיות הרפואיות, בדגש על טכנולוגיות מידע, בהיותה משמשת כתכנית פרימד בעלת גוון טכנולוגי-דיגיטלי. בוגריה יוכלו להמשיך לתכניות ה- 4-שנתיות לתואר ד"ר ברפואה.

ד"ר ברק מוסיף: " התכנית מאפשרת לבוגריה להשתלב כאנליסטים של מידע רפואי עם יכולות מוצקות בטכנולוגיות מידע ו- AI בעולם התוכן הביו-רפואי בתעשיית ה- MedTech המשגשגת. אנו רואים בסורוקה שותף טבעי ומוביל לשתי מטרות אלה, בנוסף לפעילויות מחקר ופיתוח המתבצעות ב- HIT זה מספר שנים בשיתוף פעולה פורה עם שירותי בריאות כללית."

ד"ר שלומי קודש, מנהל סורוקה מרכז רפואי אוניברסיטאי: ״כמרכז רפואי מוביל בישראל וכמרכז העל היחיד באזור הנגב והדרום, חרטנו על דגלנו להוביל גם בתחום החדשנות הרפואית. להובלה רפואית יש משמעות רחבה והיא מתבטאת בשילובים של טכנולוגיה, מדע, מסדי נתונים אדירים, מחקר פעיל ורב-תחומי ועובדים מסורים, יחד עם שיתופי פעולה עם גורמים בקהילה סביבנו. היזמות הרפואית והחשיפה לאקו-סיסטם הקיים כאן בסורוקה ובדרום וכמו כן בארץ ובעולם הם מרכיב חשוב ביצירת התרבות הארגונית של הטמעת חדשנות במערכת הבריאות לקידום עולם הרפואה".

על רופאים, שירותים מיוחדים ומידע נוסף באתר סורוקה www.soroka.org.il

 

השארת תגובה