ירושלים: רב העיר 'סייר' ב'הדסה'

רבה של ירושלים בסיור ביחידה לטיפול נמרץ ילדים ב'הדסה': 'רופאי 'הדסה' עובדים במסירות נפש למען הצלת חייהם של הילדים'

הרב עמר בסיור
הרב עמר בסיור

ביקור מרגש ומרומם התקיים ביחידה לטיפול נמרץ ילדים במרכז הרפואי 'הדסה': רבה של ירושלים, הגיע לסיור מיוחד במחלקה. בפתח הסיור, ניגש רבה של ירושלים אל כל אחד מהחולים ובני המשפחות שלהם שקיבלו את פניו בהתרגשות, ואיחל 'פורים שמח'. הרב התעניין באופן פרטי במצבו של כל אחד מהחולים וערך ברכת מי שבירך לרפואתם. אל הסיור התלווה רב המרכז הרפואי 'הדסה' הרב משה קליין.

לאחר שנועד עם החולים, קיים הרב, יחד עם הרב משה קליין, שיח בענייני רפואה והלכה, עם בכירי הרופאים ב'הדסה' מנהל בית החולים  'הדסה' עין כרם ד"ר ינון בודה,  ד"ר אורי פולק מנהל המערך לטיפול נמרץ ילדים והרופאים הבכירים ד"ר ישעיה לנגר, ד"ר דיוויד קליין וד"ר שרלוט גליקסמן. הרופאים שיתפו את הרב בשאלות שעולות בנוגע לעניינים הקשורים לרפואה והלכה. רב המרכז הרפואי הרב משה קליין, הציג בפני רבה של ירושלים, את ההתפתחויות בתחומים השונים של רפואה והלכה, כשרות ושמירת השבת וטומאת המת, ב'הדסה'.

לאחר מכן סייר רבה של ירושלים ביחד עם רב המרכז הרפואי, ביחידה לצנתורי המוח של 'הדסה', שם נועד באריכות עם מנהל המערך, פרופ' חוסה כהן, שהציג בפני הרב את החידושים והפיתוחים בתחום הצנתורים שבהם מוביל המרכז הרפואי 'הדסה'  – שהיה הראשון בארץ להקים את המערך ושומר עד היום על הובלה מקצועית בתחום.

הרב, בירך את רב המרכז הרפואי הרב משה קליין, שיאריך ימים על ממלכתו וימשיך בעבודתו במסירות למען החולים ובני משפחותיהם: 'רופאי 'הדסה', צוות הסיעוד וכל בעלי התפקידים עובדים במסירות נפש למען הצלת חייהם של הילדים', אמר הרב לאנשי הצוות ובירך אותם שיזכו להיות שלוחים נאמנים להביא מזור ורפואה לכל החולים.

רב המרכז הרפואי 'הדסה' הרב משה קליין: 'הייתה לנו הזכות לארח את רבה של ירושלים, ולהציג בפניו את השאלות בתחומי רפואה והלכה. זכינו לקבל תשובות מחכימות ומאירות עיניים, שיהיו לנו ולרופאים לעזר בעבודה הרפואית וההלכתית'

מנהלת קשרי קהילה ב'הדסה' הגב' תמר פלאי, שהתלוותה לסיור של רבה של ירושלים אמרה: 'המרכז הרפואי 'הדסה' גאה בקשר המיוחד עם רבני העיר ירושלים. זכות גדולה היא עבורנו, שהרופאים שלנו יכולים לשוחח ולקבל מענה לשאלותיהם מפי רבה של ירושלים'.

 

השארת תגובה