'תצפית' רכשה את 'שלומי סנטר'

המרכז המסחרי שלומי סנטר שנרכש על ידי קבוצת תצפית נדלן קרדיט צילום תצפית
המרכז המסחרי שלומי סנטר שנרכש על ידי קבוצת תצפית נדלן קרדיט צילום תצפית

קבוצת תצפית נדל"ן רכשה את המרכז המסחרי שלומי סנטר בשלומי. מדובר במרכז מסחרי בן 3 קומות וכולל כ-6,000 מ"ר למסחר ומשרדים וכ-250 מקומות חניה. מרבית הנכס מושכר, כאשר בין השוכרים כיום ניתן למנות את רשת הסופרים מחסני השוק, קופת חולים מכבי, תחנת דלק, מספרה, חנות משקפיים, משרד תיווך, חנות חיות, סושייה, חדר כושר וחנויות נוספות. המהלך הזה נעשה במסגרת הרחבת רשת המרכזים המסחריים של הקבוצה 360T.

המרכז המסחרי נמצא על כביש 899 בסמוך לבניין המועצה, ונהנה מנגישות גבוהה ומתנועת קונים ערה. מעבר לתושבי היישוב הוא משמש גם את תושבי המושבים והקיבוצים הרבים שבאזור דוגמת לימן, ראש הנקרה, חניתה, אילון ועוד.

לדברי זאב ג'וזף, מנכל ובעלי קבוצת תצפית "הסיבה שבגינה נכנסנו לעסקה הינה רצון החברה להעמיק את פעילותה בצפון הארץ ולרכוש נכסים מניבים איכותיים, במקומות מתפתחים בעלי  פוטנציאל השבחה גבוה. ליד המתחם צפוי להיפתח פארק גלגיליות ענק שימשוך מבקרים מבחוץ – ואוכלוסיית שלומי הולכת לשלש את עצמה בתוך 10 שנים, מה שמבטיח גידול בפעילות ובהכנסות".

עוד הוסיף כי "בכוונתנו להשביח את המבנה ולהפוך אותו לקניון שיהווה אבן שואבת לתושבי האזור ולעוברי אורח. במסגרת ההשבחה אנו משקיעים חשיבה ומאמצים בשדרוג נראות המקום, מיקום ותמהיל העסקים הפועלים בו ועוד. בהמשך בכוונתנו לבחון אפשרות להרחבתו".

שלומי היא מועצה מקומית בצפון הארץ השוכנת בגליל המערבי. לאחרונה פורסם שהוועדה המחוזית צפון אישרה את תוכנית המתאר ליישוב, כשהמשמעות היא שהיישוב צפוי לגדול ל-27 אלף תושבים בתוך 18 שנה. למועצה המקומית שלומי קיימת כיום תכנית מתאר מאושרת ששטחה כולל כ-5,872 דונם. התכנית החדשה כוללת סה"כ שטח של 6,017 דונם והיא תגדיל את תחום השיפוט המוניציפאלי של היישוב ומתבססת על קיבולת אוכלוסייה של כ- 27,000 נפש לשנת 2040 כשנכון להיום מתגוררים ביישוב הצפוני כ-7,000 תושבים על פי נתוני הלמ"ס.  התכנית מציעה בין היתר כלים להתחדשותם של האזורים הוותיקים ביישוב, ומאפשרת פיתוח של שטחי תעסוקה ומסחר חדשים בתוך ומחוץ לתחומי היישוב, זאת לצד פיתוח שכונות מגורים מגוונות חדשות מדרום ליישוב הוותיק. התכנית מנצלת את הנגישות הגבוהה לכביש 70 וכן הנגישות הצפויה לכביש 6 ולתוואי הרכבת, על מנת לפתח את שלומי כמוקד תעסוקה ותיירות בגליל.

בצפון הארץ פעילה תצפית בטבריה שם רכשה קרקע פרטית בגודל 135 דונם על שפת הכנרת. היא מקדמת מספר פרויקטים באזור נשר והקריות ובבעלותה מרכזי מסחר נוספים בקריית חיים וקריית מוצקין.

השארת תגובה