לגשת לפוליסות הביטוח שלכם בקלות דרך הר הביטוח

גלישה מהמחשב, צילום: freepik
גלישה מהמחשב, צילום: freepik

אנשים לא תמיד מודעים לחשיבותו של ביטוח, ולכן לא נותנים יותר מדי תשומת לב או ניסיון לקרוא על זה. ביטוח זה למעשה מעין חוזה שנחתם ביניכם לבין חברת הביטוח והוא אומר שבמקרה שקורה נזק או מצב כלשהו המצוין בחוזה, חברת הביטוח תשלם לכם סכום של כסף בתור פיצוי. נזק או מצב רע כלשהו יכול להיות כל דבר – מחלה, פציעה, אובדן כושר עבודה, גניבה ואפילו מוות.

אף אדם בעולם לא חסין בפני שום נזק ושום גורם מצער אחר, והחיים חייבים להימשך. אדם נפטר? הוא משאיר מאחוריו משפחה, ובמידה והוא זה שפרנס אותם מי יעזור להם עכשיו? במידה ונפצעתם ואתם לא יכולים להמשיך לעבוד באותו מקום עבודה ובאותו היקף שעות – איך תוכלו להמשיך לחיות באותם תנאי איכות חיים שהייתם רגילים אליהם עד כה, אתם ובני משפחתכם? לשם כך יש ביטוחים, לסייע לבני אדם להמשיך לחיות בלי שיהיה להם פחד שגורם כלשהו בחיים יעכב ויימנע את איכות החיים שלהם, לא משנה מה יקרה.

ואמנם יש אנשים שכבר מבוטחים בביטוחים שונים מבלי שיהיו מודעים לכך. לשם כך יש את הר הביטוח – המקום בו תוכלו אתם לבדוק באילו ביטוחים אתם מבוטחים וכמה כסף אתם מוציאים עליהם.

למה לעשות בדיקה בהר הביטוח?

ישנן כמה סיבות בגללן תרצו להיכנס להר הביטוח ולעשות בדיקה. ראשית, גם אם אתם יודעים כבר לאילו חברות ביטוח אתם משלמים, ייתכן ויש עוד כמה כאלה שאתם לא מודעים לכך שהם קיימים ואתם ממשיכים לשלם להם. ייתכן ובעבר הייתם תחת מסגרת פורמלית שמחייבת הרשמה בחברת ביטוח, למשל במקום העבודה הקודם שלכם. ייתכן ושם חתמתם על פוליסת ביטוח ועברו כבר כמה שנים מאז. רצוי מאוד לבדוק דרך הר הביטוח בנוגע לסוג הפוליסה שאתם משלמים עליה ודרך איזו חברה, אתם עלולים למצוא את עצמכם משלמים כפול על אותה הפוליסה דרך שתי חברות שונות.

בהר הביטוח תוכלו למצוא את החברה שאתם כבר מבוטחים דרכה, כך שאם אתם שוקלים לעבור לחברה אחרת, תוכלו לבצע השוואה ולערוך רשימת יתרונות וחסרונות של שתי חברות הביטוח.

איך מוצאים את הביטוחים שלכם דרך הר הביטוח?

הר הביטוח זה שירות של משרד האוצר והוא למעשה כולל בתוכו מנוע חיפוש שמוצא בשבילכם את כל הביטוחים שאתם רשומים דרכם ומבוטחים בהם. בכניסה לאתר בו מנוע החיפוש ממוקם, תצטרכו למלא פרטים אישיים – מספר הזהות שלכם, תאריך ההנפקה של תעודת הזהות, הנפקת דרכון (אם קיים) והאם יצאת מהארץ. לאחר מכן יוצג לכם חלון בו תוכלו לבדוק האם קיימת לכם פוליסת ביטוח במגוון תחומים – ביטוחים כלליים, ביטוחי בריאות, ביטוחי חיים ועוד. תוכלו לבחור באחת הלשוניות, שלצידה יצוין מספר שמציין את מספר הפוליסות שכבר קיימות תחת אותה קטגוריה. כך תוכלו לדעת האם אתם משלמים על אותו הדבר פעמיים אצל שתי חברות ביטוח שונות.

החשיבות הניכרת של איתור הביטוחים שלכם

בדיקה ואיתור של ביטוחים בהר הביטוח יכול לחסוך לכם אלפי שקלים אם לא עשרות אלפי שקלים בכל שנה על תשלומים כפולים של ביטוחים מקביליים או ביטוחים כאלו שאתם כבר לא זקוקים להם. החיים משתנים, סדרי העדיפויות שלנו משתנות ואנחנו מחליטים אם להמשיך או להפסיק לשלם עבור ביטוחים כאלו ואחרים. לכן חשוב מאוד לבדוק בצורה יסודית ומקיפה האם אנחנו משלמים כפול על אותו המוצר.

אין ספק שביטוח זה דבר חשוב מאין כמותו. הוא יכול לסייע לנו ולבני משפחותינו ביום צרה חלילה ובכל תקופה רעה שלא תבוא. אבל ברור מאליו שיש גבול לכמה אנחנו יכולים להיות חרדים ודאגניים לגבי המצב הבריאותי והכלכלי שלנו. לכן חשוב מאוד לעשות את ההשתדלות שלנו ברמה נאותה ולא אובססיבית יתר על המידה.

בדיקה מקיפה של כלל הפוליסות הרשומות על שמכם בהר הביטוח תבטיח לכם הבנה מלאה ויסודית לגבי כל התשלומים שאתם משלמים בכל חודש, ולעשות לכם סדר.

השארת תגובה