המתמודד ה-14 לנשיאות ארה"ב: כריס כריסטי

המתמודד ה-14 לנשיאות ארה"ב מטעם הרפובליקנים: כריס כריסטי, מושל ניו ג'רזי לשעבר ● כריסטי ביקר את מדיניות אובאמה ואמר, בין השאר: "אנו צריכים עוצמה, קבלת החלטות וסמכות בחזרה בחדר הסגלגל"

כריס כריסטי צילום טים לארסן 1
כריס כריסטי צילום טים לארסן 1

כשהוא חוזר לתיכון שבו למד, הכריז אמש מושל ניו ג'רזי כריס כריסטי על החלטתו להתמודד לנשיאות ארה"ב ולהצטרף לפריימריז הרפובליקניים העמוסים לעייפה, שכוללים כעת לא פחות מ־14 מתמודדים.

כריסטי, שמכהן בתור מושל כבר חמש שנים וחצי במדינה שנחשבת דמוקרטית באופן מסורתי, נתפס פעם כאחד הפייבוריטים הפוטנציאליים במירוץ הרפובליקני ובעל פופולריות גדולה בציבור הרחב. אלא ששדה מועמדים עמוס, בין השאר בחביבי הממסד כמו מושל פלורידה לשעבר ג'ב בוש, והסתבכות בכמה פרשיות מביכות, הורידו מעט את קרנו.

באירוע השקת הקמפיין שלו אמש, שהתקיים בעיירת ילדותו לוינגסטון בניו ג'רזי, הבהיר המושל בלשונו בוטה כי הוא מוכן לקרב: "אתם הולכים לשמוע מה שאני חושב – אם אתם אוהבים את זה או לא, וגם אם זה גורם לכם להתכווץ מדי פעם", אמר.

כריסטי, שהוכיח כי הוא יודע לשתף פעולה עם יריביו הדמוקרטיים, ובכלל זה הנשיא אובאמה, יתחרה עם ג'ב בוש על האלקטורט המתון במפלגה הרפובליקנית, מול מועמדים רבים אחרים שיפנו לפלח מצביעים שמרני יותר. "אנחנו צריכים שהמדינה הזו תעבוד יחד שוב, ולא אחד נגד האחר", אמר המושל, כשלצידו אשתו וארבעת ילדיהם.

כריסטי, תומך ישראל מובהק, אמנם לא הזכיר את ישראל בנאומו אמש, אך ביקר את מדיניות אובאמה ואמר, בין השאר: "אנו צריכים עוצמה, קבלת החלטות וסמכות בחזרה בחדר הסגלגל".

השארת תגובה