ישראל כץ: "אפעל להרכיב ממשלה"

למרות הקיפאון במגעים לעסקת טיעון במשפטו של בנימין נתניהו, חבר הכנסת ישראל כץ הכריז רשמית שאם נתניהו יפרוש, הוא יפעל להיבחר ליו"ר זמני של המפלגה ולהקים ממשלה כבר בכנסת הנוכחית

ישיבת הממשלה: ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר התחבורה ישראל כץ
ישיבת הממשלה: ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר התחבורה ישראל כץ

הקרבות בליכוד מתחממים: ישראל כץ טען ש"מערכת משומנת" מפיצה נגדו שמועות והודיע שיצטער אם נתניהו יעזוב, אבל יפעל בהתאם לחוקת התנועה.

למרות הקיפאון במגעים לעסקת טיעון במשפטו של בנימין נתניהו, ח"כים בליכוד ממשיכים להתכונן לאפשרות של בחירות לראשות המפלגה. חבר הכנסת ישראל כץ הכריז רשמית שאם נתניהו יפרוש, הוא יפעל להיבחר ליו"ר זמני של המפלגה ולהקים ממשלה כבר בכנסת הנוכחית.

ח"כ דוד ביטן שהוא תומך בכץ, ולדבריו הוא יכול להקים ממשלה כיו"ר זמני של הליכוד בלי שום בעיה. כץ שלח הבוקר הודעה לפעילים, שבה הכחיש שהוא מקיים בימים אלו מגעים עם גורמים בקואליציה על הרכבת ממשלה. "אנו עדים לצערי בימים האחרונים למערכת משומנת היטב של גורמים עלומי שם שפועלת מסביב לשעון וממציאה פייק ניוז, מפיצה שמועות זדוניות ובעיקר משדרת לחץ אטומי".

כץ ונתניהו

כץ הוסיף: "אם וכאשר נתניהו יחליט לעזוב, וזו החלטה לגמרי אישית שלו, אצטער מאוד על הנסיבות שהביאו לכך, ולאחר מכן אפעל בהתאם לחוקת הליכוד כדי להיבחר בתוך מרכז הליכוד שלנו כיו"ר הזמני של הליכוד ולהרכיב במהירות ממשלה בראשות הליכוד עוד בכנסת הנוכחית".

ח"כ דוד ביטן הביע את תמיכתו בכץ ואמר שהוא המתאים ביותר. "לא צריכים להסתכל רק על הקואליציה, אלא גם על האופוזיציה. המפלגות באופוזיציה לא יכולות להסכים לכל אחד שיבוא ירצה להקים ממשלה מטעם הליכוד. צריך אדם שהן מסכימות לו, ולישראל כץ יש הסכמה ברורה לדעתי", הסביר.

"לפי החוקה, מרכז המפלגה בוחר יו"ר זמני. יש לו 90 יום עד הפריימריז, ובזמן הזה הוא מסוגל להקים ממשלה בלי שום בעיה". הוא ציין כי יולי אדלשטיין ומירי רגב לא יצליחו לעשות זאת. "כץ יכול יותר מכולם".

"אני תומך בו כי הוא מתאים, לא כי הוא חבר שלי. הוא עשה תפקידי שרים בצורה מוצלחת, היה חבר בקבינט הביטחוני לתקופה ארוכה, ויותר מתאים להיות ראש הממשלה מאשר ראש עיריית ירושלים, שזה תפקיד לא משמעותי בנושאים האלו".

ח"כ דוד ביטן

ביטן התייחס לנתק בינו לבין יו"ר האופוזיציה נתניהו ואמר: "אני תמיד אמרתי לו – 'אני אבקר אותך. זו היכולת שלי לומר את האמת, אני גם אבקר אותך וגם אתמוך בך'. אני תומך בו למרות שאני מבקר אותו, והוא יודע את זה".בינתיים מתגלעת מחלוקת בקרב פעילי הליכוד סביב יוזמה שלפיה נתניהו ימשך להחזיק בתואר יו"ר הליכוד גם אחרי שיורחק מהכנסת והממשלה במסגרת עסקת טיעון.

חבר המרכז והח"כ לשעבר דוד מנע: "אם הוא יחליט לחתום על עסקת טיעון הוא יצטרך לפרוש מהחיים הפוליטיים למספר שנים, ואני לא חושב שהוא צריך להמשיך להיות יו"ר הליכוד. הוא יכול לחיות את חייו ולתת ליו"ר הליכוד הנבחר לנהל ולהתנהל לבד".

חבר המרכז שלומי וקנין: "תניחו לנתניהו, הוא זה שצריך להחליט בעצמו לאן הוא הולך. הוא זה שיחליט אם הוא רוצה עסקת טיעון או להמשיך את המשפט. 35 שנה תרם למדינה ולציבור והיום הוא הגיע להחלטה שהוא צריך להיות איתה עם עצמו ועם בני משפחתו והילדים, הם אלה שיקבעו את עתידו, אף אחד אחר מבחוץ לא יחליט עליו. אני כועס על פעילים, ח"כים ואנשי תקשורת מימין, שרוצים לדחוף אותו פנימה לגוב האריות".

תגובה אחת
  1. לא רציני, היתה גב שרה אחת ולא רוצים את גברת כץ

השארת תגובה