מתחברים לקהילה היועץ הרפואי הרב יעקב שקול, יו"ר עמותת 'רפואה ועזרה', במפגש עם בכירי הרופאים ב'הדסה'

היועץ הרפואי יעקב שקול
היועץ הרפואי יעקב שקול

במסגרת החיבור בין 'הדסה' לקהילה החרדית, קיים השבוע הרב יעקב שקול יו"ר עמותת 'רפואה ועזרה' סיור לימודי ומפגש עם בכירי הרופאים ב'הדסה'. את המפגש הוא פתח בפגישה עם מנכ"ל 'הדסה' הפרופ' יורם וייס, שהציג את החזון של המרכז הרפואי וההשתלבות של יועצי הרפואה במסגרת העבודה עם הקהילה.

בשיחה שקיים עם ד"ר עבד חלאילה, מנהל מרכז ההשתלות ב'הדסה', הציג מנהל המרכז את החידושים הקיימים בתחום ההשתלות ואת הישגי היחידה אותה הוא מוביל בניתוחים ייחודיים ומצילי חיים. הוא סיפר על הזכות הגדולה שנפלה בחלקו, להיות שותף בהשתלות כליה של גדולי ישראל מכל החוגים והעדות. רב המרכז הרפואי הדסה, הרב משה קליין: 'ד"ר חלאילה, הוא בעיני ממש שליח ההשגחה העליונה, שהיה שותף בהצלחת חיי'.

הרב קליין, סיפר את סיפור השתלת הכליה שעבר בניתוח מוצלח אותו הוביל ד"ר חלאילה. 'אנחנו לא מסתכלים מאין בא הרופא אלא מיהו הרופא. האם הוא רופא שניתנה לו הרשות לרפא. אם הוא רופא שמסור לחולה שלו, הוא הרופא שניתנה לו הרשות לרפא ויש לו את הזכות והיכולת לרפא אנשים שלא פעם אפסה תקוותם. אני שמח שבמרכז הרפואי 'הדסה' יש רופא כמו ד"ר חלאילה שבעבודתו המסורה מהווה דוגמה ליכולת שלנו לחיות כאן ביחד'.

בפגישה עם ד"ר גל גולדשטיין מנהל מחלקת המטו-אונקולוגיה ילדים, המחלקה המטפלת בילדים חולי סרטן, קיבל היועץ הרפואי הרב יעקב שקול, סקירה על הפיתוחים והחידושים המתקדמים ביותר בתחום הטיפול במחלה אצל ילדים, המיושמים כיום ב'הדסה' ושמע על המומחים במחלקה המטפלים במגוון מחלות הסרטן והעושים מלאכתם נאמנה בריפוי ילדים.

מנהלת קשרי קהילה ב'הדסה' הגב' תמר פלאי, שהתלוותה לסיור ולמפגש עם הנהלת המרכז הרפואי 'הדסה' אמרה בסיום המפגש: 'הדסה' רואה בהשקעה בחיבור בקשר עם הקהילה ויועצי הרפואה, כלי משמעותי בקידום הרפואה עבור המאושפזים מהמגזר החרדי. הקשרים והחיבורים הללו, מעצמים את היכולת של היועצים לתרום ידע רפואי לקהילה ומעניקים כלים טובים לרופאים, להעניק טיפול רפואי מיטבי'.

השארת תגובה