ט"ו בשבט: השותלים הוותיקים של בני ברק

טו בשבט ביחד
טו בשבט ביחד

לרגל ט"ו בשבט הקרב ובא נערכו צוותי בתי האבות " עטרת רימונים" ו"מרכז סיעוד וותיקים" בבני ברק מרשת "ביחד" לציין את ט"ו בשבט עם הדיירים הוותיקים.

ט"ו בשבט הינו ראש השנה לאילנות אשר מבשר התחלה של שנה חדשה לפירות האילן. ראש השנה לאילנות נקבע בשבט, חודש שבו העצים מחדשים את פריחתם ואת הבשלת פירותיהם. ביום זה נהוג לאכול פירות משבעת המינים.

השנה התקיימו בבתי האבות פעילויות חווייתיות ומהנות של שתילת עציצים, עבודות יצירה ופעילות עם תבלינים.

בבית האבות "מרכז סיעוד וותיקים" שתלו הדיירים את העציצים בסיוע הצוות ויכינו עבודות יצירה שיקשטו את המחלקות . לאחר מכן חגגו עם פירות יבשים וקריוקי של שירי א"י וט"ו בשבט וברכות שנהוגים בחג.

בבית האבות "עטרת רימונים" התקיימה פעילות עם צמחי תבלין משולבת בהעלאת זיכרונות ודיון על הסיבות לשימוש בתבלינים השונים, צמחי מרפא וסגולותיהם. כל מחלקה הכינה סלט פירות,ריבות ומאפים שונים עם מיצים מפרי הדר שטובים לבריאות ומלאי ויטמינים.

הדיירים שמחים לקחת חלק בהכנות לקראת ט"ו בשבט ומצפים לחגיגות.

אחד הדיירים סיפר : "ההכנות והפעילויות מזכירים לי את העבר , את סדר ט"ו בשבט ואת ההנאה מגידול צמחי תבלין ופרי במרפסת ביתי והשימוש בהם לצרכי הבית".

רשת ביחד מפעילה מוסדות דיור לדיירים סיעודיים באזור המרכז והשרון , בתי הרשת מתאפיינים בטיפול ושירות איכותיים, צוותים מיומנים ומסורים, וסביבת מחייה מוקפדת, אסתטית, נעימה ופונקציונלית, הן בשטחים הפרטיים והן בשטחים הציבוריים. הרשת רואה בשירות לדיירי הבתים שליחות אותה יש לבצע תוך ראיית רווחתו ובריאותו של הדייר כערך ראשון במעלה. הרשת מונה חמישה בתים, המתאימים לכל קשת האוכלוסיות, ולכולם מכנה משותף של טיפול מסור ומקצועי. כמו כן, מחלקות המיועדות לתשושי נפש, דמנציה, אלצהיימר, מחלקות סיעודיות מותאמות לצרכי הדיירים, חלק מבתי הרשת מכילים שירותים ומגורים המתאימים במיוחד לציבור הדתי.

השארת תגובה