פלשתינים מסיירים בישראל ללא פיקוח

התופעה החלה בביקורים בחופי הים, אך לאחרונה היעדים הורחבו והשיווק ברשתות החברתיות הפך מאסיבי. יו"ר תנועת אם תרצו: "מערכת הביטחון מעלימה עין". צה"ל: "כ-200 התארגנויות נתפסו והוחרמו 120 אוטובוסים"

טיול מועדון לנדרובר ועמותת זכרון מנחם. צילום אריאל צוקרמן
טיול מועדון לנדרובר ועמותת זכרון מנחם. צילום אריאל צוקרמן

חברות טיולים פלשתיניות באזור רמאללה מנצלות פרצה הקיימת בגדר ההפרדה כדי להוציא לפועל מאות טיולים מאורגנים לפלשתינים בישראל. התופעה החלה בביקור פלשתינים בחופי הים בישראל, אך לאחרונה היעדים הורחבו, השיווק ברשתות החברתיות הפך מאסיבי, והחברות מפרסמות בגלוי כי הטיולים יוצאים לפועל כתוצאה מפרצה באזור מודיעין עילית או באזור השומרון.

כך למשל בהתכתבות בין חברת טיולים גדולה ברמאללה "Blue Line" לחוקר בתנועת אם תרצו. החוקר התחזה לצעירה פלשתינית, תוך שהוא מנסה לברר פרטים על אודות אחד הטיולים. לשאלת "הצעירה" אם יש צורך בהיתר כניסה לישראל, ענו בחברה: "בלי היתר כניסה, עוברים דרך פרצה בגדר של נעלין. היא די קלה ומאוד מהירה, ללא בעיות". בהתכתבויות עם חברות אחרות נאמרו אמירות דומות.

מבדיקת "ישראל היום" עולה כי הכניסה לישראל נעשית באמצעות אוטובוס פלשתיני שמביא את הקבוצה עד לפרצה בגדר, המטיילים חוצים לצד השני ועולים על אוטובוס ישראלי שממתין להם. דרך כניסה נוספת: אוטובוס ישראלי אוסף את הקבוצה בנקודת איסוף, מוריד את הנוסעים באזור פרצת הגדר, עובר את המחסום והולך לפרצה מהצד הישראלי. יש לציין כי ברגע שהאוטובוס מגיע לכביש שש, כמעט ואי אפשר לעצור אותו.

השארת תגובה