הבידוד למאומתים יקוצר ל-7 ימים

משרד הבריאות הודיע על קיצור הבידוד למאומתים מיום חמישי: "מחקר הראה שהסיכוי לגדל וירוס חי אחרי שבוע מחלה הוא 6%"

מכבי נאבקים בקורונה
מכבי נאבקים בקורונה

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' נחמן אש החליט על קיצור ימי הבידוד למאומתים לקורונה לשבעה ימים כאשר שלושת הימים האחרונים ללא סימפטומים.

במשרד הבריאות אמרו כי בשבועות האחרונים ערכו בדיקה בקרב כ-80 מאומתי אומיקרון, שכלל בדיקות PCR ובדיקות מיוחדות לגידול הנגיף אחת ליומיים. התוצאות שנאספו עד עתה מראות שהסיכוי לגדל וירוס חי לאחר שבעה ימי מחלה נמוך ועומד על כ-6% (מתוך 15 תרביות שנלקחו לאחר יום 7 רק תרבית אחת היתה חיובית). נתונים אלו הוצגו לצט"מ, שהמליץ לקצר את הבידוד לשבעה ימים (במקום 10 ימים שהונהגו עד עתה).

לאור נתונים אלו הנחה פרופ' אש לקצר את ימי המחלה, ככל שהאדם ללא תסמינים ב-3 הימים האחרונים לבידוד. במקרה של המשך הופעת תסמינים, יש להשלים 10 ימי בידוד. ההחלטה תיכנס לתוקף בחצות שבין רביעי לחמישי. "החלטה זו תסייע להמשך פעילות המשק בתנאי התחלואה הגבוהים, תוך שמירה על בריאות הציבור", אמר פרופ' אש.

בתוך כך, מתברר שבנט מעוניין להביא לדיון קבינט הקורונה מתווה כולל שיטפל בשלוש הסוגיות המרכזיות והן קיצור הבידודים – שעליו כאמור כבר הודיע משרד הבריאות – מתן מענה לבעיית התורים בתחנות הבדיקה וחלוקה נרחבת יותר של בדיקות האנטיגן ודיון על סוגיית הפיצויים.

השארת תגובה