סרטון הניצחון של המחבל בבית החולים

כך הצליח המחבל להצטלם בסרטון "ניצחון" בביה"ח: "אח שלו נכנס ושיקר לנו"

מעצר מחבל
מעצר מחבל

מחבל פצוע בבית החולים שיבא תועד כשהוא מעביר מסרי ניצחון באמצעות טלפון סלולארי. כעת מתברר שאח שלו צילם אותו זאת לאחר ששיקר לחיילים שאמו חולה ורוצה לדבר איתו.

מחבל באוניברסיטת ביר זית ניסה להימלט אתמול מכוחותינו ועקב כך נפגע ברגלו פונה לטיפול רפואי בבית החולים שיבא תל השומר. תחת שמירה צבאית בתוך בית החולים העלה המחבל סרטון בו הוא מציג סימן V לניצחון, ומקיים שיחות וידאו.

כעת מתברר שהצלם של הסרטון הנ"ל הוא אחיו של המחבל שהגיע מביר זית לתל השומר. אלא כדי שיוכל לעבור את החיילים ששומרים עליו ולצלם אותו אח של המחבל טען שאמו של המחבל חולה מאוד ומבקשת לדבר איתו בווידאו. כך הצליח אחיו להערים על החיילים ולצלם את המחבל בסרטון.

אחרי המקרה הבוקר הופקדה המשטרה הצבאית על שמירת המחבל שצפוי לעבור לכלא עופר להמשך מעצרו ולהעמדתו לדין.

בתוך כך מקרה מזעזע נוסף ומטריד שבו מחבל שמרצה את עונשו בכלא נפחא מצלם סרטון התרחש אתמול: אחרי שבשנת 2002 רצח תאאר חמאד ביריות שבעה חיילים ושלושה אזרחים, הוא התראיין לתקשורת הפלסטינית וסיפר שהוציא תואר ראשון לאחר שהצטרף להשכלה האקדמית באוניברסיטה הפתוחה של אל-קודס, וכל זה בסתר.

לדבריו: "החיילים התחילו לשבור את עצמותיו, כפי שהורה יצחק רבין, שהיה שר צבא הכיבוש, לפני שהיה ראש הממשלה, ולבסוף הוציאו אותו להורג עם שלושה כדורים בחזה. התקרית ההיא נטעה בי את זרע ההתנגדות לכיבוש, דודי היה בן 21 כשמת, ואני הייתי באותו גיל כשביצעתי את הרציחות שהיו כתגובה למעשים שבוצעו על ידי הכיבוש, כולל מות הקדושים של דודי וחללי האינתיפאדה".

"סבי הוציא רובה מהאדמה שהיה אצלו מאז 1967 (מלחמת ששת הימים) הוא גם שירת תקופה משמעותית בצבא הירדני. צלף מקצועי, והוא הכשיר אותי איך לירות בנשק, התחלתי ללוות את סבי במסעות ציד ובהדרגה התאמנתי בנשק".

"הקרבה עצמית, וויתור על החיים, אינו תחביב או הרפתקה, אלא למען מטרה גבוהה יותר ומטרה יקרה יותר שהחיים מורשים לנו, כמו המטרה הפלסטינית.

"התבוננתי במחסום במשקפת מראש ההר המשקיף עליו במשך ארבעה ימים רצופים, ולאחר מכן היה לי את המידע הדרוש לי על תנועות החיילים ופעילות הג'יפים, בחרתי לתקוף בשעות הבוקר המוקדמות כי החיילים עייפים מלהישאר ערים בלילה, בזמן שאני בשיא הערנות".

"בליל המבצע הוצאתי את הרובה שלי מהמחבוא ובדקתי אותו, רובה אמריקאי משנת 1936, ששימש במלחמת העולם השנייה ובמלחמת וייטנאם שקניתי מזקן בכפר, עם שבעים כדורים, לקחתי איתי קוראן קטן". הוא סיפר כי התמקם 100 מטר מהמחסום מאחורי עצים, "התפללתי שאשיג מות קדושים".

לגבי הטענה שפלסטינים מבצעים פיגועים בגלל מצב כלכלי קשה לדבריו זה בכלל לא נכון. "זאת רק טענה, וההוכחה היא מה שקרה לי, הייתי בתקופה שלא היה חסר לי כלום, היה לי רכב פרטי, עצמאי, וכל מה שהייתי צריך כצעיר הצלחתי להשיג, ובכל זאת בחרתי להיות קדוש מעונה".

ההתנגדות היא אמצעי לשחרור ולא מטרה בפני עצמה, משמעותה גם הקרבת נפשות, גופות ורכוש. לשם כך עלינו להעלות את התנגדותנו לרמת הדם הזה, ולהיות בעל תחושת אחריות מוסרית, לאומית ודתית. כלפי האנשים שלנו". עוד אמר "אני חולם לראות את אל-אקצא ריק מחיילי הכיבוש הטמאים, ואני אראה שם קשישים, נשים ובני נוער מתפללים בחופשיות, ואת ילדי פלסטין נהנים ומשחקים בחצרותיה. אני חולם להעביר את גופתו של יאסר ערפאת לירושלים".

השארת תגובה