זמן חורף: 10 טיפים לשימוש נכון במייבש הכביסה

סערת כרמל שהכתה במחוזותינו בשבוע שעבר, הביאה איתה את החורף במלוא העוצמה ומזג האוויר החורפי מבשר גם על זינוק במכירות של מייבשי כביסה, אחד ממוצרי החשמל הנמכרים ביותר בעונת החורף • לפניכם טיפים חשובים שיעזרו לכם לשמור על הבגדים בתהליך הייבוש במייבש

מייבש כביסה | צילום: יח"צ Beko
מייבש כביסה | צילום: יח"צ Beko

 

המייבש הפך בשנים האחרונות ממותרות למוצר חובה בבתים רבים בישראל. בולנט סן, מנכ"ל Beko ישראל: "מדי שנה גרף הביקושים של מייבשי כביסה עולה ומקבל תאוצה לקראת חודשי החורף. מכשיר החשמל הפופולארי מאד באירופה, נכנס חזק גם לבתים הישראלים. זאת למרות שהחורף בארץ נחשב לקל יחסית ועם מעט ימי גשם. השגרה שכוללת ניהול בית, משפחה וקריירה, גורמת למשפחות רבות לחפש מוצרי חשמל חדשניים שיקלו ויקצרו את מטלות הבית כדוגמת המייבש. בסקר שערך מכון רושינק עבור המותג התגלה כי 59% מהישראלים מחזיקים במייבש כביסה. אנו צופים שבשנת 2022 המספרים יעלו ויגיעו ל 65% ואף יותר".

על מנת להפוך את תהליך ייבוש הכביסה לקל ונוח יותר, אספו המומחים של Beko, מותג מכשירי החשמל הבינלאומי, את הטיפים החשובים שיעזרו לכם לשמור על הבגדים שלכם בתהליך הייבוש במייבש, יאפשרו לכם לצמצם צריכת אנרגיה ויקצרו באופן משמעותי את משך הזמן לייבוש הבגדים.

  1. בדקו את התווית על הבגד והקפידו לכבס לפיה – כשמדובר בבגדים שלכם, התווית שעל הבגד היא המקום הנכון להתחיל. יש שים לב להוראות ולכבס ולייבש את הבגד לפיהן.
  2. זכרו להשתמש באופציית הסחיטה במכונת הכביסה – במידה וסוג הבד אינו עדין במיוחד, ההמלצה היא להשתמש בתכנית הסחיטה כבר במכונת הכביסה, עוד לפני העברת הבגדים אל המייבש. הכנסת פריטים רטובים לחלוטין מאריכה באופן דרמטי את זמן הייבוש, מגדילה את צריכת האנרגיה וגורמת לעומס מיותר על המכשיר.
  3. נערו את הבגדים לפני הכנסתם למייבש – נערו את הבגד לפני הכנסתו למייבש, כדי להיפטר מפסולת ואבק שיכולים להיות דבוקים אליו או להימצא בכיסים.
  4.  הפכו את הבגדים מבפנים – הכניסו את הסוודרים והג'קטים הפוכים לתוך המכונה, בכדי להגן על צבעם ועל הכפתורים התפורים לבגד לאורך זמן ארוך יותר.
  5. בדקו ורוקנו את הכיסים – קרה לכם שהוצאתם בגדים מהמייבש והם היו מלאי נייר בגלל ממחטה שנשכחה בכיס? זה לא נעים בכלל. על מנת להימנע מהסיטואציה הלא נעימה שיכולה לגרום לא מעט מפח נפש, ודאו כי אין שום דבר בתוך הכיסים שלכם לפני הכנסתם למכונת הכביסה. עט יכול להתפוצץ ולהרוס את הבגדים, מטבע שנופל יכול ליפול החוצה ולהרוס את התוף של המייבש וממחטת נייר יכולה להפוך את הבגדים שלכם ללבנים.
  6. השתדלו לערבב בין פריטים גדולים וקטנים – השתדלו שיהיה שילוב של פריטים גדולים וקטנים בעת הייבוש, עד כמה שניתן. נסו להניח בצורה שווה את הבגדים בתוך המייבש כך שלא כל הבגדים הכבדים יהיו בצד אחד בעוד בצד השני יהיו רק הבגדים הקלים ויפרו את האיזון של התוף.
  7. אל תעמיסו על התוף – העמסת יתר יכולה לגרום לנזק לתוף, לכן מומלץ למלא את המייבש קצת יותר ממחיצתו ולא יותר מכך.
  8. בדקו את מסנן המוך – שמירה על ניקיון מסנן המוך במייבש היא המפתח לביצועי ייבוש טובים וקיצור זמן הייבוש. המלצת המומחים היא לנקות אותו לאחר כל הפעלה באופן מהיר, רק ליתר ביטחון.
  9. בחרו את התכנית המתאימה – בדומה לתחילת הדרך, בה התאמנו את אופן השימוש במכונה לסוג הבד, כדאי לבחור את התכנית המתאימה ביותר גם במייבש הכביסה שלך. השקעה של מספר דקות בקריאת ספר ההדרכה של המייבש והיכרות עם תכניות הייבוש השונות יכולה לחסוך לכם זמן יקר של ייבוש ארוך מדי של בגדים.
  10. השתמשו בדפים מרככים למייבש – ניתן למצוא בשוק מגוון רחב של מוצרים המסייעים לאיכות הייבוש, מנטרלים חשמל סטטי, מפחיתים את אובדן הסיב, נותנים להם רכות נעימה ושומרים עליהם לאורך זמן.

הטיפים באדיבות Beko , מותג מכשירי החשמל לבית

אודות Beko

Beko הוא אחד המותגים המובילים בעולם והצומח ביותר באירופה בשוק מוצרי החשמל הלבנים לבית. ל-Beko פעילות בלמעלה מ-140 מדינות ברחבי העולם, בהן ישראל, באמצעות היבואנית ברימאג, המשמשת כיבואן הרשמי של המותג בישראל ב-20 השנים האחרונות. Beko מתמחה בייצור מוצרי חשמל ביתיים בטכנולוגיה מתקדמת ומחירים תחרותיים תוך שאיפה לשמירה מרבית על איכות הסביבה ומוצריו משמשים למעלה מ-400 מיליון צרכנים ברחבי העולם. בשנת 2017 Beko זכתה בפרס "שותף השנה" של ENERGY STAR מטעם ארגוני איכות סביבה, על תרומתה יוצאת הדופן לשמירה על הסביבה באמצעות יעילות אנרגטית. באותה שנה, החברה גם זכתה בפרס TWICE VIP בקטגוריית יעילות של מדיחי כלים. 

השארת תגובה