תזונת תינוקות במגזר החרדי

האכלת תינוק FREEPIK
האכלת תינוק FREEPIK

תזונת התינוקות שלכם היא נדבך חשוב בצמיחתם וגדילתם, וכל ארגוני הבריאות ממליצים על חלב אם, אך יש מצבים שאין ברירה וחייבים לוותר על הנקה. כיום, יש מגוון מוצרי מזון תינוקות מתוצרת מותגים מובילים ואמינים, כולל מוצרים כשרים. מהי חשיבותו של חלב אם, והאם יש תמ"ל כשר המותאם לצרכי המגזר החרדי בארץ?

כל הורה רוצה את הטוב ביותר עבור הילד שלו, וכיום ניתן להשיג זאת בכל גיל ומגזר. מדפי הסופרמרקטים במגזר החרדי מתמלאים לאחרונה בעוד ועוד תרכובות מזון לתינוקות (תמ"ל) שמועילים רבות בכל הקשור לתזונת התינוקות ובריאותם, כמו גם לאימהות שאינן יכולות להניק את הפעוטות. לאורך השנים דורות על גבי דורות של ילדים חרדים וחילוניים כאחד גדלו על תמ"ל (תרכובת מזון לתינוקות), וכדאי לדעת כי חברות המזון לתינוקות מפתחות ומשווקות מוצרים חדשים וכשרים למהדרין.

הכי קרוב לחלב אם

חשיבותו של חלב האם עבור תזונתו של התינוק אינה תסולא בפז, זאת לאור העובדה כי הוא מספק את כל הוויטמינים, המינרלים והרכיבים הנדרשים לבריאותו ולגדילתו של התינוק לילד בריא, חזק ושלם. כל המומחים ממליצים על חלב אם כתזונה הנכונה והבריאה ביותר לתינוק.

אם האם מחליטה להזין את תינוקה בתחליף חלב, כלומר בתמ"ל, עליה לבחור במוצר איכותי, מחברה גדולה, מוכרת ובטוחה המכיל כמה שיותר מרכיבים טבעיים ומגובה שנות מחקר והמלצות של הקהילה הרפואית. הבחירה המומלצת הראשונה לפי משרד הבריאות היא בתמ"ל על בסיס חלבי, ולשמחתנו יש תמ"ל כשר למהדרין מסוגים שונים. חשוב לדעת כי חלב סויה, שקדים או אורז אינם מהווים תחליף בכל מובן לחלב האם ואסורים לתינוק בתכלית האיסור. למעשה, עד גיל חצי שנה הזנה באמצעות חלב אם היא הדרך המומלצת ביותר להאכיל את התינוק, מתוך כך שהוא למעשה מכיל את כל התוספים התזונתיים הנדרשים לו.

חשוב לזכור כי חלב האם, כלומר הזנה טבעית, מספק הגנה יעילה בפני זיהומים ומחלות, כולל זיהומי אוזניים ומחלות שונות כדוגמת סוכרת, אלרגיות שונות והשמנת יתר. החל מגיל חצי שנה צרכי התזונה של התינוק משתנים, ובשלב זה לחייו מוסיפים לתזונתו מזון מוצק ותרכובות מזון המותאמות לגילו ולצרכיו. אם נמלאתם דאגה, אל חשש כי ישנם מוצרי תמ"ל כשרים המותאמים לצרכי הקהילה החרדית שיאפשרו לכם להאכיל את התינוק שלכם בראש שקט ובתיאבון, על פי כשרות בד"ץ או בית יוסף.

מגוון מוצרי תמ"ל בכשרות בד"צ העדה החרדית

בשוק המקומי יש מגוון מוצרי תמ"ל בכשרות בד"צ העדה החרדית, וניתן למצוא בחנויות המובילות תרכובות מזון לתינוקות שזה עתה נולדו ולפעוטות מגיל שנה אילך. הצרכים התזונתיים של התינוק משתנים במהירות, לכן יש לוודא כי בוחרים את התמ"ל המתאים לגיל הפעוט וכך מבטיחים את הטוב ביותר בכל שלב להתפתחותו.

בסדרת תרכובות המזון לתינוקות ניתן למצוא מוצרים המיוצרים בישראל, על בסיס של חלב מקומי ובכשרות מהודרת של בד"צ העדה החרדית ירושלים, ומוצרי הסדרה מפוקחים על ידי צוות מדענים ובפיקוח בד"צ. יש תמ"ל המיועד לתינוקות מהמגזר החרדי על בסיס חלב, יש מוצרים על בסיס צמחי.

בנוסף, יש תמ"ל מהדרין המיועד לתינוקות פולטים, ויש גם תרכובות מזון נוספות לתינוקות הסובלים מגזים או מקוליק, זו תרכובת מהדרין ייעודית המכילה רכיבים קלים יותר לעיכול אצל התינוק, התרכובת מתאימה לפעוטות מגיל לידה ומעלה.

לסיכום, הורים במגזר החרדי יכולים לרכוש מגוון רחב של תרכובות מזון לתינוקות בהתאם לכשרות המתאימה להם ועל פי צרכי וגיל התינוק. הבחירה המומלצת על פי משרד הבריאות היא תמיד להעדיף הנקה. במקרה וזו אינה מתאפשרת ובתיאום מול גורם רפואי בלבד ניתן להשתמש בתמ"ל על בסיס חלבי, או במקרים מסויימים שלתינוק יש אי סבילות כלשהי לחלב, יש לספק לתינוק תמ"ל על בסיס צמחי ועל בסיס  המלצה רפואית בלבד.

השארת תגובה