תתחדשו: בשורה לתושבי שכונת גילה בירושלים

מיום שישי: קו שירות חדש ומהיר מגילה לבנייני האומה • קו 531 יהיה קו מהיר שיחבר את שכונת גילה בדרום ירושלים, דרך שדרות בגין, לבנייני האומה, ויעצור בתחנות מלחה, ביטוח לאומי ושדרות הרצל • הקו יפעל בימים ראשון עד חמישי, בין השעות 05:00 בבוקר ועד חצות, בתדירות של 12-20 דקות • הקו החדש יפעל גם בימי שישי, החל מהשעה 5 לכיוון התחנה המרכזית והחל מ-6:10 לכיוון גילה. שעת סיום השירות בכפוף לזמן כניסת השבת. כמו כן יפעל הקו גם במוצ"ש,תחילת השירות במוצ"ש בכפוף לזמן יציאת השבת

ממשיכים לשפר את התחבורה הציבורית בירושלים: מיום שישי (10 בדצמבר, ו' בטבת התשפ״ב) יחל לפעול קו חדש (קו 531) שיחבר בין שכונת גילה בדרום העיר לתחנה המרכזית בירושלים, דרך שדרות בגין. הקו יחל לפעול במסגרת הפעימה השלישית במכרז משרד התחבורה להפעלת התחבורה הציבורית באשכול "מרכז ירושלים עירוני", בו זכתה חברת סופרבוס בתחילת השנה.

קו 531 יהיה קו מהיר שיחבר את שכונת גילה בדרום ירושלים, דרך שדרות בגין לבנייני האומה, ויעצור בתחנות: מלחה, ביטוח לאומי ושדרות הרצל. בכיוון ההפוך, מבנייני האומה לשכונת גילה, יעצור הקו גם בשדרות יצחק רבין. הקו יפעל בימים ראשון עד חמישי, בין השעות 05:00 בבוקר ועד חצות, בתדירות של 12-20 דקות. מהתחנה המרכזית לגילה הקו יחל לפעול בשעה 6:00 בבוקר.

קו זה מצטרף לקו 506 של סופרבוס, הנוסע מחומת שמואל (הר חומה), דרך גילה, ומשם במסלול מהיר דרך בגין עד להר חוצבים. במסגרת המכרז של משרד התחבורה, בסוף החודש (31 בדצמבר) תחל סופרבוס להפעיל בירושלים שני קווים קיימים נוספים (קווים 77 ו-163). ניתן להתעדכן בלוחות הזמנים של הקווים במוקד המידע של הרשות הארצית לתחבורה ציבורית במשרד התחבורה, 'כל קו' 8787* ובאתר סופרבוס.

המכרז שהוביל משרד התחבורה, באמצעות צוות תכנית אב לתחבורה, הרחיב משמעותית את שירות התחבורה הציבורית בבירה ושיפר את הנגישות לתושביה. במסגרת המכרז, חברת סופרבוס תפעיל קווים חדשים, תגביר את תדירותם של קווים מבוקשים, ותשלב בצי הרכב אוטובוסים ממונעים באנרגיה חלופית של חשמל וגז טבעי. יישום המכרז מתבצע בהדרגה במספר פעימות, עד לתחילת 2023, אז תפעיל החברה 22 קווים חדשים באשכול זה, ובכללם קווים ישירים לאזורי התעסוקה ולאזור הכניסה לעיר.

הקווים יופעלו באמצעות צי חדש של 382 אוטובוסים, מתוכם 146 מונעים באנרגיה ידידותית לסביבה כאשר 95 כלי רכב המונעים בחשמל ו-51 בגז טבעי ידידותי לסביבה. השימוש באוטובוסים "ירוקים" צפוי לסייע בהפחתת זיהום האוויר והרעש בירושלים, לשפר את חוויית הנסיעה בתחבורה הציבורית, ואת החוויה העירונית של התושבים והמבקרים בעיר.

במסגרת המכרז של משרד התחבורה, במהלך השנתיים הקרובות סופרבוס תגביר ב-40% את תדירויות הקווים באשכול, תספק מענה לביקוש הרב לתחבורה ציבורית בעיר, תשפר את הקישוריות בין השכונות המתרחבות בעיר, ותייעל את הנגישות בתחומי העיר. שיפור השירות יחזק את הקווים המהירים שחוצים את העיר ויחבר את השכונות הירושלמיות למוסדות ציבוריים, בהם בתי חולים ומשרדי ממשלה, ולתחנות הרכבת הקלה הקיימים והעתידיים.

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, ח״כ מרב מיכאלי: ״אני מברכת על הקו החדש לתושבי גילה. הוספת הקו החדש היא חלק מתכנית רחבה לשיפור התחבורה הציבורית בארץ ובמרחב ירושלים בפרט. עם כניסתי לתפקיד חל שינוי בגישת המשרד ובסדר העדיפויות והחלה השקעה משמעותית בתחבורה הציבורית שלנו. נמשיך לפעול לשיפור התחבורה הציבורית על מנת ליצור אלטרנטיבה יעילה לרכב הפרטי״.

רן שדמי, מ״מ מנהל הרשות הארצית לתחבורה ציבורית: "בהובלת שרת התחבורה, ח״כ מרב מיכאלי, אנו ממשיכים בשיפור שירות התחבורה הציבורית בירושלים, במטרה לאפשר לתושבי העיר נסיעה מהירה, נוחה וזולה בתחבורה הציבורית, שתהווה אלטרנטיבה אמיתית לרכב הפרטי. הקו החדש עבור תושבי שכונת גילה יחבר אותם ישירות אל מתחם התחנה המרכזית וקריית הממשלה. קו זה יצטרך ליותר מ-20 קווים חדשים שיופעלו באופן הדרגתי בירושלים במסגרת המכרז. מדובר בשינוי משמעותי בתחבורה הציבורית בבירה, ובשנים הקרובות נמשיך להרחיב את השירות, ולהעניק לכל אחת ואחד את האפשרות ליהנות מתחבורה ציבורית איכותית, יעילה ומתקדמת".

צחי נווה, מנכ"ל סופרבוס: "פעימה זו היא המשך המהלך מקיף שהתחלנו בקיץ האחרון לחיזוק וייעול התחבורה הציבורית בירושלים. אנו גאים להמשיך לייצר עבור תושבי העיר חלופות יעילות לרכב הפרטי באוטובוסים חדישים וידידותים לסביבה. נתוני הנסועה בקווי סופרבוס מעידים כי הירושלמים מצביעים ברגליים ומשתמשים בשירות שלנו בהמוניהם ואנחנו מודים להם על על כך. סופרבוס תמשיך לייצר כאן בעיר הבירה, כמו בערים אחרות בהן אנו פועלים, חוויית ניידות עירונית נגישה, שקטה ונקייה".

  • קו 531 החדש יפעל גם בימי שישי, החל מהשעה 5 לכיוון התחנה המרכזית והחל מ-6:10 לכיוון גילה. שעת סיום השירות בכפוף לזמן כניסת השבת. כמו כן יפעל הקו גם במוצ"ש,תחילת השירות במוצ"ש בכפוף לזמן יציאת השבת.

ניתן להתעדכן בלוחות הזמנים של הקווים במוקד המידע של הרשות הארצית לתחבורה ציבורית במשרד התחבורה, 'כל קו' 8787* ובאתר סופרבוס.

אודות סופרבוס

סופרבוס היא חברת תחבורה ציבורית מקבוצת בליליוס שהוקמה בשנת 2000 עם פתיחת שוק התחבורה הציבורית בישראל לתחרות. היא מסיעה למעלה מ-40 מיליון נוסעים בשנה (לרבות, בנסיעות יומיות בקווים עירוניים, בינעירוניים ובהסעות תלמידים). כיום יש לקבוצת בליליוס 4 ענפי עיסוק עיקריים: אנרגיה ותשתיות, נדל"ן, תעשיית הרכב ותחבורה ציבורית. בתוך כך, חזון החברה הוא להוביל את ענף הרכב והתחבורה בישראל לחדשנות, תוך הקפדה על אמינות ושירות מיטבי ללקוחותיה ועובדיה. בנוסף, לחברת סופרבוס חברת בת, "סופרבוס היסעים", המציעה מגוון שירותי הסעות, לרבות הסעות עובדים, תיירים וחיילים.

באוקטובר האחרון החלה החברה להפעיל את המטרונית בחיפה, קו BRT ייחודי המסיע יותר מ-20 מיליון נוסעים בשנה בעקבות זכיית החברה בפברואר 2021. זכייתה של סופרבוס בשני המכרזים, בירושלים ובחיפה, הופכת את החברה לאחת ממפעילות התחבורה הציבורית הגדולות בישראל, ועד סוף השנה צפויה החברה למנות כ-750 כלים סה"כ בתחבורה הציבורית לרבות: מיניבוסים, מידיבוסים ואוטובוסים מפרקיים המונעים באנרגיות חלופיות, חשמל וגז.

תגובה אחת
  1. קו מעולה ישר כח לכל המארגנים ממש לתועלת תענוג להגיע למרכז העיר מקצר את הדרך ואת הזמן. עלו והצליחו

השארת תגובה