איך לפנות קן צרעות באופן מקצועי?

 ניקוי חיטוי בחוץ בין בניינים
ניקוי חיטוי בחוץ בין בניינים

צרעות נחשבות לאחד המזיקים המדאיגים שקיימים בשל עקיצתם שעשויה לגרום לתופעות אלרגניות חמורות. כאשר מסתתר אצלכם בחצר הבית או בצמוד לחלון קן צרעות, אתם ובני ביתכם נמצאים בסכנה, שכן הצרעות מסתובבות קרוב מידי אליכם. לפנות את הקן בעצמכם, זו לא אופציה אפשרית. כאשר מפנים קן לבד, מסתכנים בעקיצה ישירה או אפילו מספר עקיצות. מה שאתם צריכים זה פינוי קן צרעות באופן מקצועי. על תהליך זה נסביר בכתבה הבאה.

איך מדביר קן צרעות מתכונן לפינוי הקן?

מדביר שעבודתו היא פינוי ופירוק של קן צרעות, חייב להתכונן כמו שצריך על מנת להגן על עצמו מעקיצות. לפני תחילת העבודה, ילבש המדביר חליפה שעוטפת את כל גופו ומונעת אפשרות של עקיצות או חדירה של צרעות מתחת לבגדים. לאחר מכן, יכין את אמצעי העבודה שיעזרו לו להסיר את הקן ולפנות אותו מהבית שלכם.

מתי הזמן הטוב ביותר לפינוי של קן צרעות?

צרעות עוקצות כאשר הן מרגישות כי האדם שמתקרב אליהן או אל הקן עשוי לפגוע בהן. מדביר קן הצרעות יבצע את פינוי הקן בזמנים שבהם הוא הכי פחות מפריע את מנוחתן. השעות הטובות ביותר להדברה ופינוי של קן צרעות, הן שעות הערב או הלילה. בשעות אלו הצרעות נמצאות בתוך הקן ולמדביר הרבה יותר קל ופשוט לבצע את פעולת פינוי הקן.

פינוי קן צרעות שנמצא באזור נגיש

כאשר אזור הקן נמצא במקום נגיש, קל יותר לבצע פינוי שלו. במקרה זה המדביר יגיע לאזור הקן בשעות הערב המאוחרות, יכסה אותו בזהירות ובשקט מופתי בעזרת שק אטום המונע יציאה של צרעות. כאשר כל הקן עטוף בשק, המדביר ינתק את הקן מהקצה שלו ויסגור את השק. כעת נותר לו לזרוק אותו באתר פסולת רחוק ממקום המגורים.

איך מתבצע פינוי של קן צרעות שאינו נגיש?

איך לפנות קן צרעות שאינו נגיש זו שאלה חשובה מאוד שהתשובה עליה היא קודם כל מרססים. במקרה כזה, המדביר יגיע עם צינור ריסוס הנקרא מאבקת. צינור זה בעל ידית טלסקופית המאפשרת להגיע למקומות גבוהים ופחות נגישים. המדביר יעלה עד המקום הכי קרוב אל הקן וירסס אותו בעזרת צינור הריסוס. לאחר שהוא דאג שהצרעות לא יוכלו לעקוץ, כעת יש לו מספיק זמן לנסות ולהגיע לאזור כדי להסיר את הקן.

אילו אזורים נחשבים לבעייתיים לפינוי?

בדרך כלל אזורים בעייתיים לפינוי הם אזורים גבוהים מאוד שקשה להגיע אליהם או קינים שנמצאים באזורים צרים וצפופים כמו לדוגמא באזור המזגן או תעלות החלון. לאחר ריסוס לכיוון הקן, יוכל המדביר לפרק את האזורים הצפופים או לנסות ולהגיע גבוה יותר וכך לדאוג לפינוי הקן. הפינוי חשוב מאוד, על מנת לא לאפשר חזרה של צרעות.

המאמר באדיבות חברת SOS צרעות

השארת תגובה