יו"ר 'חיים לילד': ״הממשלה חייבת לסייע יותר לחולי CF הנאנקים יום יום״

יו"ר 'חיים לילד' הרב ראובן סקלר קיים שיחות מקצועיות עם גורמי רפואה רבים במסגרת ועידת חסד לישראל שהתקיימה בביה"ח הדסה עין כרם בירושלים • במהלך השיחות הכביר הרב סקלר על החשיבות שבהעלאת המודעות לחולי מחלת סיסטיק פיברוזיס

שרשרת שיחות מקצועיות קיים יו"ר ארגון 'חיים לילד' הרב ראובן סקלר עם בכירי מערכת הבריאות ואנשי הרפואה בישראל, במסגרת קהילת האונליין ליועצים רפואיים "חסד בישראל" של הרב חיים קליגר.

בוועידה התארחו יועצי הרפואה, קובעי מדיניות הבריאות, רופאים ואנשי מקצוע מכל הארץ תחת קורת גג אחת, תוך קיום מושבים מגוונים אשר אפשרו לציבור יועצי הרפואה להתעדכן במיטב החידושים והטכנולוגיות הרפואיות.

במסגרת היממה של הוועידה קיים הרב ראובן סקלר שיחות עם בכירי המערכת הרפואית בישראל ובהם רופאים, מנהלי קשרי קהילה, יועצי הרפואה ועוד, ובמהלכם העלה למודעות את סבלם של חולי מחלת סיסטיק פיברוזיס הנאנקים במחלתם כמעט ללא סיוע מצד המדינה. "המדינה אינה מקצה את התקציבים הנדרשים ולא מסייעת" אמר הרב סקלר. "אם לא הפעילות שלנו אני לא יודע כמה חולים היו סובלים עוד יותר".

הוא הסביר על מעלת מכשיר ה"ווסט" שהינו מכשיר שמאפשר לחולים לשפר את איכות חייהם. "מדובר במכשיר פיזיותרפיה ייחודי המסייע רבות לשיפור תפקודי הריאה. ה"ווסט" שעלותו אלפי דולרים אינו ממומן על ידי סל הבריאות ועל כן נרתמת 'חיים לילד' לסייע ולרכוש את המכשיר".

  • עמותת 'חיים לילד' הוקמה על מנת לסייע לחולי CF ובני משפחותיהם. הארגון מסייע לרכוש מכשור רפואי ומימון טיפולים שהוגדרו מצילי חיים ושאינם בסל הבריאות, לצד קשר מתמיד עם הרופאים הרלוונטיים.
  • כמו כן מפעילה העמותה את מלונית 'רגעים קסומים' בים המלח. המלונית משרתת חולי CF ופסוריאזיס ובני משפחותיהם.
  • בנוסף, מקיים הארגון מידי שנה נופש בריאותי מיוחד ויוקרתי המיועד לחולים, ומתקיים במלון ציורי בשוויץ, זאת לצד פעילויות שוטפות לרווחת החולים לאורך השנה, כמו לדוגמה מסיבת חנוכה גדולה המתוכננת להתקיים בכ"ח כסלו באולמי נאות ירושלים.
השארת תגובה