מירושלים לבוסטון: מפקד המחוז ריגש והבטיח לילדה

ילדה ירושלמית שמאושפזת בבית החולים בבוסטון הופתעה לראות את מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג'מן – ביוזמת ארגון 'רחשי לב' הבטיח מפקד המחוז לקחת את הנערה לסיור בעיר העתיקה ובלשכתו בירושלים ברכבו האישי ותחת אבטחה

רחשי לב
רחשי לב

מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון תורג'מן הגיע במהלך השבוע האחרון לביקור מיוחד ומרגש בחדר אשפוזה של ילדה ירושלמית  המאושפזת בבית החולים המקומי בבוסטון שבארצות הברית, זאת לאחר שהיא סובלת ממחלה קשה ונדירה הכוללת כאבים נוראיים המונעים ממנה לקיים שגרת חיים רגילה כמו כל חברותיה.

מדובר בילדה גיבורה וחכמה העונה לשם טובי המתגוררת בעיר ירושלים, לפני כשנתיים היא החלה לסבול מכאבים עזים. בצר לה היא פנתה יחד עם הוריה לטובי הרופאים אשר הרימו ידיים ולא ידעו לתת מענה מדויק לסוג המחלה ולטיפולה. מאז נדדה טובי בכתשעה מרכזים רפואיים בארץ ובעולם במטרה להביא מזור למחלה הקשה ממנה היא סובלת.

לפני כחמישה חודשים אושפזה טובי בבית החולים המקומי בבוסטון שבארצות הברית, שם גדולי הרופאים מבצעים בדיקות מקיפות בכדי להעניק לה את הטיפול הטוב ביותר. מאז מתמודדת בגבורה טובי עם טיפולים מורכבים ולצד  בדידות קשה שכן היא שוהה במקום רחוק ולא מוכר, הרחק מחברותיה ובני משפחתה כאשר רק הוריה מלווים אותה במסירות ובני משפחה מגיעים מפעם לפעם בכדי לשהות לצידה.

ארגון 'רחשי לב' שמלווה את המקרה מזה כשנתיים תומך ומסייע כל העת בין במישור הכלכלי ובין במישור הרפואי והנפשי כאשר הם דואגים לטובי כל העת. במהלך השבוע האחרון נפגשו מנכ"ל הארגון שימי גשייד יחד עם מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג'מן באוניברסיטת "הרווארד" המפורסמת בבוסטון ללימודים במסגרת יוקרתית כאשר גשייד סיפר את המקרה הכאוב למפקד מחוז ירושלים אשר הודיע מיד כי הוא מעוניין לפגוש ולשמח את טובי

ואכן, הביקור יצא מיד לפועל כאשר מפקד מחוז ירושלים נכנס לחדר אשפוזה של הנערה שם הוא העניק לה מתנות. הפגישה נערכה שעה ארוכה כשבמהלכה סיפרה טובי על הבדידות הקשה אשר ממנה היא סובלת כאשר היא מרוחקת מהעיר שהיא כל כך אוהבת – העיר ירושלים שם היא מתגוררת.

במהלך המפגש הודיע תורג'מן כי הוא מזמין את טובי לסיור מיוחד ברובע היהודי  והמוסלמי בירושלים, לשם היא קצת חוששת להגיע. מפקד המחוז הבטיח כי הוא ייקח אותה ברכבו הפרטי וידאג לה לשמירה ולאבטחה בכדי שתוכל לסייר במקום שהיא מעולם לא הייתה שם. הנערה התרגשה עד דמעות והודתה בקול חנוק למפקד מחוז ירושלים אשר הגיע במיוחד לבקרה ולעודד את רוחה.

השארת תגובה