זהירות: מברשות איפור מלוכלכות

מברשות איפור בשימוש יומיומי וקרוב לעיניים, עלולות לשמש מצע פורה לבקטריות ולהוביל לעור מגורה, פצעונים ודלקות עיניים • איך להימנע , כיצד לנקות אותן וכל כמה זמן? • ירין שחף, מאפר ומנהל בית הספר למקצועות היופי עם ההסברים

המברשת הנדרשת | צילום: סטודיו ירין שחף
המברשת הנדרשת | צילום: סטודיו ירין שחף

"בדיוק כמו שיער הראש, הדרך הנכונה לשמירה על היגיינת המברשות היא חפיפה". מסביר ירין שחף, מנהל בית הספר לאיפור, סטיילינג ותסרוקות. "איך עושים את זה? לפני הכל מבדילים בין סוגי שיער המברשת: טבעי או סינתטי. מברשות בעלות שיער סינתטי עשויות סיבי פלסטיק סיליקון ניתנות לתחזוקה שוטפת בקלות על ידי שטיפה חוזרת במי סבון ולאחריהם חיטוי בספריי אלכוהול. מברשות טבעיות מתכלות מהר יותר, עדינות ודורשות טיפול ייעודי של חפיפה ממוקדת וייבוש. שיערן דק יותר, עדין, נשיר ורמת הצפיפות שלהן גבוהה".

מה עדיף מברשת טבעית או סינתטית?

שתיהן מצוינות. הטכנולוגיה החדישה מאפשרת יצירת סיב סינתטי איכותי כמו סיב טבעי ויצירת סיב טבעי אשר מתנהג כסינתטי, הבחירה בידייך.

שיער טבעי או סינתטי

המברשות שמכונות "שיער טבעי" הן למעשה לא עשיות משיער טבעי אלא למעשה מדמות שיער. הן עשויות בתהליך ייצור בדומה לחוטים. על מנת לשמור על ניקיונן יש לחפוף אותן אחת לשבועיים עם מים ובשמפו (לא שומני). משרים את המברשות (רק את השיער, בלי הידית) בכלי עם מים ושמפו למשך 15 דקות. לאחר מכן שוטפים עם מי ברז בכיוון הזרימה ולא נגדה. אם חשוב לך המגע הרך על הפנים ניתן בסיום החפיפה לרכך את שיערה עם קונדישנר. מייבשים את המברשת כשהשיער סחוט כדי להבטיח שלא תהיה נשירה (צפיפות השיער קריטית לפיזור שווה של אבקת האיפור). פטנט נוסף – שימוש בפן אבל עם רוח קרה בלבד, כשהאצבעות מהדקות את השיער ודואגת שיישאר צמוד בזמן הייבוש.

המברשות הסינתטיות עשויות מסיבי סיליקון או פלסטיקים זעירים. את מברשות השיער הסינתטי ניתן לנקות בכל עת שתרצי. שאריות האיפור בשימוש חוזר צוברות לחות והופכות למדגרת חיידקים שעלולה להוביל לגירויי עור ולדלקות עיניים.

מהי המברשת האידאלית?

נתחיל מזה: את המברשות שאת מקבלת במתנה יחד עם מארז צלליות או סומק תזרקי לפח ומייד. בלי מברשות איכותיות אין שום סיכוי לתוצאה טובה. נקודה. לכל אזור בפנים יש מברשת ייעודית: מברשת מייק אפ, מברשת פודרה, סומק, קונסילר, צללית בסיס, צללית פינה, מברשת אייליינר ומברשת שפתיים.

שימי לב: ככל שראש המברשת צפוף ומלא יותר כך היא תלכוד טוב יותר את החומר והתוצאה תהיה ריכוז גבוה של פיגמנט. ראש מברשת דליל יאסוף פחות ולכן המראה יהיה טבעי ודק יותר. בנוסף למברשות הייעודיות כדאי להחזיק מברשת מניפה שמתאימה לניקוי שאריות איפור.

והכי חשוב: באיפור אין שותפים!

מוצרי איפור הם מוצרי היגיינה לכל דבר. אין להשאיל או להעביר אותם מאדם לאדם. נערות רבות מחליפות מסקרה ולעיתים גם שפתונים עם חברותיהן, מה שעלול להוביל להדבקות ולרגישויות שונות, מהרפס ועד גירוי אלרגני.

ירין שחף, מורה ומנהל בית הספר למקצועות האיפור הסטייליג והתסרוקות | צילום: יח"צ

 

השארת תגובה