מינויים חדשים בחממת חיפה לחקר דתות

פעילות החממה מחברת את האקדמיה למרחב החיפאי העירוני, קהילות דתיות, מנהיגות דתית והמיגזר היצירתי והעיסקי של חיפה. שיתופי פעולה אלו מתורגמים לתכניות עבודה וקידום מדיניות בנושאי חברה וסביבה

ד״ר אוריאל סימונסון
ד״ר אוריאל סימונסון

פרופסור מונא מארון, היא חוקרת מובילה בנושא של הבסיס העצבי של הפרעת חרדה פוסט-טראומטית. בנוסף, מארון עוסקת רבות בקידום המודעות של תלמידים ערבים ובעיקר תלמידות לתחומים מדעיים, במיוחד מדעי המוח, תחום התמחותה. פרופסור מארון היא גם חברה ותיקה בוועדה לתכנון ותקצוב של המועצה להשכלה גבוהה.

מארון מאמינה שהיותה נוצריה מארונית בתוך כפר עם רוב דרוזי במדינה של רוב יהודי ובסביבה קרובה עם רוב מוסלמי, מאפשר לה לנוע בחופשיות ובהרמוניה בין כל המעגלים האלה מתוך הבנה וכבוד הדדי.

ד״ר אוריאל סימונסון, יזם וראש חממת חיפה לחקר דתות אמר: ״הצטרפותה של פרופסור מונא מארון כיו״ר הועד האקדמי היא זכייה עצומה עבור החממה המחזקת את מכלול ההיבטים המרכיבים את פעילותה: חיבור המובילות האקדמית באוניברסיטת חיפה לשטח ולנושאי היומיום המטרידים את כולנו. במקרה הייחודי של חממת חיפה לחקר דתות אנו מגייסים לטובת מטרות אלו גם את תמיכתם ועזרתם של מנהיגי דת אשר מקדמים את שיתופי הפעולה הבין חברתיים ודתיים בחיפה ומחוצה לה מתוך ראיית טובת הקהילה הרחבה כולה״

חממת חיפה לחקר דתות חממת הוקמה לפני כשנה באוניברסיטת חיפה על ידי ד״ר אוריאל סימונסון, חוקר דתות בחוג ללימודי מזרח התיכון והאסלאם. פעילות החממה מחברת את האקדמיה למרחב החיפאי העירוני, קהילות דתיות, מנהיגות דתית והמיגזר היצירתי והעיסקי של חיפה.
שיתופי פעולה אלו מתורגמים לתכניות עבודה וקידום מדיניות בנושאי חברה וסביבה, אשר יובילו ויעצבו את איכות החיים בחיפה ובערים מעורבות אחרות.

הרעיון העומד בבסיסה של החממה הוא שדת צריכה להיות חלק מהפיתרון במקום סלע מחלוקת. מנהיגי הדת מחיפה וסביבתה הם מנהיגים חברתיים לכל דבר. מייצגים את הרבגוניות והקיום המשותף הקיימים מאז ומתמיד.

שיתופי הפעולה חוצי קהילות ודתות, חיבור האקדמיה לשטח, לקהילה העסקית והיזמית בחיפה מחזקים את הקיום המשותף הייחודי שמתקיים בחיפה ומהווה החוזקה שלה ויתרון ייחודי ברמה בינלאומית אותו ניתן למנף לטובת מיצובה הציבורי והבינלאומי.

השארת תגובה