עושים ביטוח לרכב? אל תוותרו על ההנחה

אילוסטרציה, רכב חונה
אילוסטרציה, רכב חונה

אם יש לכם רכב, הדבר אחרון שאתם בטח רוצים זה שיקרה לו משהו – בין אם מדובר בגניבה, בין אם בתאונה ובין אם בכל נזק אחר. מצד שני, אין כמעט בעל רכב שלא נתקל מדי פעם באירוע בלתי צפוי – החל מגניבה ועד פגיעה כלשהי, שהוא עצמו גורם לרכב או מישהו אחר גורם לו. כאן נכנס לתמונה ביטוח הרכב, שאמור לתת לכם שקט נפשי. מעבר לביטוח חובה לרכב, שאותו מן הסתם אתם חייבים לרכוש, את השקט הנפשי האמיתי תשיגו רק אם תרכשו בנוסף פוליסת ביטוח מקיף – שתעניק לכם כיסוי גם במקרה של נזק לרכוש וגם במקרה של גניבה.

אלא שהשקט הזה כרוך כמובן בתשלום – ואפילו תשלום לא נמוך. לכן, כשמדובר בביטוח רכב, אל תתעצלו ובדקו היטב לפני שאתם רוכשים פוליסת ביטוח; ייתכן מאוד שמגיעה לכם הנחה.

הנחה על ביטוח רכב – במיוחד אם אתם נוהגים בזהירות

בזכות התחרות העזה בתחום ביטוחי הרכב, הצרכנים נהנים היום מאפשרות להוזיל את הביטוח באופן שלא היה נפוץ בעבר. זה נכון במיוחד אם אתם נהגים זהירים או נהגים שלא נוהגים הרבה.

בחברות הביטוח שינו את התפיסה שהייתה נהוגה בעבר, וכיום ישנה שונות גבוהה יותר, ביחס להתנהגות הנהג ולפוטנציאל הסיכון שלו להיות מעורב בתאונה. בסופו של דבר, באמת אין היגיון שנהג שנמצא כל היום על הכביש והיה מעורב בכמה תאונות, ישלם תעריף זהה לזה של נהג שהרכב שלו כמעט לא זז מהחניה ושמעולם לא היה מעורב בתאונה.

לכן, כיום יש מסלולים ייעודיים של ביטוח רכב, אשר מתגמלים את הנהגים שנוהגים מעט ו/או נהגים זהירים, ומאפשרים להם לקבל הנחה על הביטוח המקיף.

כך למשל, יש מסלולי ביטוח רכב אשר מעניקים הנחה שהולכת וגדלה ככל שהקילומטראז' השנתי של הרכב נמוך יותר. אם הרכב שאתם מבטחים הוא למשל רכב שני בבית, ואינו נוסע הרבה, או אם אתם עובדים מהבית – תוכלו לקבל הנחה על ביטוח הרכב.

יש גם מסלולים שמעניקים למבוטחים הנחה בתמורה להתקנת אפליקציה בטלפון הסלולארי אשר עוקבת אחרי התנהגות של הנהג, וככל שהוא זהיר יותר – כך הוא זכאי להנחה. אם אתם נהגים זהירים (לדוגמה אינכם מסתכלים בסלולרי, או בולמים בפתאומיות), מסלול כזה יכול להתאים לכם ולחסוך לכם כסף.

מסלולים אחרים מאפשרים ללקוח הנחה אם יצטרף לפוליסה הכוללת התחייבות כי במקרה של קרות אירוע ביטוחי מכוסה הוא יפנה לתיקון הנזק למוסך הסדר (מתוך רשימת מוסכי ההסדר שעובדים עם חברת הביטוח). הנחה זו, אגב, לעתים מצטרפת להנחה אחרת שהלקוח זכאי לה, כך שלעיתים יש אפילו כפל מבצעים…

נהיגה זהירה – משתלמת כלכלית

בשורה התחתונה, מסתבר שיש כל מיני דרכים לא לשלם מחיר מלא על ביטוח רכב, במיוחד אם אתם נהגים שחברת הביטוח שמחה לבטח. למעשה, המשמעות היא שכדאי להיות נהג זהיר – משום שמעבר לעובדה שזה פשוט בטוח יותר לנהג ולסביבה, זה גם משתלם יותר כלכלית. חברות הביטוח מעדיפות, מן הסתם, לבטח נהגים זהירים, והן מוכנות ללכת לקראתם ולשכנע אותם לרכוש אצלן את הביטוח. כמובן, נהג זהיר שאינו תובע את הביטוח חוסך מעצמו גם את התייקרות הפוליסה בשנים הבאות עקב ניסיון תביעות נקי, כך שיש לו עוד סיבה לנהוג בזהירות.

כך או כך, תמיד שווה לחפש את ההנחה על ביטוח הרכב, פעמים רבות אפשר למצוא אותה.

היכנסו למידע נוסף על ביטוח מקיף לרכב ולמידע נוסף על ביטוח חובה.

* האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ, והוא כפוף לתנאי החברה והפוליסה הרלוונטית. להרחבה מומלץ לעיין בתנאי הפוליסה המלאים.

השארת תגובה