למה כדאי להוציא אזרחות פורטוגלית עם עורך דין?

freepik
freepik

לא מעט ישראלים צעירים פונים לממשלת פורטוגל, ומגישים בקשה לקבלת אזרחות פורטוגלית, זה התחיל עוד בשנת 2015, נמשך עד היום, ועם כל שנה שעוברת מספר המבקשים רק עולה.

המחזיקים בדרכון הפורטוגלי נהנים מזכויות מלאות של תושבי אירופה- הם יכולים לעבוד ולגור בה לתקופה בלתי מוגבלת בלי הצורך באישורים מיוחדים, והם נהנים מזכאות ללימודים מסובסדים באוניברסיטאות נחשבות.

מהרגע שתקבלו את האזרחות הפורטוגלית היא תקפה לכל החיים, ובני הזוג שלכם יהפכו לזכאים גם הם לאזרחות אחרי 3 שנות נישואים.

זכאות לדרכון פורטוגלי היא פריווילגיה שכדאי לכם לנצל. הדרכון האירופאי יקנה לכם לא מעט יתרונות שהדרכון הישראלי לא מקנה.

ככל שהשנים עוברות, יותר ויותר ישראלים מנסים להניח את ידיהם על הדרכון הפורטוגלי. יש היום מספר דרכים לקבל אזרחות פורטוגלית. יש אנשים שבוחרים לעבור את התהליך עם חברה מסחרית, משרד עורכי דין, ואפילו יש כמה כאלה שמנסים את מזלם לבד. רק דרך אחת היא היעילה ביותר, והיא תבטיח לכם תהליך ממוקד ביותר עם תוצאות איכותיות.

            כל הסיבות להוציא אזרחות פורטוגלית עם עורך דין תותח

הוצאת אזרחות פורטוגלית היא עבודה לאיש מקצוע. זה תהליך שלוקח זמן (בערך שנתיים מרגע הגשת הבקשה), אבל אם מבצעים אותו בצורה נכונה, הסיכויים שהבקשה תתקבל גדלים.

חיסכון בזמן – יש הרבה דברים שאנחנו יכולים לנסות לעשות בעצמנו בחיים האלה, אבל יש מצבים שבהם אין תחליף לאיש מקצוע. אם תיעזרו בעורך דין, תחסכו לעצמכם זמן יקר שתוכלו לנצל על דברים אחרים.

ניסיון – במיוחד כשזה מגיע לבירוקרטיה ומסמכים, עדיף לפנות לעורך דין שעושה את זה מספיק שנים והספיק לעזור לאלפי ישראלים אחרים לצלוח את התהליך של הוצאת דרכון פורטוגלי. אם תבחרו באיש המקצוע הנכון, תהיו בראש שקט. רק זכרו שעליכם לבחור בחוכמה, כי העתיד שלכם מופקד בידיים שלו.

יחס אישי – היתרון הזה נוגע בהיבט של עורך דין מול חברה גדולה. קחו בחשבון שחברה מסחרית מקבלת מספר גדול של פניות לבקשות. לעומת זאת, אצל עורך דין תקבלו יחס אישי, חם ומדויק.

החזר כספי – במידה ותימצאו זכאים לקבלת אזרחות פורטוגלית תוכלו להתחיל את התהליך. זה תהליך ארוך שכולל התעסקות עם מסמכים שמוכיחים שיש לכם קשר לצאצאי מגורשי ספרד, והחתמתם על ידי אחת מהקהילות היהודיות בפורטוגל.

עורך דין מקצועי מבטיח החזר כספי במידה ולא הצליח להחתים את הקהילה היהודית על המסמכים שלכם, וזה אומר שיגבה מכם תשלום רק אם תקבלו את הדרכון הפורטוגלי.

למה לא כדאי להתמהמה עם ההחלטה?

זאת הזדמנות פז, ממשלת פורטוגל לא תאפשר לנצח קבלה של אזרחות פורטוגלית למגורשי ספרד. התקנות כרגע סטנדרטיות, ודווקא בגלל זה עליכם למהר. בקרוב, סביר שהפרלמנט הפורטוגלי ידרוש ממשלת פורטוגל לשנות את חוק הלאום, כדי לוודא שמבקשי האזרחות הפורטוגלית הם בעלי זיקה אמיתית.

בעבר ממשלת ספרד נתנה גם היא אפשרות להגיש בקשה אבל התנתה את קבלת האזרחות הספרדית במבחנים של היסטוריה תרבותית ושפה. בגלל ריבוי הבקשות של הישראלים (והיהודים ברחבי העולם), הגיוני שממשלת פורטוגל תדרוש גם היא ממגישי הבקשה לאזרחות לעבור מבחנים כאלה ואפילו תקופת מגורים בפורטוגל.

חשוב לציין, גם אם בעתיד התנאים יוקשחו, מהרגע שהבקשה שלכם תאושר ותקבלו את האזרחות הפורטוגלית, היא לא תוכל להישלל מכם.

זה תחום דינמי, ולכן עדין לא ברור לאן הוא הולך. יש מצב שממשלת פורטוגל גם תבטל לגמרי את החוק, ולכן כדאי לכם לפעול כמה שיותר מהר.

השארת תגובה