ישראל ממשיכה למכור לעולם: טילים מיוחדים

במסגרת חוזה שנחתם בין המרכז להשקעות ביטחוניות באסטוניה ובין חברת הבת של התעשייה האווירית – יימכרו טילי התקיפה Blue Spear (5G SSM)

מערכת Blue Spear (5G SSM) , מנכ"ל התעשייה האווירית, בועז לוי: התעשייה האווירית
מערכת Blue Spear (5G SSM) , מנכ"ל התעשייה האווירית, בועז לוי: התעשייה האווירית

המרכז להשקעות ביטחוניות באסטוניה (ECDI) Estonian Centre for Defence Investment, הודיע היום כי חתם על הסכם לפיתוח יכולות הגנת חופים אסטוניות במסגרתו יצטייד צבא אסטוניה בטילי התקיפה יבשה-ים Blue Spear (5G SSM).

חברת הבת של התעשייה האווירית ו- ST Engineering הסינגפורית, פרוטאוס מערכות מתקדמות, נבחרה לספק לצבא אסטוניה את המערכות המתקדמות, בתום הליך מכרזי, המהווה חלק מרכזי בהצטיידות צבא אסטוניה.

מערכת התקיפה מתקדמת Blue Spear (5G SSM) מבוססת על משפחת טילי גבריאל. מדובר במערכת נשק מדויקת הפועלת בכל תנאי מזג האוויר, יום ולילה, ומאפשרת יכולות תקיפה מעבר לאופק (Beyond line of site) נגד מטרות ניידות ונייחות ימיות.

המערכת מאפשרת שיגור ממספר פלטפורמות מבוססות יבשה, טיסה במהירויות גבוהות, ראש ביות מכמ"י מתקדם המאפשר ביות אקטיבי, יכולות ניווט מדויקות המאפשרות גילוי מטרות בדיוק מרבי. המערכת מצוידת במגוון אמצעים המבטיחים עמידה באתגרי שדה הקרב השונים.
מנכ"ל התעשייה האווירית, בועז לוי: " שיתוף הפעולה האסטרטגי והפורה של התעשייה האווירית עם ST Engineering כחלק מהתהליך האסטרטגי של החברה, הוליד פריצת דרך משמעותית מול אסטוניה. אנו גאים שנבחרנו לספק לצבא אסטוניה את טילי התקיפה המתקדמים Blue Spear ממשפחת טילי הים- ים גבריאל. מכירה זו מהווה המשך ישיר לסדרת ההצלחות האחרונות בקידום עסקאות משמעותיות של התעשייה האווירית באירופה. הצלחה זו לא הייתה מתאפשרת בלא התמיכה והליווי המקצועי הצמוד של משרדי הביטחון האסטוני והישראלי. הסינרגיה עם ST Engineering מאפשרת שיווק מערכות לחימה מתקדמות בשוק העולמי וממקסמת את יכולות השותפים. אנו מודים למשרד ההגנה באסטוניה על ההזדמנות."

מנהל הרכש האסטרטגי למערכות ים באסטוניה, אסקו קיבינוק Asko Kivinuk: "אנו מברכים על שהתהליך שהביא להתקשרות נוהל בלוחות זמנים צפופים, ותחת דרישות רכש מחמירות. ההחלטה התקבלה על בסיס מספר קריטריונים וביניהם עלות כוללת, מעורבותה של התעשייה המקומית וזמן אספקה".

שר ההגנה של אסטוניה, ציין כי "פיתוח יכולות אלו יספק הזדמנויות לתעשייה הביטחונית האסטונית. מערכת נשק זו משפרת באופן משמעותי את הגנת החופים שלנו, ומשדרת מסר ברור שאנו חלק ממאמץ ההגנה האזורי והקולקטיבי". שר ההגנה הוסיף כי המערכת החדשה היא אחת ממערכות הנשק המתקדמות והמורכבות בהיבט הטכנולוגי וקליטתה מהווה קפיצת מדרגה אדירה לצבא אסטוניה. אני שמח כי יש לתעשייה האסטונית את היכולת לקחת חלק בפרויקט ביטחוני כה מורכב".

מפקד חיל הים האסטוני, ג'ורי סאסקה Jüri Saska, הוסיף: "מערכת הנשק שנבחרה תהווה את הבסיס להגנה הימית האסטונית לעשרות השנים קדימה. הצי האסטוני יוכל לתרום משמעותית למאמצי ההגנה הלאומיים, האזוריים והקולקטיביים".

***

התעשייה האווירית היא מובילה עולמית בייצור ובפיתוח מערכות מתקדמות בתחומי האוויר, החלל, הים, היבשה והסייבר, בעבור השוק הצבאי-ביטחוני ובעבור השוק האזרחי. החברה מהווה מוקד ידע טכנולוגי לאומי ועולמי בתחומי ההגנה האווירית, מערכות התקיפה, המכ"מים, הלווינות, הכלים הבלתי-מאוישים, התעופה האזרחית והסייבר.

חברת ST Engineering, שבסיסה בסינגפור, פועלת ברחבי העולם ומתמחה בעולמות התעופה, החלל, האלקטרוניקה, היבשה והים. הקבוצה מעסיקה כ- 22,000 עובדים ומשרתת מגוון לקוחות בתחומי הביטחון, הממשל והמסחר והיא אחת החברות הגדולות הרשומות בבורסת סינגפור.

השארת תגובה