8 דרכים שיעזרו לכם לשמור על הסדר והטריות במקרר

מעבר לעובדה שארגון המקרר מאפשר למצוא את הדברים שאנחנו זקוקים להם במהירות ובקלות, שמירה על מקרר נקי גם מסייעת לסביבה • "הכיצד?" אתם שואלים? באמצעות מעקב אחר שאריות, מניעת קניות מיותרות ואחסון מזון באופן שיאריך את חייו, ניתן להפחית ואף למנוע בזבוז מזון

ברוב משקי הבית ניקוי וסידור המקרר על בסיס שבועי אינו כלול בראש מטלות הניקיון ולרוב המשימה הזו מתרחשת בחגים, במעבר דירה או כאשר רמת הלכלוך במקרר עולה יחד עם מספר המוצרים שפג תוקפם.

אם בדיוק חזרתם מהסופר עם שקיות מלאות ושנייה לפני שאתם דוחפים את כל המצרכים למקרר בלי שיש לכם מקום פנוי המדריך הזה הוא בשבילכם. Beko, המותג הבינלאומי למכשירי חשמל לבית, עושה לכם סדר עם 8 טיפים מבריקים לסידור נכון של המקרר.

1. אחסון נכון – חוסך מזון

הקיץ כבר מעבר לפינה ובמדינה חמה כמו ישראל יש חשיבות רבה לאופן סידור המקרר שלכם, במטרה לשמור על חיי הפירות והירקות לאורך זמן. חשוב מאד לאחסן פירות וירקות במגירות התחתונות ולא במדף העליון במקרר ולשמור על הפרדה בין פירות לירקות. על מנת למנוע התייבשות של הפירות והירקות, כדאי לשמור אותם באריזתם המקורית. לחילופין פותחו טכנולוגיות ייעודיות שמטרתן להאריך את חיי הפירות והירקות. כך למשל, טכנולוגיית הקירור החדשנית של BEKO מציעה מגירת אחסון לפירות וירקות היוצרת סביבה אופטימלית לתוצרת טרייה ומאפשרת לשמור על רמה מדויקת של טמפרטורה ולחות בעזרת תעלות אוויר המאפשרות סירקולציה איטית יותר של האוויר במגירות ותקרה ייחודית של תא האחסון של הירקות והפירות מונעת התעבות המים לטיפות.

2. מיקום זה כל הסיפור

ישנה חשיבות למיקום המוצרים במקרר וטריותם. מוצרים המצריכים בישול בטמפרטורה גבוהה (עוף נא, בשר וכו'), עדיף לאחסן במדפים הגבוהים. ירקות ופירות, יש לשמור במדפים הנמוכים, כדי לאזן את רמת הקור בה הם מאוחסנים ולשמור על טריותם.

3. חלב בשמאל, ירקות פירות בצד ימין

על מנת להקל על סידור המקרר הקפידו על מקומות קבועים למזון. לדוגמא, חלב רצוי למקם בצד שמאל וירקות ופירות בצד ימין. דרך נוספת למנוע בלגן במקרר היא לאחסן את כל מעדני החלב והגבינות במגירות התחתונות. כך תוכלו למקם במדפים מגוון של קופסאות לאחסון פירות, ירקות או עלים ירוקים.

4. קופסאות או לא להיות

שיטה נוספת למניעת רטיבות והצטברות חיידקים במקרר היא לשמור על אריזת המקור ולאחסן בקופסאות מזון אטומות. גבינות מומלץ לשמור בעטיפות המקור ואילו עוף שהופשר ולא בושל כולו ניתן לשמור בקופסא אטומה. בנוסף, שמירת מצרכים פתוחים במדפים העליונים, מפחיתה סיכוי לחיידקים ומסייעת במניעת ריח רע במקרר.

5. דלתות מסתובבות

פעולת הפתיחה והסגירה של דלת המקרר הופכת אותה למקום החם ביותר במקרר שלכם, עקב כניסת אוויר חם. לכן, חשוב לא למקם בדלת המקרר פריטי מזון רבים מדי. בדלת המקרר מומלץ לאחסן רטבים ותבלינים שהם בעלי תאריכי תפוגה ארוכים ולא זקוקים לקירור מאסיבי.

6. Less is more

אחד הסיפוקים שלנו אחרי הקניות, זה לפתוח את המקרר ולראות אותו מלא. אבל, מילוי מוגזם של המקרר במוצרים רבים מדי עלול לפגוע בזרימת האוויר בחלל המקרר ולהקשות על שמירת הטמפרטורה הקרה. התוצאה היא פגיעה אפשרית במנוע המקרר וכמובן קלקול של מוצרי המזון המאוחסנים בו. לכן, למרות שכולנו אוהבים שפע, מומלץ לקנות את הכמות שאתם יודעים שאתם צריכים ולא להפריז באחסון מוצרים במקרר.

7. לזרוק זאת לא מילה גסה

כולנו נוטים לעיתים להשאיר את מלפפון העצוב במגירה עוד כמה ימים, למרות שהצבע שלו כבר רחוק מלהיות ירוק. למרות הרצון והחשיבות הרבה בצמצום בזבוז מזון, יש צורך חיוני בהשלכת פירות, ירקות ומוצרי מזון נוספים לפח כשהם מתקלקלים. במידה ואתם מתכננים להכין מהפירות עוגה, פשטידה מהירקות או חמוצים מהמלפפונים – עשו זאת מוקדם ככל שניתן ולפני שהפירות והירקות יתחילו להרקיב. שמירת מצרכים מקולקלים במקרר גורמת להיווצרות ריח רע וגורמת לעלייה ברמת החיידקים בו.

8. סודה, זה כל הקסם

את המרכיב הבא יש לרובכם בארון, הוא לא עולה המון ומשמש פתרון קסם לריחות לא נעימים במקרר. אחסנו במקרר קופסה פתוחה עם סודה לשתייה, הסודה מונעת ריחות רעים במקרר הודות ליכולת הספיגה שלה, הסופגת אליה את הריחות הלא נעימים ומותירה את המקרר שלכם רענן. יש להקפיד להחליף את הקופסא מדי 3 חודשים.

השארת תגובה