משה אסקיו: בן 91 מרקיד בבני ברק

משה אסקיו
משה אסקיו

משה אסקיו , נולד ב30/11/1931 בירושלים בשכונת זיכרון טוביה, אחת מהשכונות בנחלאות של ירושלים, למשפחה ספרדית , משה הוא דור שביעי בארץ .

משה ומשפחתו יצאו מתוך החומות והתחילו ליישב שכונות בירושלים .

בבית של משה דיברו לדינו ( יידיש של ספרדים) לכן משה למד עברית רק כשהחל ללמוד בביה"ס בכיתה א'.

משה היה פעיל בתנועת הנוער ה" צופים" , שם נחשף לעולם הריקוד שכבש את ליבו מיד.

הוא החל לרקוד בלהקה בירושלים שיצאה לסיבוב הופעות בארץ ובחו"ל.

בגיל 27 משה עבר להתגורר בניו יורק בכדי להרחיב את הכשרתו בתחומי המחול וריקוד הג'אז במנהטן , שם הכיר את אשתו חנה, הם נישאו ונולדו להם שתי בנות .

משה אסקיו יצר ריקודי עם ישראלים רבים, שנלמדים וזוכי לפופולריות רבה ברחבי העולם עד היום .

משה לימד ריקוד במדינות שונות בעול ואף קיבל בפסטיבל כרמיאל פרס על עבודתו ותרומתו.

משה שב ארצה ממנהטן לפני שנה וחצי בעקבות מצבו הרפואי ועבר להתגורר בבית האבות "עטרת רימונים" בבני ברק של רשת "ביחד", בנותיו מגיעות לבקרו בכל עת. משה משעשע ומשמח את חבריו בבית האבות ואהוב ע"י הסובבים. הוא זוכה לטיפול מסור מהצוות ושמח בחלקו.

הרקדנים שמכירים את משה בעקבות יצירתו וריקודיו מגיעים כיום לבית האבות "עטרת רימונים" לרקוד ולשמח את משה ואת הדיירים בבית אבות.

רשת ביחד מפעילה מוסדות דיור לדיירים סיעודיים באזור המרכז והשרון , בתי הרשת מתאפיינים בטיפול ושירות איכותיים, צוותים מיומנים ומסורים, וסביבת מחייה מוקפדת, אסתטית, נעימה ופונקציונלית, הן בשטחים הפרטיים והן בשטחים הציבוריים. הרשת רואה בשירות לדיירי הבתים שליחות אותה יש לבצע תוך ראיית רווחתו ובריאותו של הדייר כערך ראשון במעלה. הרשת מונה חמישה בתים, המתאימים לכל קשת האוכלוסיות, ולכולם מכנה משותף של טיפול מסור ומקצועי. כמו כן, מחלקות המיועדות לתשושי נפש, דמנציה, אלצהיימר, מחלקות סיעודיות מותאמות לצרכי הדיירים, חלק מבתי הרשת מכילים שירותים ומגורים המתאימים במיוחד לציבור הדתי .

תגובה אחת
  1. לצערנו הרב משה אסקיו נפטר לפני שבוע, יש לעדכן זאת בפרטי המידע אודות האיש היקר הזה שתם רבות לתרבות ריקודי העם. יהי זיכרו ברוך

השארת תגובה