90% הצלחה בריפוי סרטן הנשים

הדסה-עין-כרם
הדסה-עין-כרם

עולם הרפואה מתקדם ואפשרויות הטיפול כיום רבות, בוודאי שבבתי חולים מתקדמים ובעלי יכולות טכנולוגיות ומדעיות נרחבות ומפותחות כמו הדסה. על פי הנתונים הרשמיים, ישנם כ-90% הצלחה בריפוי של סרטן הנשים, נתון מעודד כשלעצמו –  אולם התנאי הוא גילוי מוקדם.

"יש חשיבות מכרעת להקפדה על בדיקות מוקדמות כבר מגיל צעיר", אומרת הגב' עליזה ברקוביץ שפר המלווה נשים צעירות המטופלות בסרטן שד במרכז הרפואי 'הדסה'. במסגרת עבודתה הייחודית במערך בריאות האישה, היא מכינה את הנשים לקראת הפגישות עם הצוות הרפואי, מתוך הבנה מלאה לצרכים הייחודים של כל אישה ואישה, ובהמון רגישות ותמיכה היא מלווה לאורך הדרך וההתמודדות. 'ישנה טעות נפוצה, לפיה שאפשר לאבחן רק בגילאים מתקדמים יותר.'

לדבריה, על האישה להיות קשובה לעצמה ולא להתבייש להתעקש במקרים שבהם יש תחושה של שינוי בגוף על בדיקה מקיפה על ידי מומחה בתחום. "במקרים בהם קיים רקע משפחתי של תחלואה, מומלץ לגבש תכנית מעקב מסודרת ביחד עם רופא המשפחה או רופא כירורג", היא מדגישה. "כמו כן, ההמלצה היא לבחון אפשרות של בדיקה גנטית כדי לדעת מה קיים ולמי מבני המשפחה.הבדיקה מכרעת להצלת חיים . סל הבריאות מכיל בתוכו מימון לבדיקה גנטית לנשים ממוצא אשכנזי למשל, ובקרב אוכלוסייה זו יש סיכון גבוה יותר להיות נשאית. מתוך הבנה שבעלות רקע גנטי זקוקות לליווי משמעותי ומקצועי, במרכז הרפואי 'הדסה' אנו מפעילים מרפאה מיוחדת המלווה נשים נשאיות, שיש להן את הגנים העלולים לסכן את מצבן הרפואי ולגרום למחלה. לא פעם נשים פוחדת מהבדיקה הגנטית, אולם היתרון שבידיעה גדול על החיסרון, שכן נשים אלו נמצאות במעקב מתמיד וסיכויי ההחלמה לאחר גילוי מוקדם הם גבוהים יותר", מסכמת הגב' עליזה ברקוביץ שפר.

זימון תורים של הדסה: 02-5842111

השארת תגובה