"פעילות וחוויה" סוכות בשילה הקדומה

באתר "שילה הקדומה" אירחו במהלך חול המועד סוכות אלפי אנשים • "נהנינו מכל רגע, כל אחד מצא את עצמו במקום, גם הילדים הקטנים וגם אני בעצמי", סיפר תושב העיר בני ברק שהגיע עם משפחתו לאתר הקדום

בישלה הקודמה
בישלה הקודמה

אלפי מבקרים ובהם מאות משפחות בחרו להגיע במהלך ימי חול המועד סוכות האחרון לביקור וסיור באתר "שילה הקדומה" הממוקם בבנימין שם הם נהנו משלל פעילויות וחוויות יוצאות דופן שהותאמו במיוחד לגילאים השונים בכדי שכלל המבקרים יוכלו להפיק מהמקום את ההנאה המקסימלית.

גולת הכותרת באתר הקדום הייתה בניית מספר סוכות פרטיות לטובתם ולרווחתם של מאות המשפחות שהגיעו למקום במהלך חול המועד. בשנים עברו היו מקימים באתר סוכה אחת גדולה אך בעקבות התפשטות נגיף הקורונה הוחלט להקים מספר סוכות קטנות יותר וזאת בכדי למנוע צפיפות ודוחק בסוכה אחת.

הרעיון להקים מספר סוכות קטנות אמנם הגיע בעקבות נגיף הקורונה אך למעשה מאות המשפחות שהגיעו למקום נהנו מהרעיון ואכלו יחד עם בני משפחותיהם בתוך סוכה פרטית, מה שגרם להם להרגיש בנוחות ייתר, בשונה משאר מקומות שם משפחות רבות מתכנסות לתוך סוכה אחת מחוסר מקום.

מראה מרגש במיוחד נראה באתר "שילה הקדומה" באחד מבקרי חול המועד סוכות כאשר מאות חסידי ויז'ניץ הגיעו למקום בכדי להתפלל את תפילת השחרית יחד עם ארבעת המינים. החסידים התפללו במשך שעה ארוכה כשהם משוררים את שירי ההלל. לדברי הנהלת האתר "זה היה מראה מרגש ומדהים כאחד".

אלפי המבקרים נהנו משלל פעילויות ובהם התנסות נגינה על כלים עתיקים שבהם היו הלווים מנגנים בתקופת בית המקדש. הכלים העתיקים שהוצבו באתר היו נגישים למבקרים כאשר מוזיקאי עמד שם כל העת והסביר למבקרים כיצד מנגנים בכלים הללו. מלבד ההתנסות בכלי הנגינה הקדומים, בעלי מנגנים עמדו שם לאורך כל שעות היום וניגנו בכלים הללו, דבר שהוסיף רבות לחוויית החג באתר הקדום. בין הכלים ניתן היה למצוא: שופרות מיוחדים, תוף ים, תום מרים, חצוצרות, נבלים ועוד.

האתר נפתח בשעות המוקדמות של הבוקר ונסגר בשעות הערב. מאות המשפחות נהנו מסדנאות שונות, קטיף עצמי ב"ביכורי שילה", עמדות הדרכה, מיצגים, פארק חבלים, אפיית פיתות, ג'ימבורי, ריינג'רים ועוד. המבקרים הודו להנהלת המקום אשר הנגישה פעילויות שונות, כאלו שיתאימו למשפחה המורחבת, החל מהילד הקטן ועד הסבא והסבתא המבוגרים.

שמעון לוי המתגורר בבני ברק סיפר על החוויה יוצאת הדופן שהוא חווה במקום: "הגעתי עם כל המשפחה לאתר "שילה הקדומה" ופשוט נהניתי מכל רגע. כל אחד מצא את עצמו במקום, גם ילדיי הקטנים וגם אני ורעייתי. הגענו מוקדם בבוקר ועוד לפני ששמנו לב כבר הגיע הערב. ללא ספק בהזדמנות הקרובה נחזור לשם שוב".

יצוין כי האתר מזוהה עם שילה הקדומה המוזכרת בתנ”ך, אשר הייתה המרכז הדתי והרוחני של עם ישראל בתקופה שלפני המלוכה, ואשר בה הוצב משכן אוהל מועד וארון הברית. בשילה הקדומה נקשרו אירועים חשובים ודמויות מרכזיות במקרא שבזכותם נתקדש האתר בתקופות שונות.

רציפות היישוב שהתקיימה בשילה מתבטאת בשרידים מתקופות מגוונות. אתר “שילה הקדומה” נמצא כ-30 ק”מ צפונית לירושלים וכ-35 ק”מ מזרחית לאלעד, צמוד לישוב שילה ולכביש 60. גובהו כ-700 מטרים מעל פני הים והוא נכלל בתחומי המועצה האזורית מטה בנימין.

השארת תגובה