כל מה שחשוב שתדעי על לימודים לתואר אקדמי

למה כדאי לך ללמוד לתואר? איך תדעי מה מתאים לך? ואיך תצליחי לתמרן בעומס החיים בין העבודה ללימודים? • שולי הלל –מנהלת מדור רישום בקריה האקדמית אונו עונה על כל השאלות

 

מה היתרון של תואר אקדמי?

אני נשאלת על כך לא מעט, ואני חושבת שמציאות החיים מוכיחה מעל הכל, כי התואר האקדמי מעניק יציבות כלכלית בס"ד. ראינו את זה בתקופת הקורונה בצורה ברורה: בעלי תואר אקדמי נפגעו פחות מבחינה כלכלית, הם פוטרו הרבה פחות מעובדים ללא תואר אקדמי ובכלל, הם מאיישים תפקידים חשובים ונצרכים גם בעיתות שכאלה. כאשר האשה כבר יוצאת לעבוד ולסייע בפרנסת הבית או עוד יותר חשוב מכך, לסייע לבעלה לשבת וללמוד תורה, אז בוודאי שהדבר משמעותי. ישנן משרות רבות הפתוחות רק בפני בעלות תואר אקדמי. מדובר במשרות ברשויות המקומיות, בחברות גדולות ואף בתחום החינוך. כמובן שתנאי השכר הם טובים יותר, תנאי העבודה טובים יותר ואני יכולה לומר מנסיון של פגישות עם נשים רבות שעשו את הצעד הזה והיום הן מברכות על כך.

תכלס, השוק מוצף בהצעות של מסלולי לימודים, במה כדאי לבחור?

אנחנו מציעים לימודים בתחומים פרקטיים. דווקא בגלל שאנחנו יודעים מה זה אומר לאשה לקבל החלטה של להתחיל לימודים, להתמיד בהם ולראות את התוצאות, אנחנו מקיימים מסלולים שיש בהם ביקוש בשוק העבודה. יש לנו תואר ראשון במנהל עסקים עם התמחות בראיית חשבון, יש לנו תואר מרתק של פרסום ושיווק, תואר במשאבי אנוש, תואר במשפטים ואף תואר בחינוך וחברה. במסלול החינוך אנו מציעים הכרה למורות וגננות שיש להם תעודה של בכיר (מורה/גננת בכירה).

אני חושבת שכל אחת יכולה לשאול את עצמה, מה היא הייתה אוהבת לעשות באמת? לאיזו עבודה היא הייתה הולכת בשמחה, באיזה תחום היא יכולה לממש את כישוריה? כי זה מאד חשוב. פגשתי לא פעם נשים בגילאים 30+ או 40+ בעלות רקורד תעסקתי מרשים בתחום כלשהוא, שבאו וביקשו ללמוד במסלול לימודים בתחום אחר לגמרי. הן למדו והצליחו מאד בתחום החדש שאליו הן התחברו.

איך מצליחים להכניס בעומס החיים גם לימודים לתואר?

קודם כל לדעת שזה אפשרי! את רוצה? תקפצי למים! העובדה לכך שזה כדאי – הן אלפי הבוגרות שלנו. כולן החליטו יום אחד שהן מתחילות ללמוד ויהי מה, והן עשו זאת בהצלחה רבה. מעבר לכך, אנחנו עושים את המירב בכדי להעניק את התנאים הנוחים והטובים ביותר לסטודנטים שלנו. זה אומר ימי לימוד מרוכזים ונוחים, התחשבות במועדי בחינות – בסמוך לחגים או תאריכים מורכבים יותר, יש לנו כאן מלגות ועוד.

אם יש לך חלום ללמוד לתואר? זה הזמן להצטרף למסלולי הלימודים שמתחילים במהלך חודש אוקטובר הקרוב. אל תוותרי! את יכולה לדבר איתנו וביחד נבנה את מסלול הלימודים המתאים לך ביותר, שיפתח בפנייך את הדרך להצלחה.

בהצלחה!

השארת תגובה