ראש לפטיפון – מה זה אומר ואיזה יש לכם?

ראש לפטיפון - pixabay
ראש לפטיפון - pixabay

יש לכם פטיפון ואתם רוצים להבין טוב יותר איך הוא עובד? צריכים להחליף ראש לפטיפון? כאן תקבלו את כל המידע שאתם צריכים!

מה זה בכלל פטיפון?

הפטיפון הוא מכשיר להשמעת מוסיקה מתקליטים. כן, אותם תקליטים שחורים, גדולים ומבריקים שכולנו זוכרים ואוהבים מפעם! היות שכיום רובנו לא מאזינים למוסיקה באמצעות תקליטים ופטיפון ומזמן עברנו דרך קלטות לדיסקים ועד ל-3MP, יוטיוב וכך הלאה, הפטיפונים מהווים חפץ קלאסי, שמרשים את כל מי שנחשף אליו בעיקר בזכות המראה שלו, זה שממלא בנוכחות שלו כל חדר שהוא נמצא בו.

אבל לא רק ליופי!

כאמור, המטרה של הפטיפון היא לא להיות יפה אלא להשמיע מוסיקה, והיותו יפה ומרשים היא רק תופעת לוואי. היות שכך, חשוב להבין כיצד הפטיפון עובד ומהי החשיבות של ראש לפטיפון. ובכן, אחד הדברים החשובים ביותר שיש לדעת על פטיפונים הוא הדרך שבה הם עובדים: התקליט, המחורץ בחריצים קטנטנים, מסתובב על הפטיפון ומעליו מונחת בעדינות המחט. בשל חריצים אלו, המחט רוטטת ומייצרת את הצלילים בהתאם לתבנית שלהם בעוד החלק העליון והחלק התחתון של הפטיפון מאפשרים לנו לשמוע את הצלילים גם ממרחק סביר.

החשיבות של ראש לפטיפון

כפי שניתן להבין, לכל אחד מחלקי הפטיפון יש חשיבות מאוד גבוהה על מנת שהוא יוכל לבצע את העבודה שלו ולהשמיע לנו מוסיקה מתקליטים וכך גם לגבי ראש לפטיפון כמובן! תפקידו הוא להחזיק ולייצב את המחט מעל התקליט באופן כזה, שהיא תיגע בעדינות המדויקת הנחוצה על מנת שהיא תוכל להרגיש את כל החריצים מצד אחד ולא ליצור חריצים חדשים ולא נחוצים מן הצד השני.

המבנה של ראש הפטיפון

אם אתם רוצים להעמיק ולהבין טוב יותר את החלק החשוב הזה של הפטיפון, כדאי שתמשיכו לקרוא את החלק הזה של המאמר! ובכן, ראש הפטיפון מתחיל מהמחט שבקצהו והיא מחוברת באמצעות צינורית למגנט. מגנט זה מחובר לבסיס ברזל באמצעות ציר וסביבו יש סליל. אם כן, כפי שניתן להסיק, ראש הפטיפון הינו חלק מורכב וכמו במכשירים רבים אחרים – ככל שהוא מורכב יותר, כך הסיכוי לתקלות ולשחיקה גבוה יותר.

בחירה נבונה של ראש לפטיפון

אז אם יש לכם פטיפון תקול והאבחנה היא שהבעיה היא בראש שלו סביר מאוד להניח, שתצטרכו לרכוש אחד חדש. העניין הוא, שהיות שמדובר על חלק מורכב במכשיר המופלא הזה, חשוב לבחור ראש לפטיפון בעל התאמה מדויקת לפטיפון שלכם! כלומר, עליו להיות מותאם מבחינת הגודל, המשקל ושיטת העבודה שלו.

ישנם סוגים נפוצים במיוחד של ראשים לפטיפון כדוגמת MM – המגנט הנע, MC – הסליל הנע, MI – הברזל הנע ועוד. כמו כן, ישנן יצרניות מוכרות ומוערכות במיוחד, שאם אתם רוצים להשקיע בפטיפון שלכם, כדאי שתבחרו לו ראש של אחת מהן!

השארת תגובה