איך תמנעו מלכתחילה הופעה של תיקנים אצלכם בבית?

ריסוס - freepik
ריסוס - freepik

לא בכדי אומרים את המשפט ”ביתו של כל אדם הוא מבצרו“. כולנו רוצים לגור בבית נעים, בטוח ולא פחות חשוב – נקי ממזיקים. לג‘וקים יש נטייה להופיע אצלנו בבית בעיקר בעונת הקיץ, אך יש גם זנים שפעילים כל השנה, כמו התיקן הגרמני למשל. כדי שניתן יהיה למנוע כניסה של מקקים אלינו הביתה יש כמה דברים שאפשר לעשות. לפני שנסביר לכם את השיטות למניעת הופעה של תיקנים, חשוב קודם להבין מה הסיבה שהם מופיעים.

מדוע מגיעים אלינו הביתה תיקנים ואיך זה בכלל קורה?

יש כל מיני סיבות שגורמות לכך שיופיעו אצלנו בבית תיקנים. בעיקרון, כל הג‘וקים מתרבים במערכת הביוב. ברגע שלא מתבצעת הדברה מקצועית באזורים של פתחי הביוב וגם במצבים בהם מערכת הביוב מאוד ישנה ויש בה הרבה סדקים, הדבר מאפשר לג‘וקים להתחיל להתרבות בקצב מסחרר. משם, ההגעה שלהם אלינו הביתה קצרה. להדביר את התיקנים יהיה כמובן שלב סופי במלחמה נגדם.

אז מה אפשר לעשות לפני שקובעים עם מדביר?

קודם כל, הדבר הכי חשוב גם כדי למנוע הופעה של תיקנים אבל גם כדי לשמור על הבית שלכם נקי כמעט מכל סוגי המזיקים הוא לשמור על הניקיון. הימנעו מלהשאיר פחי אשפה פתוחים או חשופים גם בסביבה החיצונית של הבית וגם בתוכו, הימנעו מלהשאיר כיור מפוצץ בכלים ונסו להשאיר את הבית כמה שיותר נקי. הג‘וקים ושאר המזיקים כמו למשל עכברים וחולדות, פשוט מחפשים אוכל. זה הרי הגיוני. כמו כל יצור חי. אם הבית שלכם ישאר נקי, מוצרי הפחמימות והקטניות יהיו ארוזים בתוך קופסאות אטומות והמזווה יהיה נקי משאריות של מזון, הסיכוי שיגיעו אליכם הביתה ג‘וקים פוחת.

יבשו אזורים לחים, סתמו חורים והתקינו רשתות

ג‘וקים אוהבים אזורים לחים וגם חשוכים. לכן, מאוד חשוב לוודא שאין בסביבה שלכם שלוליות של מים עומדים, בעיות של רטיבות, נזילות נסתרות שפשוט מושכות אחריהם מקקים מכל סוג שהוא. בנוסף, חשוב לסתום חורים וסדקים, גם כדי למנוע הופעה של ג‘וקים, אבל גם מזיקים אחרים. התקנה של רשתות היא אחד הפתרונות הכי טובים שאתם יכולים לאמץ והיא תגן עליכם מפני תיקנים עם כנפיים, מכרסמים שמטפסים על עצים הסמוכים לדירה או לבית שלכם, יתושים, זבובים ועוד.

הדברה טבעית

בנוסף, יש כל מיני שמנים אתריים ומוצרים טבעיים שאפשר לשים בבית באזורים כמו אדן החלונות או פתחי דלתות ולקוות לטוב. במידה וכל הדברים הללו לא עזרו או שאין באפשרותכם לבצעם, שווה להזמין הדברה מקצועית נגד תיקנים.

לא מצליחים להיפטר מהג‘וקים? זקוקים לחברת הדברה מקצועית, יעילה שתסלק את הג‘וקים אחת ולתמיד? המדבירים נט מתחייבים להדברה הטובה ביותר במחיר הוגן, החל מ-200 ש“ח בלבד. אנו עושים שימוש אך ורק בחומרים בטוחים, יעילים, המאושרים לשימוש על ידי המשרד להגנת הסביבה ומחזיקים ברישיון מדביר בתוקף. ניתן לבצע סוגים שונים שלהדברות נגד תיקנים, בהתאם לסוג התיקן שיש אצלכם, גודל המרחב ומאפיינים נוספים. לתיאום עם מדביר בזמן שמתאים לכם, צרו איתנו קשר ונשמח לעזור!

השארת תגובה