יין לבן ומומלץ: גמלא בלנקו 2020

גמלא בלנקו 2020 של יקבי "רמת הגולן" מציג מאפיינים ארומטיים מאוד של פג'ויה, הדרים, פרחים ותבלין • זהו יין ממסך נפלא בעל גוף בינוני וקל מאוד לשתייה

גמלא בלנקו 2020 של יקבי "רמת הגולן" מוכן לשתייה כעת, וניתן ליהנות ממנו כשנתיים ממועד הבציר. היין ילווה נהדר עוף פהיטס עם ליים ופלפל, פורל על הגריל עם סלסת מנגו, או סלט חומוס פיקנטי.

על ייחודיות שנת בציר 2020

בציר 2020 היה באמת היסטורי, תודות למגפת נגיף הקורונה שהכתה בנו במקביל לבציר הקדחתני ביותר שהיה לנו אי פעם. לפחות מזג האוויר התייחס אלינו יפה רוב העונה, כאשר בחורף ירדו כמויות משקעים של %151 מהממוצע ועונות האביב והקיץ שלאחר מכן היו קרירות יחסית. ואז גל חום ללא תקדים הכה ב-29 באוגוסט. חודש ספטמבר, היה החודש החם ביותר שנרשם בתולדות ישראל, עם טמפרטורות יומיות של 9o.C3 מעל הממוצע וכתוצאה מכך נרשמו שיאי בציר של השבועות השני, השלישי והרביעי הגדולים ביותר. הבציר הסתיים לאחר שמונה שבועות בלבד והיה לבציר הקצר ביותר שלנו שנרשם מאז לפחות שנת 1994 .בסה"כ האיכות הייתה גבוהה, דבר שמוכיח שוב שיש לנו אזור יין יוצא מן הכלל, גם תחת תנאים קיצוניים.

גמלא בלנקו 2020 הינו יין ממסך המורכב מענבי סוביניון בלאן, הגדלים בכרמים בצפון רמת הגולן ומענבי מוסקט קנלי, הגדלים בכרמים בדרום רמת הגולן. במשך השנים, רמת הגולן הפכה להיות ידועה כאזור המייצר יינות איכותיים מזנים אלה. גמלא בלנקו 2020 הינו הראשון אי פעם ליצירת יין זה.

על איזור הגידול

הגליל הוא אזור הגידול הצפוני ביותר בישראל ונחשב הטוב ביותר לגידול ענבי יין. בתוך אזור גידול זה, רמת הגולן היא החלק בו הטמפרטורות הן הקרירות ביותר והענבים באיכות הגבוהה ביותר. הכרמים על רמה וולקנית זו גדלים מ- 400 מטר ועד 200,1 מטר מעל פני הים והגבוהים שבהם פוגשים שלג בחורף. יקב רמת הגולן ממוקם בעיר קצרין אשר במרכז הגולן.

  • זנים: סובניון בלאן ומוסקט קנלי
  • שם היין: גמלא בלנקו 2020
  • סוג היין: יין לבן, יבש
  • נתונים אנליטיים: אלכוהול 13.5%, חומצה כללית 6.4 גר'/ל', PH 3.04

השארת תגובה