קניית רכב יד שנייה – כיצד נבטיח עסקה מוצלחת?

רכב יד שניה: shutterstock
רכב יד שניה: shutterstock

בישראל מתבצעות מדי שנה אינספור עסקאות של מכירה וקניית רכב יד שנייה, שכן מחירי הרכבים החדשים הגבוהים במיוחד בישראל הופכים את שוק הרכבים המשומשים לאפשרות העיקרית והיחידה עבור חלק ניכר מהאוכלוסייה. מאחר ושוק זה רחב ומפותח כל כך בישראל כיום, ניתן למצוא בו מגוון רחב ועשיר ביותר של רכבים מסוגים שונים ובקטגוריות איכות ומחיר שונות, החל מרכבים המתקרבים לסוף חייהם ועד לרכבים כמעט חדשים לחלוטין אשר עוברים יד מסיבה זו או אחרת, ולכן נמכרים במחיר נמוך יותר משמעותית ממחיריהן כשיצאו מהמפעל רק לפני זמן קצר. במידה וגם אתם חוששים ולא בטוחים כיצד לגשת לתהליך של קניית רכב יד שנייה – כיצד תוכלו לפעול על מנת להבטיח כי העסקה שתעשו בסופו של דבר אכן תהיה מוצלחת?

לבחור בקפידה ממי לקנות

ניתן לפעול במספר דרכים שונות על מנת להעלות משמעותית את הסיכויים לכך שרכב משומש שאנחנו רוכשים כיום אכן יעמוד בציפיות שלנו, ישרת אותנו נאמנה בהמשך הדרך ויהווה עסקה מוצלחת ומשתלמת.

אך לפני שנגיע לכמה מהפעולות בהן ניתן לנקוט על מנת להבטיח זאת, אולי דרך הפעולה החשובה ביותר בהקשר זה היא לבחור באופן מושכל ומוקפד בדיוק ממי אנחנו בכלל שוקלים לקנות את הרכב. כיום, שוק רכבי יד שניה בישראל הוא כאמור רחב ועשיר ביותר במוכרים ובקונים גם יחד. מלבד למוכרים פרטיים, ניתן למצוא למשל לא מעט חברות ליסינג המציעות את רכביהן המשומשים (אך כמעט חדשים…) למכירה. חברת ליסינג היא דוגמה מצוינת לגורם ממנו מומלץ ביותר לרכוש רכב יד שנייה, במידה ואתם מוצאים רכב העונה לצרכיכם. רכבי יד שנייה המוצעים למכירה על ידי חברות הליסינג הם לרוב בני כשלוש שנים בלבד, מטופלים ומתוחזקים בצורה מוקפדת ומושקעת ונמכרים במצב טוב ובמחיר נמוך משמעותית מהמחיר של רכבים במצב דומה, הן חדשים והן יד שנייה. אדם פרטי המחזיק רכב חדש במשך כשלוש שנים בלבד ומוכר אתו במצב מצוין, מתוחזק ומטופל יבקש עליו הרבה יותר ממה שתבקש חברת ליסינג, כך שמחלקת מכירת רכב בחברת ליסינג הנה קום מצוין לחפש בו אחר עסקאות יד שניה משתלמות במיוחד.

בדיקות שלפני קנייה ובדיקת שעבודים

בדיקות נוספות שניתן ומומלץ לעשות על מנת להבטיח הצלחתה לאורך זמן של עסקת קניית רכב יד שנייה יכולות גם כן להגדיל משמעותית את הסיכוי שנצא מרוצים ונחסך משמעותית בהוצאות.

דוגמה קלאסית לכך היא בדיקה לפני קנייה במוסך, בה יבדקו לעומק את הרכב ויצביעו על בעיות קיימות או פוטנציאליות. במידה לא ימצאו דבר זה מגדיל משמעותית את הסיכוי לכך שמדובר ברכב טוב ומתפקד. במידה וימצאו ליקויים – אולי תוכלו למנף זאת לצורך הורדה משמעותית במחיר.

בנוסף, מומלץ ביותר לבצע בדיקת שעבודים בסניף הדואר ממש לפני שעושים העברת בעלות. זה יבטיח כי הרכב אינו משועבד לחובות של אחד מבעליו הקודמים, חובות שעלולים לעבור אליכם.

השארת תגובה