כיצד להימנע מסיבוכים של הזרקת בוטוקס

טיפוח freepic
טיפוח freepic

הזרקת בוטוקוס היא טיפול נפוץ בעולם הרפואה האסתטית, הטיפול בטוח ומאושר על ידי ארגוני הבריאות המובילים, בראשם ה-FDA ומשרד הבריאות הישראלי. עם זאת, הזרקת בוטוקס חייבת להיעשות רק על ידי רופא פלסטי מומחה ומנוסה, מאחר ונדרש ידע במבנה האנטומי של הפנים כדי להימנע מפגיעה בעצבים, בכלי דם ובשרירים, וכדי להימנע מתופעות לוואי ומסיבוכים אפשריים כמו א-סימטריה בפנים, פיזור החומר לאזורים אחרים, שיתוק זמני, צניחת עפעף ועוד.

חשוב לציין כי טיפולי הזרקת בוטוקס הפכו לשכיחים מאוד, נשים וגברים כאחד עוברים טיפולי בוטוקס במרפאות האסתטיקה ברחבי המדינה כדי לשפר את מראה הפנים וליהנות ממראה צעיר, רענן ובריא יותר. כל עוד עוברים את טיפולי הזרקת הבוטוקס אצל רופא מומחה אין חשש מסיבוכים ומתוצאות לא מחמיאות, לכן הצלחת הטיפול תלויה בעיקר במיומנות הרופא ואין לשכוח זאת.

הזרקת בוטוקס על ידי מטפלים לא מוסמכים

הפופולריות הגבוהה של טיפולי הזרקת הבוטוקס ושאר חומרי המילוי הביאה לתופעה חדשה של כניסת מטפלים לא מוסמכים לתחום. עקב הביקוש הרב לטיפול הזרקת בוטוקוס, החלו מטפלים ללא הסמכה להציע טיפולי בוטוקוס לכל דורש. כביכול מדובר בטיפול פשוט, בטוח ומהיר, יש להזריק את הבוטוקס בכמות מזערית במטרה לשתק זמנית את השריר ולמנוע היווצרות קמטים בחלק העליון של הפנים, אך נדרשת מיומנות והבנה אנטומית. לבוטוקס יש שימושים נוספים מעבר להחלקת קמטים.

אם מטפל לא מנוסה ושאינו מוסמך מזריק בוטוקס, המטופל חשוף לסכנה ולסיבוכים רבים. לא מעט מהמטופלים נכוו בגלל טיפול רשלני בבוטוקס והם נאלצו לפנות למומחים כדי לתקן בעיות א-סימטריה ותופעות אחרות.

בדיקות מקדימות לפני הזרקת בוטוקס

לפני הטיפול יש להגיע לפגישת ייעוץ עם הרופא המומחה כדי לקבל הסבר מפורט על ההליך הצפוי, להבין כמה זמן אורך הטיפול, לתאם ציפיות ולהבין מהם הסיבוכים האפשריים. הטיפול בבוטוקס נבדק ונחקר עשרות שנים, ולמרות שמידי פעם שומעים בחדשות על טיפול רשלני שגרם נזק לפני המטופל – אם מבצעים את זריקת הבוטוקס במרפאה של רופא פלסטי מומחה, נדיר שיהיו תופעות לוואי סיבוכים.

הטיפול בבוטוקס מתאים לנשים ולגברים בכל הגילים, עם זאת הטיפול לא מתאים למי שסובל ממחלות עור ולמטופלים המקבלים תרופות הכוללות סטרואידים. כמו כן, הטיפול פחות מתאים לנשים שהגיעו לגיל 65 מאחר ומרקם העור משתנה והופך לדקיק, במקרים אלה הפתרון המומלץ הוא ניתוח מתיחת פנים.

לפני טיפול הזרקות בוטוקס עם רופא מומחה עוברים בדיקה כללית במרפאה, מתאמים ציפיות, מקבלים הסברים מפורטים על ההליך והסיבוכים האפשריים ועוד.

איך להימנע מסיבוכים אפשריים?

כדי להבטיח תוצאות מושלמות ועל מנת להימנע מסיבוכים אפשריים לאחר הזרקת בוטוקס כדאי להקפיד על הכללים הבאים:

  • בדיקת הרופא – מומלץ לעבור את הטיפול רק אצל רופא פלסטי מומחה ומוכר.
  • בדיקת חומרים – יש סוגים שונים של בוטוקס, חשוב לבדוק באילו חומרים הרופא משתמש והאם הם בטוחים ומאושרים על ידי ארגוני הבריאות.
  • שיטת טיפול – יש טכניקת שונות להזרקת חומרי מילוי ובוטוקס, רופא מומחה שולט בכל הטכניקות ובוחר בשיטה המתאימה ביותר לטיפול ולמטופל.
  • עלות הטיפול – אם מבקשים מכם מחיר זול מידי כנראה שמטפל לא מוסמך או שהוא משתמש בחומרים פשוטים.

טיפול מקצועי להזרקת בוטוקס

טיפול מקצועי להזרקת חומרי מילוי כמו בוטוקס על ידי רופא מומחה אורך דקות ספורות, לרוב הרופא משתמש בחומרי אלחוש באזור ההזרקה כדי להפחית את הכאב של חדירת המחט. נדרשת מיומנות גבוהה להחדרת כמויות מדודות של הרעלן כדי להשיג את האפקט הרצוי ולהימנע מפיזור החומר, יש חשיבות גם לבחירת המזרק, החומר ושיטת ההזרקה. את התוצאות רואים בהדרגה כבר לאחר 3 ימים ממועד הטיפול.

השארת תגובה