ירושלים מציגה: סליחות בשדור חי

ביוזמת מ"מ וסגן ראש העיר הרב צביקה כהן תקיים עיריית ירושלים מעמדי סליחות בבתי הכנסת בירושלים בהשתתפות גדולי ישראל פייטנים ואמנים

סליחות
סליחות

מידי שנה עשרות אלפים פקדו את בתי הכנסת והכותל המערבי על מנת להשתתף במעמדי הסליחות המסורתיים, שהפכו למסורת ירושלים מרהיבה וססגונית בהשתתפות עמך ישראל מכל החוגים והעדות. ביוזמת מ"מ וסגן ראש העיר הרב צביקה כהן, המחלקה לתרבות תורנית ומורשת מן המזרח, יתקיימו השנה בחודש אלול, בשורה של בתי כנסת וישיבות בירושלים, מעמדי סליחות בהשתתפות גדולי ישראל ופייטנים ואמנים אשר יעברו לפני התיבה וזמרים ברפרטואר מלא רגש ומשתפך לפני היושב במרומים, שיחוס על עמו ישראל.

את מיזם הסליחות מוביל ומ"מ וסגן ראש העיר הרב צביקה כהן, בתמיכתו של ראש העיר מר משה ליאון.. בין היתר ייטלו חלק במיזם הסליחות פייטנים בעלי שם וזמרים רבים ומקהלת ילדים כל אחד ואחד מהם עם קולו הייחודי והנעימות והפיוטיים הייחודיים לכל קהילה וקהילה בירושלים.

המעמד מועבר בשידור חי לכל רחבי הארץ מידי לילה בשעה 24:15. מעמדי הסליחות השבוע יתקיימו בישיבת אור החיים, בשכונת פסגת זאב, שכונת רמות, שכונת גילה ובבית הכנסת היזדים בשכונת הבוכרים. מעמדי הסליחות בהשתתפות גדולי ישראל, יועברו בשידור חי ברדיו קול חי.

ראש עיריית ירושלים מר משה ליאון: 'אנחנו שמחים להשמיע את קול הסליחות מירושלים, שישמע בקול רחבי הארץ. דווקא בעת של צרה ומשבר, מה שמאחד אותנו כעם היא המסורת של אמירת הסליחות והפיוטים שמקרבים אותנו האחד לשני'.

מ"מ וסגן ראש עיריית ירושלים הרב צביקה כהן: 'ימי הסליחות והרחמים, הם הימים שבהם הרבה מהמוני בית ישראל עולים לירושלים. השנה אנחנו מזכים את כל מי שחפץ בכך, להתחבר לסליחות מירושלים בכל לילה. להתחבר לגדולי ישראל לפייטנים ולאמנים, שיהיו חלק משורה ארוכה של מעמדי סליחות בכל רחבי העיר ירושלים. עם ישראל תושבי ירושלים והבאים בצל קורתה יוכלו להשתתף פיזית במעמדי הסליחות ולהתחבר לייחודיות של אמירת הסליחות בירושלים'

השארת תגובה