ביטוח נסיעות לחו"ל לאחר החיסונים

pixbay
pixbay

בעבר, כאשר ממשלות ואנשים ואחד החליטו שאין זה בטוח להסתובב בקרב אנשים – באופן טבעי, אנשים החליטו להסתובב פחות בעולם, ועל כן לרכוש פחות טיסות. למעשה, המטוסים פשוט לא עלו לאוויר. והנושא של ביטוח נסיעות לחו"ל כלל לא עלה לאוויר, גם כן. כיום, כאשר יותר ויותר אנשים מרגישים יותר בנוח עם המצב הקיים, מאפשרים לעצמם להסתובב בעולם ואף לעלות על טיסה – לפתע ניתן לדבר בשנית על ביטוח נסיעות לחו"ל.

האמת היא, שגם בעולם בו יש קורונה, על שלל המוטציות והחיסונים ועל שלל הנושאים הקשורים לכך – עדיין ניתן לקבל ביטוח נסיעות לחו"ל במחירים שאינם יקרים בהרבה מהתקופה שלפני הקורונה. איך זה אפשרי? ובכן, זה חלק מהחידושים בתחום, אם נרצה, עולם מחוסן.

ואכן, ניתן לרכוש ביטוח רפואי במחירים שמזכירים את התקופה שלפני הקורונה בעיקר לגילים צעירים בעלות של 2 דולר ליום אם רוצים ניתן גם להרחיב לביטוח "מגן קורונה" כיסוי לכרטיסי טיסה ובתי מלון בחו"ל בעלות של בין 2-3 דולר ליום, עם כיסויים המתייחסים לקורונה עצמה.

הנחיות שונות המשתנות מעת לעת

כך שמי שנפשו חושקת בנסיעה, ותוהה לעצמו אם ברצונו לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל – הרי שיידע, שזה לחלוטין אפשרי, כאוות נפשו. גם ארצות הברית, שהייתה יעד שלא היה פתוח לביטוח – כלומר, לא היה ניתן לבטח לרוב, כיום ניתן לבטח בעבורה טרם העלייה על המטוס בתנאי שיש בידכם דרכון ירוק או תעודת מחלים ואפילו עד 180 ימים. כך או כך – המדינות אליהן ניתן לבקר, כמו גם לבטח – יכולות להשתנות מעת לעת, ועל כן – ייתכן שיש ערך ביכולת לעקוב אחר השינויים הללו. למעשה, ישנן הנחיות "רשמיות" לטסים הן מבחינת היעד אליו טסים והן מבחינת היעד ממנו שבים. חלק מההנחיות מתייחסות לזמן השהות במדינות בהן התייר ביקר, וחלק לא – ועדיין, ההנחיות משתנות מתקופה לתקופה. כך שאם טסים לחו"ל בתקופה מסוימת, שווה לבדוק מה הן מספרות.

לדוגמה, בעבר, אם אדם חזר מיעד מסוים – ייתכן שיתבקש לבלות 14 יום בבידוד או להציג 2 בדיקות קורונה. זוהי דוגמה להנחיה שהייתה תקפה בעת מסוימת. בהמשך, מי יודע מה יהיה, אולי לא יהיו כלל. כך או כך – כאשר יש חזרה ממדינות שהוכרזו כ-"ירוקות", משמע ממשלת ישראל חושבת שהן "בסדר גמור", כנראה שההנחיות יהיו עדינות ופשוטות יחסית. מדינות לדוגמה, יכולות להיות איחוד האמירויות, איי סיישל (מקום יפה, יש שיגידו – לחופשות, בילויים, ומה לא), כמו גם מספר מדינות מאירופה.

ביטוח למי שהמלך חפץ ביקרו

את מי ניתן לבטח בעידן הטיסות פוסט הקורונה? ובכן, את כולם, מלבד אלו שחברות הביטוח לא מעוניינות לבטח וזה כולל בעיקר חולים או אנשים שעברו ניתוח בחצי שנה האחרונה וכיוצ"ב, הרי, טרם ההסכמה לבטח, שלא נאמר ההצעה לבטח, כל חברת ביטוח מריצה את התחשיב הביטוחי שלה. הוא כולל מאפיינים של מצבו הרפואי כמובן בהתייחס לגילו בהתאם למדיניות החברה מתוך כך ניתן לקבל את מחירי הפוליסה. יתרה מכך, מתוך כך מתגלה אם חברת הביטוח מעוניינת לבטח את אותו אדם. ובכן, באופן כללי – לא סביר שהגיל ישחק פונקציה רבה מדי, כמו גם לא "קבוצות סיכון", דהיינו אנשים מגיל מסוים ומעלה. גם אותם, ניתן ואפשר לבטח. אם כי, אם חברות הביטוח יחשבו שיש לאותם אנשים סיכוי להיפגע מחשיפה לקורונה, הרי שהם יחליטו לגבות יותר כסף בעבור הזכות לבטח ויגבילו את תקופת הביטוח שניתן לרכוש עבורם. אבל מילא, אנחנו יודעים שהכל בסדר, ואם זה עולה עוד כמה דולרים, הרי זה משובח. בשוק הביטוח תקבלו הצעות מכל החברות ותמצאו את ההצעה המשתלמת ביותר לביטוח רפואי גם בגילים מתקדמים.

כדי להוזיל עלויות, באופן שיכול להיות משמעותי, אם לא לכל הפחות ניכר – מומלץ כמובן לבצע השוואת מחירים בין הצעות ביטוחיות שונות, ולראות מה נראה הכי מפתה ומתאים. מומחה של שוק הביטוח, אגב, יכול לעזור לכם במלאכה וללא תוספת תשלום.

לסיכום, כיום ניתן, בעידן החיסונים – לעלות על טיסה, ולחוות עולם. כמובן שנדרש יותר מתמיד לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל, לבצע השוואת מחירי ביטוח נסיעות – ולבטח, גם על קורונה, גם מי שרואה עצמו "כקבוצת סיכון", וכיוצא בזה. ניתן להתייעץ עימנו לפרטים נוספים.

מתכננים טיסה? מחפשים ביטוח נסיעות לחו"ל? היכנסו לשוק הביטוח – השוואת ביטוחים לקבלת הצעות מחיר משתלמות, כולל ביטוח ביטול טיסה.

השארת תגובה