האם שתלי שיניים של בייקון מומלצים?

FREEPIK
FREEPIK

עד לפני מספר שנים השתלות שיניים עלולות היו להפוך לדבר מסובך לעיתים, בעיקר כאשר מדובר במטופלים הסובלים מחוסר עצם. אורך הטיפול עבור מטופלים מחוסרי עצם ברוב הפעמים היה הופך להיות כפול מאשר למטופל שאינו סובל מחוסר עצם, כך גם זמן  ההחלמה והשלמה של בניית השן והשתל. אך כיום הטכנולוגיה הרפואית מאפשרת גם למטופלים הסובלים מחוסר עצם בשן, להשתלת שיניים מהירה וללא זמן המתנה והחלמה ארוכים ומייגעים. כיום יוכלו מטופלים הסובלים ממחסור בעצם שן להשתמש בשתלי בייקון המומלצים עבור מטופלים אלו, כך שזמן ההמתנה יתקצר ותוכלו לחזור אל השגרה שלכם בקלות.

שתלי בייקון למי זה מומלץ ולמה?

הזנחה של שיניים עלולה לעיתים להתפתח גם לפגיעה בעצם השן, פעולה זו יכולה להתקיים גם דרך מכה חזקה באזור השן או על ידי דלקת חניכיים עקשנית. בעבר מקרים כאלו מטופלים רבים היו פונים לטיפול של השתלת עצם שם, על מנת להחדיר את השתל החדש לשן הפגועה ולתת לה קרקע "שן" יציבה מספיק להיאחז בה. המקרה השני שעלול להיווצר עם מחסור בשן היא הרמת סינוס בלסת עליונה לרוב, כאשר זו נעשית על ידי יצירת חור בלחי הלסת, הרמה של הסינוס והכנסה של תחליף עצם לאזור. בשני המקרים שתלי בייקון אמורים לתת את המענה המקסימלי למטופלים, תוך כדי שמירה על האזור וביצוע השתלה באזור אחד של השן ללא צורך בביצוע פעולות בשיניים נוספות.

היתרונות בשתלי בייקון

 • תאים
  בכל שתלי בייקון קיימים תאים המאפשרים חיבור טוב יותר של השתל אל בין העצם ואזור השתל כולו.
 • מבט שלם
  שתלי בייקון להבדיל משתלים אחרים מתמקמים בצורה יעילה בין השיניים ואינם משאירים מרווחים בין שתל חדש לשין קיימת.
 • אזורים
  שתלי הבייקון ניתנים לעשות בכל אזור בפה, כך הם מהווים פתרון מקסימלי עבור כל מטופלי השיניים.
 • חיכוך
  להבדיל משתלים אחרים, שתל הבייקון אינו מצריך הברגה אלא נשען על חיכוך מה שמגדיל את האפקטיביות של השתל.

עלויות

מחיר להשתלת שתלי בייקון יכול לנוע כיום בין 2500 שקלים לעד 5000 שקלים, תלוי כמובן ברופא המטפל, אזור השן וטיפולים נוספים שייתכן ויתווספו. על מנת לקבל את המחיר הטוב ביותר, מומלץ לבצע סקר בין מרפאות השיניים השונות ולקבל את הצעת המחיר המשתלמת עבורכם.

השארת תגובה