יערות הכרמל: חופשה שקטה שנותנת מרגוע לנשמה

אחוזת יערות הכרמל מקבוצת מלונות היוקרה של ישרוטל היא המקום האידיאלי לחופשת ספא שכוללת טיפולים, חוגים ופעילויות, ארוחות גורמה והרבה שקט ושלווה

יערות הכרמל – אחוזת בריאות וספא (בעבר: "נאות יערות הכרמל") הוא מלון נופש הממוקם בלב פארק הכרמל. האחוזה משתרעת על שבעים וחמישה דונמים של גנים וחורש, בלב הנוף הירוק של שמורת הטבע יערות הכרמל, היא אחוזת הבריאות והספא הגדולה בארץ.

במהלך השרפה בכרמל בדצמבר 2010 ניזוק המלון ופונה מיושביו. המבנה ניצל משריפה הודות למאמצי כיבוי אינטנסיביים, שבשיאם עקרו דחפורי די-9 צבאיים עצים בוערים שניצבו ליד המלון ואיימו להציתו. המלון נפתח מחדש בסוף ינואר 2011.

מזה שנים זוכה האחוזה, ברציפות, בתואר: 'הספא הטוב ביותר במזרח התיכון', מטעם מגזין הספא הנחשב בעולם: SpaFinder.

מיקומה של האחוזה רחוק, אבל לא רחוק מדי, מבודד, אבל לא כזה שישרה תחושת בדידות, בתוספת השירותים המוענקים בה, כל אלה מאפשרים למתארחים בה להגדיר מחדש את המושג 'פינוק'.

כדי שלא יבלוט מקו המתאר של הנוף, נבנה המבנה במדורג, כאשר כל אחת מקומותיו 'מונחת' על המדרון ומשתפלת אל זו שמתחתיה. כך נטועה האחוזה בסביבתה ו'זורמת' עמה, כאשר מכל פינה ניתן להתבונן החוצה אל הנוף הקסום, ולספוג שקט וניחוחות ירוקים.

כל מאה עשרים וששה החדרים והסוויטות, הצופים אל הנוף, מרוהטים בהידור רב, תוך שימת דגש על הפרטים הקטנים ביותר, ולהשלמת החוויה מציעה האחוזה מסעדת גורמה, בר יין ומתחם ספא מפואר ומרווח, 'ספא יערות בכרמל' בעל המוניטין, המתמחה במגוון גדול ביותר של טיפולי גוף וטיפולי יופי.

כשרות מהודרת

המלון עומד תחת פיקוח כשרותי צמוד של רבנות חוף כרמל, בראשות הרב סוראני שליט"א רב המועצה האזורית חוף הכרמל והעומד לימינו הרב שמעון סויסה, ראש מחלקת הכשרות במועצה אזורית חוף הכרמל, המפקח על התנהלות הכשרות והמשגיחים. "במקום נמצאים תמיד שני משגיחים בכל יום עד שעות הערב, בשבתות ובחגים המשגיח נמצא עד לצאת השבת או החג". מספר לנו הרה"ג סויסה ומדגיש, "רמת הכשרות היא אף למקפידים על בישול ישראל לפי מרן הבית יוסף. כמו כן, ירקות עליים מפוקחים מחרקים, כל הפרודוקטים בכשרות מהדרין והבד"צ למיניהם. הבשר חלק לפי הזמנה".

המשגיח הראשי הרב רונן אוחנה, מקרב לבבות בגישה מסבירת פנים לכל אורח או פונה וכמובן לכל העובדים במלון ולצוות המטבח בפרט, שפונים אליו בשאלות הקשורות לדת ויהדות. הצוות העומד תחת פיקוחו של המשגיח מיישם ומקפיד על נהלי והנחיות הכשרות. המטבח המפנק בניצוחו ותחת שרביטו של שף המלון רונן אפרים שנקרא לדגל אחר כבוד ממלון סטאי, ומוציא תחת ידיו המוכשרות מנות גורמה המפתיעות לא פעם את חיך הסועדים והמתארחים. המנות מוגשות בצורה אסתטית וצבעונית להפליא תוך שמירה על כשרות מוקפדת של כל צוות המטבח.

  • חל איסור על עישון ועל שימוש בטלפונים ניידים בשטחים הציבוריים.
  • אחוזת הבריאות והספא יערות הכרמל זכתה בדרגת 5+ כוכבים לפי דירוג המלונות הרשמי של משרד התיירות הישראלי.
  • האחוזה מותאמת לאורחים מגיל 16 ומעלה.
  • במלון אחוזת יערות הכרמל כשרות של הרבנות חוף הכרמל.

 

השארת תגובה