אפשר לחיות חיים בריאים ללא מחלות ותלות בכדורים

האם יש דרכים להתמודד עם מחלת הסרטן? האם ניתן לרפא מחלות באופן טבעי? איך משחררים מועקה ולחצים? • מירי פטקי, מטפלת בכירה רב תחומית ברפואה המשלימה ובעלת מרכז לרפואה משלימה במקום קסום בישוב בית מאיר מגלה לנו שכל זה אפשרי

"מזה כ-20 שנה אני מלווה אנשים בשלבים שונים בחייהם במטרה למצוא מזור טבעי לבעיות פיזיות ורגשיות". מספרת לנו מירי פטקי ומרחיבה, " אני מטפלת בשילוב שיטות טיפול טבעיות שונות בהתאמה אישית ובדגש על החיבור בין הגוף לנפש.

אצלנו בבית, כבר מגיל צעיר האווירה הייתה סביב אוכל בריא ואורח חיים בריא ותמיד ידעתי בליבי שזו דרך טובה שכדאי לי ללכת בה ונכון שאי אפשר לומר שחייתי הכי בריא, אך יחד עם זאת תמיד אהבתי את התחום ותמיד התעניינתי בזה כדרך חיים".

ואז הגיע הסרטן

"ובכל זאת", היא ממשיכה ומפתיעה, "על אף אורח החיים הבריא לפני כעשור התגלה אצלי סרטן. ההתמודדות דרשה ממני כוחות פיזיים ונפשיים על אף כל הקושי, הכאבים, היו ימים של עייפות רגשית ותשישות פיזית ולפעמים כמעט נשברתי מכאבים ותופעות לוואי, אך למזלי אני אישה מאמינה וזה מה שהחזיק אותי.

זה לא סוד, ההחלמה מסרטן היא ארוכה ובעיקר מתישה מנטלית. הכישלונות, הכאבים החזקים וחוסר הוודאות מהמחר הם לא פשוטים בכלל.

ידעתי, עמוק בפנים שבנוסף לטיפול המסורתי הקונבציונאלי שאני מקבלת, יש דרך לרפא את עצמי. ולרפא, בעיני זה ריפוי במלוא מובן המילה, גם לרפא את הגוף מהטראומה והכאב וגם למצוא מחדש את הכוחות הנפשיים שיעזרו לי בדרך. המשבר יצר לי הזדמנות והרגשתי שאני צריכה לעשות משהו נוסף כדי להתגבר עליו ולתת לעצמי את השקט מהמחשבות בראש, אז תוך כדי הטיפולים וההקרנות החלטתי ללמוד טיפולים הוליסטיים נוספים בנוסף לשיטות שכבר טיפלתי בהם בקליניקה שלי".

גוף ונפש – חד הם

"הייתי סקרנית מה יש עוד לרפואה המשלימה להציע מתחושה פנימית עמוקה ששווה לי לנסות וללמוד שיטות נוספות לעצמי ועבור הלקוחות שלי. תוך כדי הלימודים התברר לי יותר מתמיד הנקודות אחורה בהבנה שיש קשר ישיר בין הבריאות של הגוף לבריאות הנפש, שהם הולכים יד ביד וכדי לרפא את הגוף צריך לרפא את האדם גם מבפנים.

מחקרי המוח מעידים על כך ואני שמחה שאני כבר כ- 20 שנה נותנת מענה בדיוק כזה ולשמחתי המודעות היום בהחלט התפתחה ואנשים רבים מבינים את הקשר בין הגוף לנפש. ואכן אנשים רבים מכל הארץ מגיעים אלי לטיפולים במרכז שלי. הטיפולים כוללים, טיפולי בתחום הפיזי בגוף שכוללים עיסוי, דיקור, שמנים אתריים ושיטות מקיפות ומגוונות בהתאמה אישית וכמובן טיפולים רגשיים.

במקרה שלי התוצאות לא איחרו לבוא, התחלתי בחסדי שמיים להרגיש טוב יותר מיום ליום, השמחה והבטחון בתהליך ההחלמה השרו עלי שלווה, הרגשתי בטוחה ומלאת תקווה.

למרבה ההפתעה מהר מאד הגיעו גם התוצאות בגוף, ההחלמה וההרגשה הלכו והשתפרו יותר ויותר ככל שהטיפולים והלימודים נמשכו. נפעמתי, מעולם לא הרגשתי כל כך מוארת וכל כך חזקה מבפנים, ולא הפסקתי להודות לה'.

יחד עם ההחלמה הגיעה ההחלטה. אז החלטתי שאני רוצה לעזור לאנשים אחרים להחלים כמו שאני החלמתי ולהתחזק בתקווה ואמונה שזה אפשרי. הופתעתי לגלות שרבים מהאנשים אפילו לא יודעים שטיפולים כאלו קיימים, גם אלו שכן יודעים מעט על הרפואה המשלימה לא יודעים שזה באמת יכול לעזור להם סוף סוף להחלים ולחיות בבריאות טובה.

אני רואה אנשים שחיים שנים על גבי שנים של תסכול, כאבים, סבל ולא מאמינים שמחלות באמת יושבות על אירועים רגשיים או חוששים מטיפולים פחות 'מקובלים' ואם הם רק היו יודעים שטיפול הוליסטי זה הפתרון עבורם הם היו חוסכים לעצמם את הקשיים וכמוני נולדים מחדש לחיים מאושרים וטובים".

זה הרי לא יאמן כמה שזה חשוב יותר מכל דבר אחר.

"אני מאמינה שהסוד הגדול הוא השילוב המנצח של עבודה עם מערכת החיסון הטבעית הנפשית והפיזית, יש קשר הרמוני בין השתיים וכאשר מוצאים אותו מגיעים לביטחון ,לשלווה ולריפוי.

זה מדהים אותי איך בכל פעם מחדש, אני רואה בתהליך הליווי שלי עם אנשים איך הנפש שלהם מתנקה מפחדים, דאגות, חרדות ובאותו הזמן גם הגוף שלהם מחלים!"

 אם היית פוגשת את עצמך, הצעירה בגיל 20, איזה מסר אחד חשוב היית אומרת לעצמך?

ואוו הייתי אומרת, מירי, הכל יהיה בסדר, יש לך דרך לעשות והדרך הזו תביא אותך לעזור לעצמך ותביני שקיבלת מתנה שבעזרתה תוכלי לעזור להמון אנשים אחרים להתחיל לחיות חיים בריאים בכיף.

גם את, אתה, תעצרו רגע ותחשבו איך בדיוק החיים שלכם חולפים על פניכם? אפשר אחרת, אפשר לחיות חיים בריאים מלאי שמחה, ללא מחלות רקע, ללא תלות בכדורים.

"אני מזמינה כל אחת ואחד ליצור איתי קשר מיידי לשינוי בריאותי מיטבי או להצטרף לקבוצת ווטסאפ מדהימה ובלעדית שפתחתי, שבה תוכלו להתנסות בפלא הזה ולהתחיל לחיות חיים בריאים ומאושרים. מבטיחה לכם שתוך זמן קצר, לא תבינו למה לא עשיתם את זה קודם. הבדיקות שלכם פתאום ישתנו לטובה לא תצטרכו להיות תלויים בכדורים לאיזון לחץ דם, סוכרים, שומנים בדם. כי את כל זה תעשו בעזרת אורח חיים בריא".

אז למה אתם מחכים? הצטרפו לקבוצה כאן בלחיצה:

https://chat.whatsapp.com/CF8dzRXr9B53O2lC0EN5NE

» מירי פטקי – בעלת המרכז לרפואה משלימה בבית מאיר (בדרך לירושלים) 052-6200676

השארת תגובה