הסכם ממון בין ידועים בציבור

עורך דין אורי קינן
עורך דין אורי קינן

חשיבותו של הסכם ממון בין ידועים בציבור אינו פחות מאשר אצל זוגות נשואים.

פעמים רבות אנשים סבורים שאם "לא עמדו תחת החופה" אז אין חשש ואין שום בעיה עם רכושם אשר נצבר במקביל לקשר כזה או אחר.

ובכן, לא כך הדבר ובפעמים רבות ההסתבכות לא מאחרת להגיע.

האם אתם "ידועים בציבור"?

זו שאלה שהרבה אנשים מסתבכים איתה ואף מפספסים.

גם אם אתם לא מגדירים עצמכם כידועים בציבור, אלא רק " חברים" "ידידים", יכול מאוד להיות ששופט אשר יידון בעניין יסבור אחרת ויקבע שאתם בהחלט ידועים בציבור ואז…. מתחילה הבעיה.

גם אם אתם לא חיים תחת קורת גג אחת אולם מוכרים כבני זוג / כחברים, מבלים אצל המשפחות אחד של השני ואצל חברים, מקיימים יחסי מין, נוהגים לבלות יחד ואף לישון אחד אצל השני, די בכל אלו כדי שתיחשבו לידועים בציבור.

הזדרזו להכין הסכם ממון לידועים בציבור

במיוחד אם יש לכם ממון אותו צברתם לפני שהכרתם את החברה החדשה ואם אתם רואים שמערכת היחסים נמשכת זמן ומתהדקת,   כדאי לכם בכל מקרה לבקש באדיבות מבן / בת הזוג לחתום על הסכם ממון בבחינת: "שלי שלי / שלך שלך".

אין כמעט סיטואציה בה ניתן לומר כי הסכם הממון היה מיותר. ואולם, לגבי ידועים בציבור, ממש מומלץ לערוך הסכם שכזה. ובכלל, הלוואי שלא תיאלצו להשתמש בסכם זה לעולם אבל עצם קיומו, מעניק לכם ביטחון.

פרידה קשה בנסיבות לא טובות, עלולה להוביל להיעדר הידברות, אכזבה, רגשות נקם, שנאה ועל כן כדאי שיהיה תמיד הסכם ממון תחת היד למען הזהירות והביטחון.

בית משפט זה יותר קשה ויותר יקר

ניהול הליכים משפטיים כאשר בני הזוג אינם נשואים ויש צורך לבחון את שאלת היותם "ידועים בציבור" וכן לבדוק את נושא הנכסים וצבירת הרכוש, הם הליכים קשים, ארוכים ועלותם גבוהה לעין שיעור מהעלות הצנועה של עריכת הסכם ממון כאשר "הכל טוב".

אם היה בידיכם הסכם ממון בין ידועים בציבור, לא היה על מה לתבוע ולכן מלכתחילה לא היה נפתח הליך.

במהלך שנות הזוגיות שלכם, כידועים בציבור, המצב שיקרה ביניכם הוא, שרכוש אישי שלכם "יתערבב", "יבלע" בזוגיות. ואז, יכולת ההפרדה, הזכויות של כל אחד מכם, יהיו מטושטשות. החשבונות יהיו מסובכים. והרי "כל אחד קרוב לעצמו". כל אחד מכם יראה את הדברים באופן שונה.

וכי מה תגידו אם בן זוגכם יתבע חלק מהדירה שלכם? ואם יתבע זכויות בצבירות הסוציאליות שלכם? או בירושות ובמתנות שקיבלתם במהלך הקשר מהמשפחה שלכם?

תוקף ההסכם בין ידועים בציבור

 הסכם ממון בין ידועים בציבור תקף גם אם ההסכם  לא אושר ונחתם בפני נוטריון או שופט.

אל תהססו לקבל יעוץ בנושא

הרבה יותר זול וחכם לקבל יעוץ ב בנושא הסכם ממון בין ידועים בציבור לפני ההסתבכות. ואל תהססו, במידת הצורך, לבקש בעדינות ובאדיבות מבן / בת הזוג לחתום על כזה הסכם.

במשרד אורי קינן ושות' תוכלו לקבל את הייעוץ המקיף ביותר בנושא הסכמי ממון בין בני זוג ידועים בציבור ונוכל לדאוג להכין עבורכם את ההסכם המושלם שיגן עליכם.

השארת תגובה