גיל לין: מנכ"ל איגוד התעשייה הקיבוצית

גיל לין מנכל איגוד התעשייה הקיבוצית. צילום דודי מוסקוביץ
גיל לין מנכל איגוד התעשייה הקיבוצית. צילום דודי מוסקוביץ

דירקטוריון איגוד התעשייה הקיבוצית אישר את המלצתו של יונתן בשיא, יו"ר איגוד התעשייה הקיבוצית, ובחר בגיל לין למנכ"ל האיגוד. לין יחליף בתפקיד את מרים דרוק שעוברת לתפקיד מנכ"לית פארק העסקים יקום אשר בקיבוצה.

גיל לין (56), חבר קיבוץ משמר העמק, כיהן בחמש השנים אחרונות בתפקיד המשנה למזכ"ל התנועה הקיבוצית ומשמש כדירקטור במספר ארגונים. הוא כיהן במגוון תפקידי ניהול, ביניהם מנכ"ל חברת התוכנה אידאה מערכות מידע, מזכיר הקיבוץ וחבר ההנהלה הכלכלית של קיבוץ משמר העמק אשר בבעלותו גם חברת תמה – החברה הקיבוצית השנייה בגודלה.

התעשייה הקיבוצית מהווה כ- 75% מהכנסות הקיבוצים, והיא גורם משמעותי בתעסוקה בפריפריה. לין מדגיש כי "חיזוקה של התעשייה הקיבוצית, קידום החדשנות וטיפוח האחריות החברתית של מפעלים אלה, הוא אינטרס הן של הקיבוצים והן של המדינה ואני מתכוון לפעול בתפקידי לחיזוקה של התעשייה ולהבטחת עתיד התעשייה בקיבוצים בכלל ובפריפריה בפרט".

יו"ר האיגוד, יונתן בשיא, הודה למרים על תרומתה לחיזוק התעשייה הקיבוצית בכניסה לתחומי פעילות חדשים, קידום ההנהגה הנשית ובפעילות מול משרדי הממשלה והמגזר העסקי.

איגוד התעשייה הקיבוצית הפועל במסגרת התאחדות התעשיינים מאגד 250 מפעלים בקיבוצים, מושבים שיתופיים ומפעלים אזוריים עם היקף מכירות של כ-49 מיליארד שקל, יותר ממחצית מהם ליצוא. במפעלים מועסקים למעלה מ-30 אלף חברים ועובדים חיצוניים, בעיקר באזורי הפריפריה.

השארת תגובה