80% חתמו – יוצאים ל'פינוי בינוי'

פרויקט פינוי בינוי של חברת אחים דוניץ בדרך השלום תל אביב קרדיט הדמייה דוניץ
פרויקט פינוי בינוי של חברת אחים דוניץ בדרך השלום תל אביב קרדיט הדמייה דוניץ

חברת אחים דוניץ מדווחת הגיעה ל80% חתימות דיירים, המהווה את הרף הנדרש היום להתקדם בפרויקט הפינוי בינוי אותו היא מקדמת בדרך השלום בתל אביב. מדובר במתחם הנמצא בשכונת יד אליהו בתל אביב, הגובל ממערב בגן וולפסון וממזרח בגבעתיים. המתחם משתרע על פני כ-15 דונם ומורכב ממספר בניינים ובהם 150 דירות ושטחי מסחר. במקומם תבנה החברה לפחות 450 דירות. את הפרויקט מתכנן משרד קייזר אדריכלים.

באוגוסט 2019 החליטה עיריית תל אביב, באמצעות צוות העבודה להתחדשות עירונית אזור מזרח, לקדם את התכנית מצידה, והשלימה זה מכבר את הנספח החברתי. תכנון הפרויקט סוכם עם צוות התכנון של עיריית תל אביב, וחברת אחים דוניץ צפויה להגיש את התב"ע לאישור הועדה המקומית עד סוף השנה.

לדברי נסים אחיעזרא, מנכ"ל חברת אחים דוניץ "זהו נדבך מרכזי בדרך למימוש הפרויקט, שתהליך החתימות שלו ארך כחמש שנים בגלל הקושי בקבלת הסכמת הדיירים, אך היום נפתחה הדרך לקידומו. במידה והצעת משרד המשפטים והרשות להתחדשות עירונית מלפני כשנה להורדת הרוב הנדרש לחתימות ל-66% היתה כבר בתוקף – הדבר היה מקצר את תהליך החתכנון והחתימות של הפרויקט בחצי מהזמן. נושא החתימות הוא אחד החסמים המשמעותיים בקידום פרויקטים של התחדשות עירונית ואני מקווה שההצעה תיכנס לתוקף בהקדם האפשרי"

חברת אחים דוניץ המנוהלת על ידי המנכ"ל הוותיק נסים אחיעזרא היא חברה ציבורית הפעילה מזה למעלה מ-50 שנה ונסחרת בבורסה לני"ע של תל אביב. החברה היא מהחלוצות בתחום ההתחדשות העירונית, עם 5 פרויקטים באזורי ביקוש מובהקים הנמצאים בשלבים שונים: פרויקט בינוי פינוי ענק בקריית האמנים הכולל פינוי של 276 דירות ובניית כ-1400 דירות ב-14 מגדלים בני 25-35 קומות שבנייתו נמצאת בעיצומה, וארבעה פרויקטים נוספים הנמצאים בשלבי תכנון שונים: פרויקט בדרך השלום בתל אביב, הגובל ממערב בגן וולפסון וממזרח בגבעתיים. המתחם משתרע על פני כ-15 דונם ומורכב ממספר בניינים ובהם כ-150 דירות ושטחי מסחר, במקומם תבנה החברה לפחות 450 דירות; שני פרויקטים בגבעתיים: האחד – ברח' ההסתדרות מול הקניון, יכלול כ- 500 יח"ד והשני – ברחוב המרי צפוי לכלול כ – 105 יח"ד; פרויקט במתחם הצעירים ברמת השרון בשכונת נווה מגן הוותיקה, העתיד לכלול-כ- 480 יח"ד. לחברה פרויקטים נוספים באשדוד בהיקף של כ-350 יח"ד ובגבעת שמואל בהיקף של כ-87 יח"ד.

השארת תגובה