מי צריך מסעדות כשיש מעשנת בשר?

מעשנת בשר
מעשנת בשר

נכון, הביקור במסעדה הוא חוויה בפני עצמה, בוודאי כשמדובר במסעדה משובחת שמגישה מנות בשר נפלאות. אלא שלצד ההנאה הכרוכה ביציאה מהבית ובחיסכון בשטיפת הכלים, מעשנת הבשר הביתית משנה לחלוטין את התמונה ומאפשרת לכולנו ליהנות ממעדנים מפנקים במיוחד, גם בלי להזמין בייביסיטר ולחפש חניה. אז בפעם הבאה שאתם חוגגים יום הולדת או סעודה משפחתית, כדאי שתהיה לכם מעשנת איכותית, וכך תבחרו אותה נכון.

מעשנת בשר שמספקת שליטה מלאה

נתחיל עם הסבר קצר: מעשנת בשר היא טכניקת בישול שמבוססת על בישול הבשר בלי חשיפה ישירה לחום, אלא דווקא לעשן. בהתאם, מעשנת בשר ביתית כוללת שני תאים, באחד ניצבים שבבי העץ לעישון ובאחר ניצב הבשר עצמו. כשאתם בוחרים את המעשנת הביתית כדאי לוודא שיש לכם את כל השליטה על הטמפרטורה בתא הבישול, וכל שנדרש מכם הוא ללחוץ על כפתור אחד פשוט. בנוסף, מומלץ שתהיה לכם גישה פשוטה ונוחה אל תא הבעירה, שכן זהו התא שבו נדרשת עבודת תחזוקה – שמטרתה להאריך את תוחלת חייה של מעשנת הבשר.

משלימים את התמונה: בחירת העצים

סוג העץ שתבחרו הוא בעל השפעה רבה מאוד על הטעם ועל התוצאה הסופית, ולכן גם בנושא הזה כדאי להכיר את האפשרויות השונות. על שבבי העץ להיות טבעיים, ללא תוספים וכימיקלים שונים, שכן אלה משפיעים (לרעה) על הטרם, על הארומה וגם על איכות הבשר. בנוסף, סוגים שונים של עצים תורמים ליצירת טעמים שונים ומיוחדים. עץ המייפל יוסיף מתקתקות למנה ומתאים מאוד לבקר ולירקות, בעוד עץ פקאן מתאים היטב להכנת בקר או עוף. תוכלו גם להצטייד בתערובת של עצי היקורי, מייפל ודובדבן, המתאימה לכל סוגי הבשרים, הדגים והירקות, ואפילו לאפייה.

מעשנת בשר משדרגת את החוויה

אין ספק כי מעשנת הבשר מביאה אלינו הביתה את הטעמים הנפלאים, את הארומה הממכרת ואת היכולת להגיש סעודת מלכים מפנקת במיוחד. על הביקור במסעדה אתם לא חייבים לוותר, כמובן, אבל אחרי שתגלו את קסמה של מעשנת הבשר, אפשר להניח שעל החוויה הזו תרצו לחזור שוב ושוב. ושוב.

חובבי בשר? גם לכם מגיע ליהנות ממעשנת בשר איכותית וחדשנית של חברת טרייגר גריל. אנחנו בטרייגר, מאמינים בחיים מלאים בטעם, בריאות, כיף ויצירה, החופש ליהנות ממגוון שיטות בישול. לפרטים ומידע התקשרו לטלפון מספר: 1800-10-12-84 או בקרו באתר האינטרנט שלנו בכתובת: https://www.traegergrills.co.il/.

השארת תגובה