קורונה: בתוך חודש 100 חולים קשה

ב'הדסה עין כרם' פתחו מחלקת קורונה, לראשונה מאז סגירת מחלקת הקורונה בסוף הגל השלישי • המומחים מעריכים: בתוך חודש מעל ל-100 מחולים קשה

שוטרים בימי קורונה
שוטרים בימי קורונה

הממשלה מקדמת מתווה חדש להארכת הבידוד לשבים מחו”ל: משרדי התחבורה והבריאות דנו אמש במתווה, לפיו חובת הבידוד תחול על כל מי שנכנס לישראל – כולל ממדינות שלא נדרש בידוד בחזרה מהן עד כה.

לפי דיווח ב’כאן חדשות’, מתווה הבידוד יימשך בין ארבעה לחמישה ימים לכולם – כולל מחוסנים.

לפי הדיווח, המשרדים דנים גם בשינוי מספר הבדיקות לטסים, כאשר כל היוצאים מישראל יידרשו לבצע בדיקת קורונה ביציאה מהארץ – גם אם מדינת היעד אינה דורשת זאת.

בזמן השהייה בחו”ל תבוצע בדיקת קורונה נוספת, ובחזרה לארץ יהיו עוד שתי בדיקות – אחת בנתב”ג והשנייה בבית.

במשרד הבריאות יבחנו את הדברים בימים הקרובים, וישיבה ראשונה בנושא תתקיים כבר הלילה.

מנכ”ל משרד הבריאות, פרופסור נחמן אש אמר היום: “גל התחלואה צפוי לעלות, זה לא הזמן לטוס לחוץ לארץ”. בתדרוך הוסיף אש כי המגפה משתוללת במדינות רבות בעולם ועלולים להיכנס וריאנטים גרועים יותר מזן הדלתא.

לפי דיווח בחדשות 12, בשבועות האחרונים חזרו ממדינות שהשבים מהן לא מחויבים בבידוד 529 חיוביים לנגיף. העובדה שהם לא מחויבים בבידוד, הביאה לכך שהם גרמו לשרשראות הדבקה ברחבי הארץ שהובילו לגל הרביעי.

כך למשל, ההדבקה ההמונית במודיעין, מקורה בכלל ביוון. תושבת העיר שחזרה מהמדינה ולא הייתה בבידוד, הובילה לשרשרת הדבקה של לפחות 166 מאומתים.

שרשרת נוספת שמקורה בחו”ל הייתה בבנימינה: משפחה שחזרה מארצות הברית לא הייתה בבידוד והובילה לשרשרת הדבקה של כ-280 מאומתים, חלקם הגדול – ילדים.

שרשרת המונית נוספת היא בתל אביב, שם 6 בני משפחה, שמרביתם מחוסנים, חזרו מחו”ל ותוך זמן קצר יצרו שרשרת הדבקה של 113 מאומתים.

עוד דווח בחדשות 12, כי כ-200 חולים חזרו מחו”ל רק בסוף השבוע האחרון – שיא של שבועות .

במסמך פנימי של משרד הבריאות הדגישו: “אירועים אלה ממחישים את האיומים מחוץ לגבולות מדינת ישראל והתפשטות מהירה – גם בשל מעורבות זן מידבק יותר והיעדר הגבלות”.

מנתוני משרד הבריאות שפורסמו אמש, עולה כי נמשכת העלייה במספר החולים קשה במחלקות הקורונה, כאשר ביום שישי היה מספר החולים קשה 52, והיום הוא הגיע ל-63.

מספר החולים הפעילים בישראל הוא 6,622.

מניין המתים במגפה עלה ל-6,448, כאשר היום ואתמול הלכו שני חולים לעולמם.

בהדסה עין כרם פתחו השבת לראשונה מחלקת קורונה, לאחר סגירת מחלקת הקורונה בסוף הגל השלישי. במחלקה מאושפזים שישה חולים, שלושה מהם במצב קשה. בין המאושפזים – גם ילד.

לפי מומחי האוניברסיטה העברית, התחזית היא כי בתוך חודש רף החולים במצב קשה בבתי החולים יחצה את ה-100.

ומה במודל הרמזור? היישוב בית יצחק-שער חפר הוגדר הבוקר כיישוב אדום היחידי בישראל.

ביישובים הכתומים: אשדוד, פרדס חנה-כרכור, קדומים, קרני שומרון, יבנה, נתניה, שערי תקווה.

היישובים הצהובים: נס ציונה, גבעתיים, ראש העין, באר שבע, חולון, אור יהודה, סביון, רעננה, בית שאן, רמלה, חדרה, עץ אפרים, גדרה, מודיעין מכבים רעות, בית אריה, קדימה-צורן, צור יצחק, יהוד, רבבה, קריית אתא, כפר יונה, אלפי מנשה, בת ים, פתח תקווה, עלי זהב, עפרה, רמת גן, אורנית, אור עקיבא, אבן יהודה, רמת השרון, שוהם, קריית מלאכי, ראשון לציון, צופים, גן יבנה, יקיר, מעגלים, עפרה, נהריה, לוד.

השארת תגובה