השחיתות בישראל ביתנו: 3-10 שנות מאסר

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר 10 שנות מאסר על פאינה קירשנבוים ששימשה סגנית שר הפנים מטעם 'ישראל ביתנו' ו- 30 חודשי מאסר על רמי כהן ששימש מנכ"ל משרד החקלאות

בית סוהר. צילום: שב"ס
בית סוהר. צילום: שב"ס

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, ירון לוי, גזר עשר שנות מאסר על סגנית שר הפנים לשעבר פאינה קירשנבאום שהורשעה בשורה של עבירות שוחד חמורות.

שופט בית משפט השלום בתל אביב ירון לוי אמר כי “קירשנבאום הייתה אמונה על הכספים הקואליציוניים, ופגעה אנושות בעמותות ועסקים שמהם נטלה שוחד. היא הזיקה לעצמה בשביל בצע כסף ושררה, ותוך סטייה עמוקה מדרך הישר לקחה שוחד באופן שיטתי, ערמומי ומתוחכם במשך שש שנים ומשמונה גורמים שלא קשורים זה לזה”.

השופט המשיך: “היא נהגה לדרוש תמורה כספית לשימושה האישי למפלגה ומקרובים בסך מצטבר של שני מיליון שקלים. הנאשמת ניצלה את כוחה השלטוני. היא נשאה בתפקידים בכירים מונתה על ידי יו”ר המפלגה לאחראית על הכספים הקולאציונים. אין צורך להכביר מילים בעוצמה שהופקדה אצלה, והיא ניצלה את העוצמה להעדפות פסולות והעדפת האינטרס האישי שלה. הדבר הוביל לנזקים משעותיים – שימוש בתקציבי ציבור לצרכים פוליטיים”.

קירשנבאום הורשעה בחודש מרץ בשורה ארוכה של עבירות לקיחת שוחד, וכן בהלבנת הון, מרמה והפרת אמונים ועבירות מס. היא זוכתה מחלק קטן מאוד מהסעיפים שיוחסו לה. בחודש שעבר ביקשה הפרקליטות לגזור על קירשנבאום 10 עד 12 שנות מאסר, וקנס של בין מיליון לשלושה מיליון שקל.

מישראל ביתנו נמסר בתגובה: ”מפלגת ישראל ביתנו מצטערת על העונש הכבד שהוטל על פאינה קירשנבאום. אנו סבורים שמדובר בהחלטה מחמירה ומקווים שבית המשפט העליון יתחשב בעובדה שגב’ קירשנבאום עברה הליך משפטי ארוך ומתיש של למעלה משבע שנים ויבחר לקצר את העונש”.

ח”כ עמיחי שיקלי מימינה הגיב: ”פרשת השחיתות מהחמורות בתולדות המדינה חתומה על שמה של מפלגת ישראל ביתנו שהמזכ״לית שלה פאינה קירשנבאום קיבלה הבוקר עשר שנות מאסר בפועל. איזו בושה”.

ח”כ שלמה קרעי מהליכוד מסר בתגובה: ”עשר שנות מאסר לסגנית שר של ליברמן וליברמן עדיין מסתובב חופשי… לא פלא שערק לשמאל. שם האתרוג יותר מהודר. רואים לכם. חברי כנופיית שלטון החוק”.

ח"כ אורי מקלב מיהדות התורה אמר: "במשך שנים רבות 'ישראל ביתנו' לוקחים את הכסף הציבורי של כל עם ישראל לצורכיהם הפרטיים. בישראל ביתנו כולם עושי דברו של ליברמן ופועלים בשליחתו. הם לא רק לקחו אלא השחיתו את המערכת, זו פרשת שחיתות המתאימה לנגירה ומה שמעניין את ליברמן זו גזלת פת לחמם של הילדים החרדים.

לצערנו סגנית השרה לעבר פאינה קירשנבוים משלמת היום על מעשי השחיתות של ליברמן".

התנועה לאיכות השלטון בירכה על גזר הדין החמור: "בית המשפט אמר את דברו באופן חד ובהיר – לשחיתות שלטונית חייב להיות תג מחיר.

נבחרת ציבור אשר עשתה בכספי ציבור כבשלה, ולאחר מכן מילאה פיה מים בחקירה והקשתה על גורמי שלטון החוק לבצע עבודתם צריכה להיענש באופן החמור ביותר הקבוע בחוק".

השארת תגובה