תוך חודשיים בלבד: 25 מיליון דולר

חברת DataRails, המפתחת פתרון לתכנון וניתוח פיננסי עבור חברות קטנות ובינוניות, הודיעה היום על גיוס של 25 מיליון דולר נוספים והכפלת הערכת שווי החברה. המשקיעים הם משקיעי החברה הקיימים: אורן זאב – שותף־מייסד ב'קרן זאב ונצ'רס'; 'קרן ורטקס'; ו'קרן Innovation Endeavors'. אליהם הצטרפה משקיעה חדשה: 'קרן Vintage Investment Partners'.

השקעה זו מתווספת לסבב מסדרה A עליו הוכרז בחודש אפריל בסכום של 18.5 מיליון דולר, אשר מסתכם כעת ב־43.5 מיליון דולר. החברה גייסה בסך הכול 55 מיליון דולר מאז הקמתה, כולל ההשקעה הנוכחית. ההשקעה הנוספת תתמוך בהמשך הצמיחה המהירה של החברה, שהוכפלה בהערכת השווי ובמספר הלקוחות שלה בתוך ארבעה חודשים.

למרות שעסקים קטנים ובינוניים האיצו את השימוש בכלים דיגיטליים בעקבות הקורונה, סמנכ"לי הכספים עדיין מבזבזים 30-40% מזמנם על ניתוח נתונים פיננסיים ידניים ולא מאמצים שינוי. DataRails היא חלוצת האבולוציה בדיווח כספי עבור חברות קטנות ובינוניות, המגשרת על הפער הדיגיטלי בכך שהיא מספקת שדרוג ממשי ונגיש עבור תכנון וניתוח פיננסי, אך עדיין מאפשרת למשתמשים להמשיך ולעבוד על Excel.

הפלטפורמה של DataRails מדווחת על נתונים פיננסיים, מאחדת ומנתחת אותם אוטומטית מבלי לשנות את אופן העבודה של המשתמשים. כך אנליסטים ואנשי מקצוע בתחום הפיננסים, אשר עוסקים בתכנון וניתוח, יכולים לחקור לעומק את הנתונים שלהם, לחלץ תובנות שלא יכלו להשיג בעבר וליהנות מתצוגה מקיפה של כל הנתונים הארגוניים המאוחדים. זאת, תוך כדי שהם ממשיכים לעבוד ב־Excel כפי שהם רגילים, ומפנים זמן להתמקד במשימות עסקיות חשובות יותר מפעולות טכניות ידניות.

"בשנה האחרונה עזרנו לחברות קטנות ובינוניות רבות לנווט בימים הסוערים של הדיווח הכספי בתקופת הקורונה. הבאנו ערך רב ללקוחותינו ולמשקיעים שלנו, למרות המגפה וחוסר היציבות הכלכלית שנבע ממנה, אשר הציב מכשולים משמעותיים", אומר דידי גורפינקל, שותף־מייסד ומנכ"ל DataRails. "ההשקעה הנוספת היא הצבעת אמון מצד המשקיעים שלנו, שזיהו את הפוטנציאל העצום שיש לנו להציע. ההשקעה תשמש להרחבת היקף הלקוחות בצפון אמריקה ובריטניה, וגיוס עובדים נוספים".

לדברי אורן זאב, שותף־מייסד בקרן זאב ונצ'רס: "עסקים נמצאים כל הזמן לפני סבב דיווחים פיננסיים, בעיצומו או זה עתה סיימו דיווח, זה מעגל שאינו נגמר עבורם. עם DataRails תכנון וניתוח פיננסי יכול להפוך לתהליך פשוט, המתנהל בקלות ואפקטיבי לארגון".

"אנחנו שמחים להשקיע שוב ב־DataRails ולהמשיך לעבוד עם הצוות כדי לעזור להם לנווט את צמיחתם המהירה", אמר ינאי אורון, שותף ב־Vertex Ventures. "עם טכנולוגיה חדשנית ועם זאת גם נגישה, ושוק עצום שלא נוצל, DataRails על המסלול להפוך לפתרון תכנון וניתוח פיננסי מוביל עבור חברות קטנות ובינוניות בכל מקום".

DataRails הוקמה בשנת 2015 על־ידי דידי גורפינקל (מנכ"ל), אייל כהן (סמנכ"ל תפעול) ועודד הר־טל (סמנכ"ל טכנולוגיות). בחברה מועסקים 80 עובדים, 50 מהם בישראל. החברה מתכננת לגייס 50 עובדים נוספים עד סוף השנה, 30 מהם יועסקו בישראל והשאר במשרדים בארצות הברית.