אחרי 53 שנים: החברותא נפגשה

002
002

בחודשים האחרונים אבי בן ישראלהקים עם אביחי דרשן, את 'ושמרו' ארגון חסד עם מטרה ברורה של הפצת שמירת השבת ליהודים שאינם שומרים שבת מסיבות כאלו ואחרות.

מתנדבי הארגון מאתרים את אותם משפחות ומביאים להם עד לפתח הבית, ללא תמורה – חבילת שבת, המכילה בתוכה פלטת שבת, מיחם, שעוני שבת, פמוטות, כיפה, כיסוי ראש, גביע לקידוש, כיסוי לחלות, מטפחת לאשה ואפילו סידור עם סדר השבת.

חבילת השבת של 'ושמרו' תעניק מענה לאותן משפחות ותסייע להם לשמור את השבת כהלכתה.

בארגון קיימו כנס יסוד, בהשתתפות הרבנים הגאונים: הראשון לציון רבי יצחק יוסף,הרב יצחק קולדצקי חתנו של מרן שר התורה הרב חיים קנייבסקי, הרה"ג דניאל חיימוב ראש ישיבת 'פנינת התלמוד' וראש מדרשיות תפארת ישראל, הרב יעקב סיני נכדו של מרן רבינו עובדיה יוסף זצ"ל, הרה"ג רחמים יוסף ראש ישיבת 'חזון עובדיה', הרב ישראל קדושים ראש ארגון 'נפשי בשאלתי'.

כבר בכניסה לערב המכונן, נרשמה התרגשות יתירה בין הראשל"צ ובין הרה"ג יצחק קולדצקי שהיו חברותא לפני כחמישים ושלוש שנים ונפגשו באותו ערב לראשונה כשהם מחליפים חוויות מרגשות מספסלי בית המדרש.

הרבנים שליט"א דיברו ארוכות בחשיבות המעשה הקדוש של מקימי ומתנדבי ארגון 'ושמרו' לחיזוק השבת בין אלו שעדיין לא זכו לשמור אותה ולהכיר את יופייה וקדושתה.

שעות ארוכות ישבו הרבנים לשמוע מפי הוגי הרעיון על הפעילות שכבר נעשתה בקרב מאתיים ושלושים משפחות וזו שתעשה בהמשך לטובת יוזמה ברוכה זו.

"המטרה הסופית" אמרו המארגנים בכנס "היא לקרב את הגאולה, הלוא כבר ידוע לנו שאם ישמרו ישראל שתי שבתות, מיד הם נגאלים…"

תגובה אחת
  1. אני מחפש את הטלפון של הארגון 'ושמרו' עבור משפחות שמתעוררות בקיבוץ בצפון הארץ ומחליטות להקפיד על שמירת שבת. הם מחפשים תרומה לפלטות ומיחם.
    האם יש לכם את המספר של הארגון, או של מישהו שקשור אליהם?
    תודה רבה

השארת תגובה