חלומות מתגשמים לדיירים הוותיקים

עם בעלי חיים
עם בעלי חיים

מרים שברון , דיירת בבית האבות "עטרת רימונים" בבני ברק וחובבת בעלי חיים פנתה לצוות בבקשה לקיים פעילות חווייתית עם בע"ח.

לפני מספר ימים הצוות הגשים למרים את חלומה. בהמלצת עמותת "עזר מציון" הם יצרו קשר עם מטפלת בעזרת בע"ח שהגיעה לפעילות בוקר במרפסת בה התכנסנו הדיירים הנרגשים.

הפעילות אפשרה מרחב של מפגש וליטוף עם בע"ח מסוגים שונים : שרקנים, תוכים, תרנגולים, ארנבים,אוגרים, כלבים, עכברים ועוד.

הדיירים הוותיקים נהנו מאוד מהחיות , החזיקו אותם, ליטפו והאכילו אותם.

כידוע טיפול בעזרת בעלי-חיים או זואותרפיה, הוא שיטה בפסיכותרפיה, המסתייעת בבעלי-חיים כדי לשפר את תפקודו הפיזי, החברתי, הרגשי או הקוגניטיבי של האדם. טיפול זה נעזר בבעלי חיים אשר עברו הכשרה או נמצאו בעלי אופי מתאים, כאשר תפקידו של המטפל בתהליך הוא לכוון את המטופל להתבוננות פנימית, מודעות ופיתוח תובנה.

רשת ביחד מפעילה מוסדות דיור לדיירים סיעודיים באזור המרכז והשרון , בתי הרשת מתאפיינים בטיפול ושירות איכותיים, צוותים מיומנים ומסורים, וסביבת מחייה מוקפדת, אסתטית, נעימה ופונקציונלית, הן בשטחים הפרטיים והן בשטחים הציבוריים. הרשת רואה בשירות לדיירי הבתים שליחות אותה יש לבצע תוך ראיית רווחתו ובריאותו של הדייר כערך ראשון במעלה. הרשת מונה חמישה בתים, המתאימים לכל קשת האוכלוסיות, ולכולם מכנה משותף של טיפול מסור ומקצועי. כמו כן, מחלקות המיועדות לתשושי נפש, דמנציה, אלצהיימר, מחלקות סיעודיות מותאמות לצרכי הדיירים, חלק מבתי הרשת מכילים שירותים ומגורים המתאימים במיוחד למגזר הדתי. לפרטים 1800-65-00-65

השארת תגובה