'ירוחם 19': מיזם תעסוקה חדש

מיזם התעסוקה "ירוחם תשעשרה-פועלים בשבילך" הוא השלישי במספר ברחבי הארץ ומצטרף למיזמי התעסוקה בפריפריה שהוקמו בצפת ובאופקים בתמיכת בנק הפועלים

סניף נייד של בנק הפועלים
סניף נייד של בנק הפועלים

ראובן קרופיק, יו"ר בנק הפועלים וחברי דירקטוריון הבנק השתתפו בסיור בעיר ירוחם שנערך בהובלת ראשת העיר הגברת טל אוחנה.

במסגרת הסיור נפגשו הדירקטורים עם נשים המשתתפות במיזם תעסוקה בעיר, שמעו על החזון הכלכלי של העיר לעשור הקרוב והכריזו על הקמת מיזם תעסוקה חדש בעיר "ירוחם תשעשרה-פועלים בשבילך", יחד עם קרן ירוחם והיזמת החברתית חנה רדו. בלב המיזם יצירת עוגני תעסוקה מרחוק והוא יאפשר תעסוקה איכותית לתושבי ירוחם והסביבה.

"ירוחם תשעשרה-פועלים בשבילך" הוא השלישי במספר ברחבי הארץ ומצטרף למיזמי התעסוקה בפריפריה שהוקמו בצפת ובאופקים בתמיכת בנק הפועלים. המיזם הוא חלק מעשייה רציפה של המרכז לבנקאות חברתית של בנק הפועלים אשר פועל למען הקהילה והחברה בתוך מיקוד בקידום תעסוקה ושוויון הזדמנויות, בעיקר בפריפריה.

ראובן קרופיק, יו"ר בנק הפועלים אמר בסיור: ״הנעשה בירוחם מגבש מקרה נוסף שהמרכז הוא בפריפריה. כי המרכז הוא איפה שנמצאים ההשראה, החזון, ההתמדה והכישרון. טל אוחנה וירוחם מוכיחים זאת מדי יום. מיזם ירוחם 19 הוא עוד אירוע בשרשרת ארוכה של יוזמות של בנק הפועלים והשליחות החברתית שלו."

טל אוחנה, ראש מועצת ירוחם אמרה בסיור: "אני מודה ליו"ר הדירקטוריון וחברי ההנהלה על האמון בירוחם. המשימה הכי גדולה שלי, כמנהיגת העיר, הוא לפתח תעסוקה איכותית. בחודשים האחרונים הוקמו כאן עסקים חדשים, מעולמות הטכנולוגיה, התיירות, הביטוח, הבריאות ועוד. מיזם 'ירוחם 19' בהובלת בנק הפועלים הוא מאיץ משמעותי נוסף במעבר מעיר תעשייה לעיר של יזמות וחדשנות."

מיזמי תשעשרה מציעים לחברות שירותי מיקור חוץ במגוון תחומים, כגון: שירות לקוחות, בתחום הדיגיטל – בניית אתרים, ניהול קמפיינים, עיצוב ומנהלי קהילות, בתחום הפיננסים – הנהלת חשבונות וחשבות שכר, בתחום האדמיניסטרציה – תמלולי שיחות, עוזרות אישיות, ניהול מערכות crm ועוד.

השירות של מיזמי "תשעשרה" מעניק לחברות חיסכון משמעותי בעלויות ומייצר תעסוקה איכותית, בשכר הגבוה ב-10% משכר המינימום לאנשים ללא ניסיון תעסוקתי.

עלות העסקת עובדים היא אחת ההוצאות המשמעותיות ביותר לעסקים ולחברות. כך שהעסקת עובדים במיקור חוץ חוסכת למעביד הוצאות רבות המורכבות מחיסכון בתהליך הגיוס, רכיב פנסיוני, ימי מחלה, הבראה, חופשה, הכשרה מקצועית, הדרכות, ימי גיבוש, רווחת עובדים ושימורם שנעשה במלואו על ידי מיזם תשעשרה, וזאת לצד החיסכון האדיר בהשכרת מבנה ייעודי או עמדות עבודה, תקשורת וטכנולוגיה ועוד.

בנק הפועלים תמך השנה במיזמי תשעשרה בהיקף של מעל 1 מיליון ש"ח אשר סייעו למעל 50 מועסקים חדשים להתפרנס בכבוד ולשמור על יציבות תעסוקתית גם בעת הקורונה. הצפי הוא שעד סוף שנת 2021 יועסקו במיזמי תשעשרה כ-75 עובדים.

השארת תגובה