הרישום לישיבות: שיא כל הזמנים

ישיבת פוניבז' וישיבת חברון ממשיכות להוביל עם כ-280 בחורים בכל ישיבה • באופן מפתיע ובזינוק נדיר, הגיעה השנה ישיבת בית מאיר בבני ברק לפסגת הישיבות המובילות

אוהל קדושים פוניבז, צילום יעקב נחומי (2)
אוהל קדושים פוניבז, צילום יעקב נחומי (2)

כמידי שנה בתקופה זה הלחץ בבתי ההורים המתבגרים אשר הגיע זמנם לעלות לישיבה גדולה נמצא בשיאו: האם בנם יתקבל לישיבה כשאיפת ליבם? האם רבותיו של בנינו מכירים בערכו הרם כפי שנראה לנו ההורים (ואין חשש שההורים קצת נגועים ליקר לליבם). אך עולם כמנהגו נוהג וגם בשנה זו יש את המרוצים יותר ויש את המרוצים פחות, משלל סיבות מגוונות שחלקם אינן קשורות לבן יקיר שלנו ולכישוריו הלימודיים.

ניסינו להתחקות אחר מפת הישיבות הליטאיות וקבלת התלמידים לשנה הבאה: מי התקדם, מי התרחב, אלו ישיבות לא מצליחות לעמוד בעומס הביקוש, אלו שינויים נעשו בתוך עולם הישיבות לייעל ולחזק את הישיבה או סתם חיזוק לצורך הרישום. מבירור שלנו השנה עלתה תופעה מאוד מעניינת שדווקא הישיבות הטובות יותר הם כבר נוסעים כדרכם ללא צורך כמעט ברשמים וללא תחרות מיוחדת ביניהם, בשונה מהישיבות החדשות יחסית שנתרבו בשנים האחרונות ששם המלחמה גדולה מבעבר עד רמת מלחמה על עצם קיומם האם בכלל יצליחו לפתוח שיעור א' בשנה הבעל"ט.

פוניבז': ישיבת פוניבז' הקדימה את המבחנים כבר לשבוע שעבר על אף שהתכנון היה להתחיל את המבחנים לא לפני כ"ב תמוז, בשל העומס הרב וריבוי הנבחנים. כל בחור המגיע להיבחן לישיבה עובר ארבעה מבחנים: אצל נשיא הישיבה, שני ר"מים והמשגיח.

ישיבת חברון: השנה נכנס לוועדת המבחנים המשגיח הרה"צ רבי חיים פלאי בעידודו של ראש הישיבה הגר"ד כהן שליט"א שביקש ממנו להצטרף לצוות הבוחנים. כ"כ השנה הרישום לישיבה היה גדול מבכל שנה ולחץ אדיר, בעיקר מהישיבות הירושלמיות ששם היה סחף אדיר להתקבל לישיבה. לאחר ישיבות ועדה מדוקדקות הוחלט על 260 בחורים אך ההערכה היא שבסופו של דבר שיעור א' בזמן אלול בחברון ימנה 290 בחורים. המבחנים בישיבה יחלו היום, יום ד'.

ישיבת תפרח: בכל שנה מקיימת הישיבה את המבחנים, סמוך לבין הזמנים, בדרך כלל האחרונים מכל עולם הישיבות. השנה לשם שינוי הקדימו והתחילו לבחון את הבחורים כבר השבוע, כאשר כולם עוברים את המבחן אצל ראש הישיבה הגאון רבי אביעזר פילץ שליט"א. שיעור א' בזמן אלול הקרוב בישיבת תפרח ימנה כ-180 בחורים.

ישיבת תורה בתפארתה: השנה נכנס לענייני הרישום והקבלה גם המשגיח הרב דיקמן שליט"א בנוסף לראש הישיבה הרב סטפנסקי והרב רוטשילד. ככל הנראה שיעור א' בזמן אלול הבעל"ט יעמוד על 190 בחורים. הישיבה סובלת מצפיפות גדולה ולכך לא ניתן להגדיל את השיעור מעבר למקומות הפנויים.

ישיבת קפלן: בשנה האחרונה נכנס לישיבה הרה"ג נועם פל שליט"א הידוע בשיעוריו הבהירים, לכה כר"מ בישיבה. כידוע שיטת הרישום בישיבה שונה מכל עולם הישיבות שהינם עומדים על מכסה נמוכה של 70 בחורים ורק מישיבות מסוימות, דבר שלא בהכרח גורם לקבלת מצויני וטובי הלמדנים, אך כמובן הישיבה ממוקמת בכותל המזרח של עולם הישיבות.

ישיבת אור ישראל: השנה צומצם מכסת השיעור ל-80 בחורים בלבד בדגש על למדנים גדולים. בתוספת למבחן אותו עובר כל בחור אצל המשגיח הרה"ג דיאמנט שליט"א נכנס לבחינות חתנו של ראש הישיבה הרה"ג יהודה הלדסהימר מגדולי תלמידי הגר"י שרייבר שליט"א שבחן את התלמידים ונכנסו להכרעה אצל רה"י הגר"י רוזן שליט"א. כידוע ישיבת אור ישראל היא הראשונה לסיים את הרישום לפני כל הישיבות.

ישיבת בית מתתיהו: בשנה זו עקב הצפיפות שעדיין קיימת במוסדות הישיבה, נתקבלו 110 בחורים לשיעור א', כאשר על הרישום מנצח המשגיח הרה"ג אליהו סטרול שליט"א שנכנס לכהן בשנה האחרונה כמשיב ומשגיח בישיבה. למרות חולשתו של ראש הישיבה הגר"ב ויסבקר כל התלמידים נכנסים למבחן אצל רה"י שליט"א.

ישיבת וולפסון: השנה הישיבה שינתה מעט מכיוון הרישום, למרות שבשנים האחרונות חלק גדול מתלמידיה היה מקרית ספר, השנה הופחת וצומצם בהרבה מכסת תלמידי העיר ולקחו יותר מבני ברק ובית שמש. השיעור יעמוד על כ-180 בחורים וככל הנראה הישיבה תקח חלק נוסף מהמבנה של קרית נוער בשכונת בית וגן בירושלים עקב ריבוי תלמידי הישיבה.

ישיבת עטרת שלמה בקרית הישיבה בראשון לציון: אפשר לומר שהשנה זו הישיבה שעשתה עליית מדרגה ברישום עקב כך שמתלמידי הישיבות קטנות של עטרת שלמה ברחבי הארץ הגיעו למעלה מ-60 בחורים, בעיקר משתי הישיבות החשובות שבהן בערים בני ברק וירושלים שמכל אחת הגיעו כ-15 בחורים מהמובחרים שבשיעור. השיעור יעמוד על 170 בחורים. כידוע ראש המוסדות הגרש"ב שליט"א משקיע את כל כוחו ומרצו בהצלחת הישיבה וכבר חושב על הגדלת בית המדרש שיוכל להכיל ברחבות את כל התלמידים. כ"כ ארון הקודש המפואר המיובא מחו"ל אמור להגיע לקראת הימים הנוראים הבעל"ט.

ישיבת מיר ברכפלד: בשונה משנים עברו, השנה ראש הישיבה הגאון רבי נועם אלון שליט"א היה מעורב בכל החלטות הרישום כולם ובחן בדקדוק רב את כל המתקבלים לישיבה. לשיעור א' יכנסו כ-110 בחורים מטובי הישיבות עם המשך דגש בסגנון 'פרום' יותר מבעבר. בשל כך תלמידים מישיבות שבעבר כן התקבלו לישיבה, השנה לא התקבלו. לישיבה נכנס בשנה האחרונה משיב חדש לשיעור ב' הגאון ר' עקיבא זריצקי שליט"א שכבש במהירות את ליבם של הבחורים והפך למבוקש בין בני הישיבה.

ישיבת אורחות תורה: כבבל שנה התקבלו כ-110 בחורים לישיבה לאחר מבחן מדוקדק של רבני וראשי הישיבה.

ישיבת שערי שמועות: השנה התקבלו לשיעור א' כ-70 בחורים. בישיבה כידוע רה"י הרה"ג נפתלי צבי יהודה שפירא בוחן את כל התלמידים. הישיבה ידועה בסגנון לימוד של קבלה מרב לתלמיד. כ"כ שיטת המשטר שונה מהרבה ישיבות בסגנון של הבנה עצמית לדרך בעבודת ה' המתאימה לבחור ישיבה.

ישיבת נחלת הלווים: הישיבה מקבלת לשיעור א' כ-60 בחורים. כבר לפני כמה שנים נכנס לכהן לצידו של אביו בישיבה בנו של רה"י הרב וייס שליט"א שממשיך כבדרך אביו בקבלה מדוקדקת לסגנון שמתאים לנחלת הלווים. הישיבה מתהדרת בסגנון בחורים שמרני ומתמיד.

ישיבת גרודנא באר יעקב: הישיבה ידועה בהצלחתה להעמיד תלמידים למדנים. שיעור א' יעמוד על כ-90 בחורים. לישיבה יש ביקוש גדול מאוד. הבחורים נבררים בבירור קפדני על ידי ראשי הישיבה.

ישיבת הגר"ח מן ההר בביתר עלית: גם ישיבה זו עשתה עליית מדרגה ניכרת. הישיבה ידועה בשיעוריו ושיטת לימודו העמקנית של ראש הישיבה הגר"ח מן ההר אשר נודע בשיעוריו בשער בת רבים. כ"כ ובנוסף לכך שיטת החינוך בישיבה המונהגת ע"י ראש הישיבה הינה ע"י רוממות הבחורים בלימוד ובהתמדה שיוצרת לכל אחד את המחייבים של עצמו ומייצרת פירות מפוארים בלימוד ועבודת ה'. השנה כבכל שנה קיים ביקוש רב להתקבל אך לאחר סינון קפדני ע"י משגיח הישיבה הרה"ג משה ברמן שליט"א ומבחן בלימוד אצל רה"י נתקבלו לישיבה כ-56 בחורים. השנה נוצרו גם חידושים נוספים שכלל הבחורים מגיעים מהישיבות המפארות את כותל המזרח של עולם הישיבות הקטנות. כ"כ בשונה משנים עברו שהישיבה התבססה על ירושלים והסביבה, השנה נוצר ביקוש אדיר לישיבה בבני ברק וקרית ספר מה שגרם ללחץ מוגבר על הבוחנים, אך הוחלט שלא להגדיל את השיעור בכדי לשמר את ייחודיותה של הישיבה.

בישיבת סלבודקא בראשותם של גדולי הדור שליט"א הגרמ"ה הירש שליטא והגר"ד לנדא שליט"א התקבלו לשיעור א' כ-90 בחורים. בישיבה ממשיכה המגמה שרבים צובאים על דלתות הישיבה אף שאינם משתייכים לתלמידי החזון איש. עקב כך שהישיבה נחשבת לישיבה שבה הבחורים יותר 'פרומרס' עם שמחה בלימוד וגדלות האדם כפי שהנחיל רה"י מרן רבי אייזיק שר זצ"ל מכנסת ישראל בסלבודקא. כ"כ רבים שרוצים לקבל דרך בלימוד מראשי הישיבה שליט"א הגרמ"ה הירש והגר"ד לנדא, מתדפקים על שערי הישיבה. יצוין שכל תלמיד שבא להתקבל לישיבה עובר מבחן אצל הגאון ר' משה הלל שליט"א.

ישיבת מאור התלמוד ברחובות: כבכל שנה נתקבלו 80 בחורים ברמה גבוהה לשיעור א', לאחר שעמדו בכור המבחן אצל ראשי הישיבה.

ישיבת חמד: השנה חל שינוי ברישום וראש הישיבה הרב יעקובזון נכנס לעניין הרישום ובנוסף אליו אחד הר"מים בישיבה הרה"ג אנגלנדר (בנו של ראש ישיבת בית שמעיה) וכן המשגיח הרה"ג בועז רבינסקי. הישיבה קיבלה לשורותיה כ-60 בחורים, לאחר מבחן קבלה מדוקדק במיוחד.

ישיבת כנסת יחזקאל באלעד בראשותו של הגרב"מ אטינגר שליט"א קיבלה לשורותיה כ-86 בחורים. הישיבה מתאפיינת בחידוש תמידי ברוח הישיבה. השנה נכנסו שני משיבים חדשים מחשובי אברכי כולל בית הלל – הרה"ג ר' חיים זנגר והרה"ג ר' מאיר שמחה שטיינמץ שידועים בכושר הסברתם ולמדנותם ובחינם המיוחד לבני הישיבה.

לישיבת סולוביצ'יק שעברה לבית שמש התקבלו כ-60 בחורים. הישיבה משנה קצת פניה לאחר עזיבתו של המשגיח הרב אנסבכר שהיה יד ימינו של ראש הישיבה הרה"ג ר' ברוך שליט"א. כמו כן נכנס לישיבה בנו של רה"י הרה"ג ר' משה שליט"א. כ"כ מאז שעברו לבית שמש הגאון ר' דוד כהן שליט"א הפסיק למסור שיעורים בישיבה עקב העומס הרב עליו בישיבת חברון ומאור התורה.

ישיבת היכל יצחק בראשות הגר"י לנדא שליט"א בשכונת קרית יובל בירושלים: הישיבה שנפתחה לפני שנים מעטות תפסה את מקומה בצמרת עולם הישיבות. לישיבה התקבלו 80 בחורים והישיבה תמנה באלול הקרוב כ-400 בחורים. כבכל שנה, הישיבה מתמקדת ומתעדפת קבלת בחורים מירושלים. הישיבה ידועה בנתינתה לבחורים לגדול ולצמוח בעמקות ובלומדעס' שמעצבת את אישיותם. הבוחנים הם ראש הישיבה הגר"י לנדא שליט"א, והגאונים הרב דניאל נתן כהן והרב אהרון שפריי. הבחורים נדרשים לעבור וועדת קבלה בראשות המשגיחים הרה"ג רבי מיכאל סגל והרה"ג רבי מרדכי זוננפלד.

ישיבת רינה של תורה בכרמיאל: לישיבה התקבלו 100 בחורים לשיעור א'. לישיבה ביקוש רב מאוד בבחורים מתמידים שעמלים בתורה. הישיבה בהשגחתו של הרה"ג דב שמעון שליט"א (שהינו גם משגיח בישיבה הוותיקה כפר חסידים) שמרומם פלאים כל בחור ובחור. הישיבה ידועה בסגנון שמרני ובחשקת הלימוד מתוך שמחה.

ישיבת יד אהרון בשכונת קטמון: לאחר שבשנה האחרונה נפטר המשגיח האהוב הרב המניק זצ"ל, הישיבה קיבלה לשורותיה 24 בחורים בלבד כמו לפני 40 שנה. הישיבה ידועה בשיטתה הייחודית בהגדלת ורוממות הבחורים כל אחד ואחד בפרטנות ע"י ראש הישיבה הרב איכנשטיין שליט"א שידוע כמומחה גדול בחינוך.

ישיבת בית מדרש עליון (אונגרישר) קיבלה לשורותיה כ-120 בחורים. הישיבה מוגדרת בעולם הישיבות כישיבה הפרומרית ביותר. הישיבה ממוקמת בדרום העיר בני ברק בשכונת שיכון ו' ולא רואים את בני הישיבה כלל ברחבי העיר. כ"כ הישיבה מתאפיינת בלימוד בהתמדה מרובה והספקים רבים מעבר לסדרי הישיבה.

ישיבת ר' הלל בקרית ספר המושתתת בעיקר על תלמידיו ושיטת דרכו בחינוך של הגאון ר' הלל זקס זצ"ל, קיבלה כ-46 בחורים לשורותיה. הבחורים נבחרים בדקדוק רב ולאחר שהוברר שהינם מעוניינים לבוא ללמוד בשיטתו של רה"י זצ"ל ולא סתם כמקום פתוח ומתירני.

ישיבת בית מאיר: הישיבה הגדולה ישיבת "בית מאיר" – שיכון חזון איש בני ברק בראשות מרן ראש הישיבה הגאון האדיר ר' צבי רוטברג שליט"א מזקני ראשי הישיבות. באופן מפתיע רושמת הישיבה זינוק נדיר בעולם הרישום והגיעה השנה לפסגת הישיבות המובילות ורשמה ביקוש שיא של כל הזמנים בכמות ובאיכות. הישיבה תמנה באלול הקרוב כ-350 בחורים כאשר התקבלו לשיעור א' 86 בחורים לאחר עבודת סינון ומיון של הרה"ג ר' אוריאל זלזניק מבוני עולם התורה מתוך 400 בחורים שנבחנו אצל הגאונים ר' דניאל גינזבורג, ר' בנימין כץ ור' שמואל כהנוביץ ואף עברו ראיון אצל המשגיחים הגה"צ ר' שמעון פרידמן ור' ישראל מאיר ויסנשטרן. מבני הישיבה שברחוב דבורה הנביאה בבני ברק בהיערכות שיא לקראת הרחבת "בית המדרש" ולקראת גמר וסיום בנין הפנימיה וחדר האוכל הענק בקמפוס מפואר שנבנה בימים אלו ע"מ לתת מענה לכל הבחורים שנרשמו לשנת הלימודים הבעל"ט.

ישיבת קול תורה קיבלה לשורותיה כ-56 בחורים. הישיבה עברה מהפך בשיטת ההשגחה בישיבה לשמרני יותר ומושגח יותר מבעבר. כ"כ בניסיון להביא בחורים מהישיבה קטנה שידועה כישיבה הטובה ביותר בירושלים בכדי לרומם את הרישום של הישיבה הגדולה, אך עדיין הישיבה הקטנה שולחת כבכל שנה כ-40 בחורים לישיבת חברון וכ-20 לישיבת פוניבז'.

ישיבת קפלן החדשה בראשותו של הגאון ר' ניסן שליט"א הינה ישיבה בשיטה הישנה של שיעור קטן המונה 46 בחורים. הרישום לפי ישיבות מסוימות בלבד, אך עדיין ישנם מקומות ששמה של הישיבה לא הגיע לאזנם עקב שיטת הרישום הנ"ל.

ישיבת פינקל – בית מדרש גבוה, קיבלה לשורותיה 36 בחורים. הישיבה ביחס לישיבות חדשות מצליחה להתקדם ולבלוט ברמה יפה בעולם הישיבות.

ישיבת אור אלחנן קיבלה לשורותיה כ-80 בחורים. הישיבה היא מבין הישיבות שסוגרות רישום מוקדם, עקב הביקוש הרב ומתוך מטרה למנוע נפילות מישיבות אחרות אף שמדובר בבחורים מצוינים. ראש הישיבה הרה"ג וינפלד הוא היחיד שמתעסק ברישום ומצליח לשמור על קבלה מסוננת ללא פשרות.

ישיבת כפר חסידים: מהישיבות הוותיקות בעולם הישיבות שנוסדה ע"י מצוקי ארץ הגר"נ שימעונוביץ ומרן המשגיח ר' אלה לופיאן זצוק"ל עוברת שינוי מהותי בצוות הישיבה ע"י הכנסת צוות צעיר ונמרץ ואף ר"מ חדש הרב וינטרוב שליט"א שידוע בעומק סברתו והסברתו ובגישתו הייחודית לכל בחור ובחור. עקב כך השנה היה ביקוש רב להתקבל לשורות הישיבה, אך לישיבה נתקבלו בסופו של דבר כ-34 בחורים בלבד בהוראתו של הגרמ"ה הירש שליט"א שלא להגדיל מדי בכדי להשקיע את מלא המרץ בכל אחד. כ"כ הישיבה מונהגת בהשגחתו של הרה"ג דב שמעון שליט"א הידוע בהבנתו האישית לצורכי כל בחור ובחור וברוממותו.

ישיבת דרך חכמה בשכונת הר נוף קיבלה לשורותיה כ-40 בחורים. הישיבה מתייחדת בצוות למדני וצוות השגחה מדוקדק.

לישיבת באר התורה שעברה אף היא לעיר בית שמש נתקבלו כ-30 בחורים, לאחר שעברו את המבחנים אצל ראשי הישיבה שליט"א.

לישיבת באר יעקב התקבלו 32 בחורים. הישיבה שנוסדה ע"י הגרמ"ש שפירא זצ"ל וכעת עומד בראשה בנו ממשיך דרכו הגאון רבי דוד שפירא שליט"א. השיטה הידועה של משפחת שפירא בלמדנות עצומה ובקירוב מיוחד לכל התלמידים (כפי שהנהיג גם נכדו בישיבת שערי שמועות).

ישיבת עטרת ישראל העתיקה את משכנה לקרית ספר. שינוי המקום משפיע לטובה על סגנון הבחורים שנהפך ליותר 'פרום'. השנה, נכנסו לרישום ר"מי הישיבה הרב יואל שפירא והרב אברמוביץ שהשקיעו את כל כוחם ונשאו פרי. לישיבה נתקבלו כ-60 בחורים. כ"כ למרות חולשתו של ראש הישיבה הגרב"מ אזרחי שליט"א הישיבה מנוהלת אך ורק על ידו. כ"כ רה"י שליט"א מוסר באלול שיעור לבני השיעור הראשון להחדיר בהם מושגים של תורה ויראת שמים.

ישיבת קרית מלך: לשיעור א' התקבלו כ-50 בחורים. הישיבה בסגנון יותר 'פרומר' ושמרני. הישיבה איבדה בשנה האחרונה את המשגיח האהוב הרה"צ רבי אליהו פויפער זצ"ל שהיה אישיות מרוממת ואהב כל בחור ובחור, ובישיבה עדיין לא מעכלים את החסר שנוצר עם פטירתו.

ישיבת עוצם בדרום: הישיבה האחרונה בסדרת הישיבות שנוסדה ע"י מרן הגראי"ל זצ"ל. לישיבה נתקבלו כ-50 בחורים והשנה אף יחולק השיעור א' לשניים. הישיבה השנה רשמה תאוצה בביקוש אליה עקב ההשקעה המרובה בתלמידים.

ישיבת שכר שכיר בדרום רשמה כ-36 בחורים לשורותיה, לאחר שעברו את המבחן אצל ראש הישיבה שליט"א.

לישיבת שטרנבוך שעברה לאחרונה לעיר בית שמש התקבלו כ-30 בחורים. הישיבה מתאפיינת בטיפול פרטני בכל בחור ובחור. כ"כ משגיח הישיבה הרה"ג מאיר פרנק פתח ישיבה לצעירים בעיר בית שמש כסניף של ישיבת תורת רפאל בירושלים אך עדיין ימשיך לשמש כמשגיח גם בישיבת הרב שטרנבוך.

ישיבת דרוק בראשותו של תלמיד מרן הגר"ח שליט"א קיבלה לשורותיה כ-28 בחורים. הישיבה בשנה האחרונה אירחה בחורים רבים מעולם הישיבות ובפרט מישיבת חברון בתקופת הקורונה. הבחורים התחברו לראש הישיבה ואף כיבדוהו בסידור תנאים וקידושין, על אף שבזמן קיץ רובם ככולם חזרו לישיבותיהם.

ישיבת נחלת עפולה מתהדרת בסגנון בחורים כישיבת האם "נחלת'ניקים". לישיבה ביקוש רב בבחורים ששאיפתם להתקדם וללמוד בהתמדה מרובה. לישיבה התקבלו כ-34 בחורים בלבד בגלל הסגנון הייחודי של הישיבה.

ישיבת גבעת שאול קיבלה כ-28 בחורים. הישיבה מיסודו של הגר"ש וולבה זצ"ל ידועה בשיטת המוסר כפי שהנחיל המשגיח זצ"ל.

ישיבת הרב וינר חתנו של הגרב"מ אזרחי שנוסדה בשנה שעברה והתאחדה יחד עם ישיבת פני שמואל בראשות הרב נויבירט, רשמה לשורותיה כ-26 בחורים. הישיבה שכרה אף היא את הרשם הנודע הרב זלזניק.

ישיבת משכן אשר הידועה כסניף של ישיבת יד אהרון, קיבלה לשורותיה כ-30 בחורים. הישיבה ידועה בסגנון שקט ורגוע. צוות הישיבה מחובר ומקורב מאד לתלמידים.

ישיבת הרב דונט קיבלה כ-18 בחורים לשורותיה. הישיבה מקבלת לשורותיה בחורים לחיזוק מישיבת סלבודקא, בית מדרש עליון וידועה בשיטתו הייחודית של המשגיח הרב דונט שמקרב ממש כל אחד כבנו.

ישיבת נחלת בנימין קיבלה כ-20 בחורים בלבד לשורותיה לקראת זמן אלול הבעל"ט, מתוך מטרה לתת לכל בחור יחס אישי.

לישיבת נחלת דוד מהישבות הוותיקה שנוסדה ע"י הגרב"ש סלומון זצ"ל וממשיכה ע"י בנו ממשיך דרכו, התקבלו 28 בחורים. הרוח החיה בישיבה הרב כץ שליט"א ידוע בגישתו האישית לכל אחד ורוממות הבחורים בהתמדה ויראת שמים.

ישיבת הרב ליזרוק, היא ישיבה ייחודית. בישיבה אין משגיח באופן רשמי וראש הישיבה הרב ליזרוק משמש גם כראש ישיבה וגם כמשגיח. רה"י נמצא כל היום בישיבה ומקורב אישית לכל תלמיד. הישיבה קיבלה לשורותיה 28 בחורים, לשיעור א' הבא.

לישיבת ראדין בנתניה נכנס השנה הרה"ג טורונטו בכדי לעשות שינוי ולהוביל קו ייחודי בישיבה של השגחה ורוממות הבחורים. הישיבה קיבלה לשורותיה 28 בחורים בקפידה על סגנון הבחורים ואישיותם.

ישיבת הרב רובינשטיין בבית שמש קיבלה לשורותיה 20 בחורים. לישיבה נכנס לאחרונה הרב שפיגל שידיו רב לו בכיוון בחורים והצלחתם.

ישיבת אור יהודה: השנה נכנס בנו של רה"י הרב פוסטבסקי ומקדם את הישיבה לצד אביו. לישיבה התקבלו 22 בחורים המותאמים לרוח הישיבה ועבודתם המסורה עם הבחורים.

ישיבת רבינו חיים עוזר: לאחרונה נכנס בנו של הגרמ"צ שליט"א ומפעים רוח של חדשנות בישיבה לצד צוות הישיבה המסור. לישיבה התקבלו 24 בחורים לשנה הבאה.

לישיבת גאון יעקב התקבלו 22 בחורים המתאימים לסגנון הישיבה ובאים להתעלות בצילו של חתנא דבי נשיאה הגר"ז ברלין שליט"א.

3 תגובות
  1. מה עם ישיבת "כנסת יצחק"-חדרה קרית ספר???

  2. חיים פלאי, פלא, ומי זמכיר מבין

  3. אשמח לקבל פרטים ולהתחזק

השארת תגובה