'החכם ביותר': בית הספר של חב"ד

התקשורת בגרמניה מדווחת בהתפעלות כי "בית הספר החכם ביותר בברלין", הוא בית ספר בנות של חב"ד בבירה הגרמנית, שהעפיל למקום הראשון בעיר בתוצאות בחינות הבגרויות

בית ספר חב"ד לבנות בגרמניה
בית ספר חב"ד לבנות בגרמניה

בית הספר של חב"ד בברלין בירת גרמניה, המופעל על ידי מוסדות חב"ד בראשותו של רבה של ברלין הרב יהודה טייכטל, הגיע למקום הראשון בעיר בבחינות הבגרות שנערכו לתלמידים.

האירוע סוקר בהרחבה בכלי התקשורת המקומיים, שם ציינו כי למרות תקופת הקורונה בה בתי הספר היו סגורים, הלימודים במסגרת הלמידה מרחוק המשיכו כסדרם, ובכך הגיע בית הספר לתוצאה המרשימה, בפער גדול משאר בתי הספר בעיר.

"בית הספר החכם ביותר בברלין: מהו סוד ההצלחה?" – זו הייתה הכותרת באחד האתרים הגדולים בברלין, לכתבה שביקשה להתחקות אחר ההצלחה. בפתיח לכתבה, נכתב: "בית הספר היהודי המסורתי השיג את התוצאה הטובה ביותר בברלין. מה הופך את המוסד החינוכי הזה לבית הספר הטוב ביותר בברלין?".

"המודל המצליח של בית הספר היהודי המסורתי מבוסס על העברת ידע איכותית ובעיקר על למידה פרטנית", אומרת יאנה ארדמן מהקרן היהודית. לדברי ארדמן, תכני למידה מותאמים אישית: "בהתאם לרמת הכשירות של התלמידים ובתיאום הדוק בין מורים, תלמידים והורים".

לדבריה, התלמידים צלחו בהצלחה יתירה את בחינות הבגרות "למרות שנה יוצאת דופן עם תקופה חסרת תקדים של סגירת המוסדות בעקבות הקורונה. הוכחנו שלתמיכה פרטנית ולמחויבות המורים יש השפעה חיובית יותר על הלמידה".

נציין כי כבר בשנה הקרובה בית הספר והגן היהודי גן ישראל יעברו לקמפוס היהודי שהולך ונבנה בעיר, קמפוס ענק בגודל 8,000 מ"ר שצפוי לכלול את מוסדות החינוך, מרכז הקהילה, מקווה מפואר, בית תמחוי ועוד.

"בית הספר בנוי על שיטת לימוד ייחודית ופרטנית", אומר הרב יהודה טייכטל. "נגרם פה קידוש השם אדיר ואין לי ספק שהתוצאה המרשימה תשכנע הורים נוספים לשלוח את ילדיהם לבית הספר. הוכחנו שהשילוב של יהדות ומקצועיות הוא שילוב מנצח".

השארת תגובה